Jump to content
IGNORED

Satovi


banecare1

Recommended Posts

10 minutes ago, Aleksandar88 said:

Ako te ne mrzi okaci Cristopher-a, odlicni satovi, osim sto mi njihov izmesten logo izaziva OCD :D, ali to je do mene.

 

@namenski

Ma ne mrzi me, zasto bi me mrzelo, ali cu morati da ga slikam kasnije, ne nalazim ga na sajtu ovako na brzinu: radilo se o nekom modelu koji je bio limited ali nije bio limitiran... :D 

Bitno je, meni barem, da ima platneni kaiš/narukvicu, ponajvise zbog znojenja kada se arbajtuje buduci da sam svojevremeno bas arbajtujuci zaradio nesto ožiljaka na rukama...

Link to comment
3 minutes ago, namenski said:

Ma ne mrzi me, zasto bi me mrzelo, ali cu morati da ga slikam kasnije, ne nalazim ga na sajtu ovako na brzinu: radilo se o nekom modelu koji je bio limited ali nije bio limitiran... :D 

Bitno je, meni barem, da ima platneni kaiš/narukvicu, ponajvise zbog znojenja kada se arbajtuje buduci da sam svojevremeno bas arbajtujuci zaradio nesto ožiljaka na rukama...

 

CW je poceo kao mikros, pa otuda verovatno turanje limited kod vecine serija. Danas su oni sa brojem satova koje proizvode daleko od mikrosa, ako se na varam mislim i da su ulozili ogromna sredstva i napravili svoj in house mehanizam, sto je stepenik koji mnoge druge firme nisu presle. Povrh toga sto prave estetski lepe satove, ljudi ozbiljno vole i razumeju horologiju i na tome im skidam kapu. 

 

Link to comment
4 minutes ago, Aleksandar88 said:

 

CW je poceo kao mikros, pa otuda verovatno turanje limited kod vecine serija. Danas su oni sa brojem satova koje proizvode daleko od mikrosa, ako se na varam mislim i da su ulozili ogromna sredstva i napravili svoj in house mehanizam, sto je stepenik koji mnoge druge firme nisu presle. Povrh toga sto prave estetski lepe satove, ljudi ozbiljno vole i razumeju horologiju i na tome im skidam kapu. 

Daleko sam ispod tvog poznavanja horologije :): trenutno molim boga da se majstor sa bg Zelenog venca oglasi i javi mi da ima leka jednoj klasicnoj Certini od nerdjajuceg celika, koja datira negde sa pocetka 80-ih...:cry:

Link to comment
On 5.3.2013. at 18:52, Hamlet Strašni said:

http://ecx.images-amazon.com/images/I/71zihJkin-L._AA1500_.jpgkupio na amazonu za 28+12 funti postarineranije kostao 295 funti sada vidim da ga prodaju na istom mestu za 64. funteNarucio ga 22.2. stigao danasNarucio ga znaci iz britanske ispostave americke firme. Sat je japanski a poslat je u srbiju iz singapura preko ogranka svedske pose tamo. Prelkjuce stigao u bgd na carinu danas ga doneo postar. Carinu nisam platio

Јел се види слика? Требало би да се види кад се кликне на линк...

Link to comment

Ma i ja sam tu sa par godina pracenja pocetnik, a oblast je takva da mozes cini mi se da ucis ceo zivot i da nikad ne dobacis ni do pola materije . Kad ljudi pocnu da pricaju o nekim stvarima imam osecaj da se prica na svahiliju. Javio sam se jer mi je zasmetao flejm moderatora, nicim izazvan u legitimnoj raspravi jesu li smart satovi satovi ili gedzeti. Smeta mi i povezivanje satova sa dziberlukom. Naravno da ima ljudi koji ce da nose Rolex Submariner iskljucivo jer kosta koliko kosta, kao i zbog natpisa na njemu, ali to i dalje ne umanjuje majstorstvo i rad ulozen decenijama unazad u nastajanju tog sata. 

 

Dok sam kucao izadje mi ovaj tvoj lepotan, on ima logo na 12-ici dakle ne smeta mi nista :D. Nekad kad naletis obrati paznju kako izgleda kad stave relativno dug natpis Cristopher Ward na poziciju 3 ili 9. 

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Јел се види слика? Требало би да се види кад се кликне на линк...

Vidi se, skroz je OK, kao da su kopirali jednog mog Timex-a, doduse upola jeftinijeg.... :)

 

Inace, u par navrata sam naucio da cenim ovo dugmetm za navijanje postavljeno malo nize: klasicno postavljeno dugme, jos ako je izgleda radi malo vece, zna po nekad da nazulja ruku/zglob i to bogami onako bas vidljivo.

I bolno.

 

 

@Aleksandar88 Jesam, i to meni barem za neverovati - na preporuku jednog zemunskog kolege časovničara...

Edited by namenski
Link to comment

Ја сам виђао (ваљда руске/ совјетске) војне сатове који имају то дугме на левој страни сата, претпостављам управо због жуљања...

Link to comment
34 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Ја сам виђао (ваљда руске/ совјетске) војне сатове који имају то дугме на левој страни сата, претпостављам управо због жуљања...

Nisam znao za Sovjete, bas cu da se obavestim, zanima me i inace, mimo satova... :) 

 

Na tu temu, ja u zadnje vreme мерачим:

laco-fliegeruhr-typ-c-ju-861908-neu.png

 

Link to comment
1 hour ago, Hamlet Strašni said:

Ја сам виђао (ваљда руске/ совјетске) војне сатове који имају то дугме на левој страни сата, претпостављам управо због жуљања...

To dugme ubija, ja sam prestao da nosim Nauticu koju sam kupio pre 7-8 godina, jer mi napravi ranu na ruci, ako je malo duže nosim...

 

Inače, ja mislim da smart satovima ovde nije mesto, to su gadžeti, ne staovi...

 

Imam jedan, nosim ga nekad, ali, ga ne gledam kao sat...

Link to comment

Мени су када сам улазио у ЦЗ тражили да заврнем рукавицу да виде да немам смарт сат, пошто ми је прекривала сат. Нисам га имао, али то потврђује ово твоје...

Link to comment
7 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Мени су када сам улазио у ЦЗ тражили да заврнем рукавицу да виде да немам смарт сат, пошто ми је прекривала сат. Нисам га имао, али то потврђује ово твоје...

Meni skinuli skroz...  :ph34r:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...