Jump to content
IGNORED

Satovi


banecare1

Recommended Posts

3 hours ago, radisa said:

To dugme ubija, ja sam prestao da nosim Nauticu koju sam kupio pre 7-8 godina, jer mi napravi ranu na ruci, ako je malo duže nosim...

 

Inače, ja mislim da smart satovima ovde nije mesto, to su gadžeti, ne staovi...

 

Imam jedan, nosim ga nekad, ali, ga ne gledam kao sat...

 

Čini mi se da su i digitalni/kvarcni bili prvobitno "niža vrsta" iako su realno tačniji od klasičnih. Ako im je i dalje glavna funkcija da prikazuju vreme, može valjda prođe kao sat. :)

Link to comment

Kvarcni satovi su trend koji je kada je se pojavio bacio na kolena čitavu švajcarsku industriju, period je nazvan kvarcna kriza i trajao je od sedamdesetih godina pa do sredine osamdesetih. Osnivanje Swatch grupacije je bilo presudno za spas švajcaraca. Danas se može reći da je se mehanika potpuno oporavila i našla svoje mesto na tržištu.

Tačno je da je svaki kvarcni sat precizniji od mehaničkog. Čak ni satovi sa COSC hronografskim sertifikatom koji su vrhunac u mehanici, ne dobacuju do običnog kvarca, da ne pominjem japanske mehanizme pravljenje za olimpijske igre gde je odstupanje od jedne sekunde na milion godina merenja. Ipak nekad navijači, danas samonavijajući automatici, su srce časovničarske industrije. Neko ih voli kao nakit, neko kao simbol prestiža, neko kolekcionarski, sto ljudi sto ćudi.

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, Aleksandar88 said:

Mislim da se varaš, ali vreme će pokazati ko je u pravu. emoji4.png

 

Meni se isto cini - smartovi su jos jedan u sustini isti gadget u vec pretrpanoj kolekciji koju ljudi vuku sa sobom. Ja retko izadjem iz kuce bez 3 ili 4 ekrana razlicitih dimenzija. A sat je uvek imao nesto od statusnog simbola, vise narukvica nego merni instrument.

Link to comment
22 hours ago, Moća said:

Zamolio bih da se ove igracke splituju sa ove ozbiljne teme :dry:

 

5 hours ago, radisa said:

Inače, ja mislim da smart satovima ovde nije mesto, to su gadžeti, ne staovi...

 

Ja sam ubeđen da se o ovome već raspravljalo i isto zaključilo.

 

8 hours ago, Aleksandar88 said:

Ma jebes Novaka, ljudi ne znaju gde udaraju. Izdaju godisnje po trideset "limitiranih" serija, nove serije modela donose manje za vecu cenu u odnosu na stare, fetis prema nepotpisanim krunicama u serijama od 500+ e itd itd. Ono sto su napravili od Alpiniste je ruglo, samo uporediti SARB017 kome je manjkavost ako se to uopste moze navoditi, bila bangav kais, sa novim modelima. Bitno je da mu je cena skocila 30-40 %.

 

Ovo, da. Orient (znam da je Seicov) sa svojim nečinjenjem, lutanjem i anti-marketingom je još uvek dobar izbor i alternativa. Ja ganjam Ray II, al' sam se zainatio da ga uzmem po US ceni.

Link to comment
6 hours ago, Time Crisis said:

Ne znam, meni i dalje služi da vidim koliko je sati, daleko praktičnije nego da svaki čas vadim telefon iz džepa.

To pod #1, mada sam primetio da i likovi koji nose sat sve cesce kako za svoje potrebe, tako i na cuveno pitanje 'koliko je sati?' sve cesce pogledavaju - u telefon.

Ne znam, meni je sat navika bez koje ne mogu: dogadjalo mi se, izuzetno retko doduse, da se - kada izadjem slucajno bez sata - vracam i po 20-ak kilometara, osecam se bez sata kao jebemliga...

Verovatno neki trip, ali - sta je tu je.

Od ostalih statusnih simbola :D raspolazem najvecom i najboljom na Balkanu, a mozda i sire kolekcijom onih takozvanih patent olovaka, grafitnih, sa minamatm, taj rad, 0.3, 0.5, 0.7...

Ubise ih kompjuteri, gde ce im dusa...

Ubrajam ih u istu vrstu tripa kao i sat(ove), a @Aleksandar88 je, mislim, potpuno u pravu: cak i da nije, bila bi greota, pored i uprkos svoj komercijalizaciji i modama, da izumru ta remek dela ljudskih ruku, mislim na mehanicke satove: ima ko ce da meri vreme, a ima i sucim hvala bogu, do u milijarditi ili vec koji deo sekunde - ako dodjemo dotle da nam i u takozvanom svakodnevnom zivotu tolika i takva preciznost bude vazna, bice da smo konacno i bespovratno otisli u kurac...

Dakle za sve stare majstore, Breguet-e, Harrison-e i ostale...

 

 :cry:

Link to comment
37 minutes ago, namenski said:

To pod #1, mada sam primetio da i likovi koji nose sat sve cesce kako za svoje potrebe, tako i na cuveno pitanje 'koliko je sati?' sve cesce pogledavaju - u telefon.

Ne znam, meni je sat navika bez koje ne mogu: dogadjalo mi se, izuzetno retko doduse, da se - kada izadjem slucajno bez sata - vracam i po 20-ak kilometara, osecam se bez sata kao jebemliga...

Verovatno neki trip, ali - sta je tu je.

Od ostalih statusnih simbola :D raspolazem najvecom i najboljom na Balkanu, a mozda i sire kolekcijom onih takozvanih patent olovaka, grafitnih, sa minamatm, taj rad, 0.3, 0.5, 0.7...

Ubise ih kompjuteri, gde ce im dusa...

Ubrajam ih u istu vrstu tripa kao i sat(ove), a @Aleksandar88 je, mislim, potpuno u pravu: cak i da nije, bila bi greota, pored i uprkos svoj komercijalizaciji i modama, da izumru ta remek dela ljudskih ruku, mislim na mehanicke satove: ima ko ce da meri vreme, a ima i sucim hvala bogu, do u milijarditi ili vec koji deo sekunde - ako dodjemo dotle da nam i u takozvanom svakodnevnom zivotu tolika i takva preciznost bude vazna, bice da smo konacno i bespovratno otisli u kurac...

Dakle za sve stare majstore, Breguet-e, Harrison-e i ostale...

 

 :cry:

 

pa ne rece koju chukaricu setas?

 

Link to comment
1 hour ago, namenski said:

@Aleksandar88 ima ko ce da meri vreme, a ima i sucim hvala bogu, do u milijarditi ili vec koji deo sekunde - ako dodjemo dotle da nam i u takozvanom svakodnevnom zivotu tolika i takva preciznost bude vazna, bice da smo konacno i bespovratno otisli u kurac...

 

Ne mora u milijarditi deo, al ne trpim baš ni one što nikad ne znaš jel žuri ili kasni, što kažu Ameri "you had one job..."

Link to comment
12 minutes ago, Time Crisis said:

Ne mora u milijarditi deo, al ne trpim baš ni one što nikad ne znaš jel žuri ili kasni, što kažu Ameri "you had one job..."

Sat se pravilno nosi tako sto ga uvek drzis tako da ide 5 minuta unapred...:sleep:

A sto se pouzdanja u tacnost tice - kupi dobartm sat... :) 

 

 

Mozes i 2, samo onda na scenu stupa Marfi: covek koji ima 1 sat, uvek zna koliko je sati: covek koji ima 2 sata nikada nije siguran... :D 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...