Jump to content
IGNORED

Rap, Hip-Hop


korindjar

Recommended Posts

Za sve ljubitelje stare hip-hop scene, evo vam najnoviji Chuck D intervju koji traje skoro tri i po sata, gomila tema i gomila zanimljivosti :)

 

 

Link to comment
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Jimmy Kowalski

    386

  • 189-

    217

  • maheem

    165

  • Ravanelli

    151

Young Dolph, trenutno verovatno najbolji treper na svetu, rodjen je u Cikagu, ali posto su mu roditelji bili ulicari i krek zavisnici, njegova baba ga je odvela kod sebe u Memfis kad je imao samo dve godine, tako da je odrastao na jugu Amerike i kasnije su mu se pridruzili i roditelji i braca i sestre, inace lik je od malena bio pravi hustler, jos kao klinac je radio sve i svasta, pa je nekoliko puta ranjavan i nekoliko puta je bio iza resetaka, muzikom je poceo da se bavi tek pre desetak godina kada je nekim cudom uspeo da prezivi do tada najteze ranjavanje, u pocetku je snimao samo mikstejpove i brzo je skrenuo paznju na sebe, mnogi tada poznati juznjacki treperi su poceli da ga dovode na svoje pesme, kao i da gostuju na njegovim, likovi kao Gucci Mane, 2 Chainz, O.T. Genasis i Berner, sa nekima je snimio i zajednicke mikstejpove, polako su pocele da ga jure i odredjene izdavacke kuce, ali posto je i dalje zaradjivao solidan novac baveci se nekim ilegalnim stvarima, nije zeleo da potpisuje nikakve ugovore i odbijao je milionske ponude, sto je mnogima bilo i vise nego cudno, nastavio je da fura svoj underground fazon i prvi studijski album je izdao tek pre cetiri godine, tada je polako vec poceo da pridobija fanove i van Tenesija i okolnih juznjackih drzava, zatim je osnovao i svoju izdavacku kucu Paper Route Empire i potpisao je nekoliko talentovanih klinaca, a njegova muzicka karijera je dostigla nove visine kada je izbio beef izmedju njega i do tada glavnog repera iz Memfisa, u pitanju je glavonja Yo Gotti, ovome se nije svidelo sto je Dolph svoj prvi album nazvao King Of Memphis, pa je cak i narucio njegovo ubistvo, medjutim pucaci koje je unajmio se nisu proslavili, ispalili su oko sto metaka na parkingu isped nekog nocnog kluba u Sarlotu, ali vozila su bila blindirana, pa niko nije ubijen ili ranjen, nekoliko meseci kasnije opet su organizovali sacekusu, ovoga puta u Los Andjlesu i tom prilikom Dolph jeste bio ranjen, cak je bio i u kriticnom stanju, ali je opet uspeo da prezivi, medjutim nista nije zeleo da cinkari policiji, vec je krenuo da snima pesme u kojima ismeva i proziva svog juznjackog kolegu trepera, tada ga je publika jos vise zgotivila i potpuno je presla na njegovu stranu, a danas je Dolph ne samo najpopularniji treper u Memfisu, vec gospodari citavim jugom kad je u pitanju tvrda treperska publika, njegova popularnost se u zadnje dve godine prosirila i na ostatak Amerike, kao i u dobar deo Evrope, narocito kod nas u istocnom delu mnogi klinci ga obozavaju, na primer Surreal i Fox ga isto smatraju svojim najomiljenijim treperom, a siguran sam da je isti slucaj i kod drugih srpskih mladjih trepera, za kraj jos samo da dodam da je Young Dolph i dalje potpuno nezavisan, prosle godine je odbio 22 miliona dolara od strane neke velike izdavacke kuce, zeli da i dalje bude sam svoj gazda i za sada mu super ide, za ovih desetak godina snimio je 4 studijska albuma, 2 zajednicka albuma, 16 mikstejpova, 3 zajednicka mikstejpa i jedan EP, uskoro mu izlazi novi projekat, a takodje snimio je i gomilu odlicnih spotova, da ne duzim vise, izdvojicu tri njegove solo pesme, a ovih dana cu okaciti i neke zajednicke kad budem pisao o jos nekim treperima, prva pesma koja ga je pre nekih pet i po godina priblizila siroj publici je Preach, a pre tri godine ga je pesma 100 Shots jos vise proslavila, naravno posvecena je onom pokusaju ubistva kada je ispaljen trocifren broj metaka, plus tu je i pesma By Mistake od pre dve godine, kojom je takodje pridobio dosta fanova.

 

 

Edited by Бруклинский
Link to comment

O.T. Genasis, zanimljiv lik koji je rodjen u Atlanti, ali je odrastao u Los Andjelesu, u pocetku je potpisao za G-Unit, ali su se on i 50 Cent nesto posvadjali, pa ga je pod svoje uzeo Busta Rhymes, do sada je izdao samo 4 mikstejpa, a jos uvek nije snimio studijski album niti postoje nagovestaji da ce to ciniti, medjutim ono sto ga je proslavilo pre sest godina je pesma CoCo koja je tada izbila na 20. mesto Billboard Hot 100 liste, to ne bi bilo cudno da u pitanju nije bila tvrda treperska pesma sa veoma sirovim spotom gde je beli prah u centru paznje (ako zelite da vidite originalnu verziju spota, evo vam video, ja cu u ovom postu okaciti drugu TV verziju koja mi je mnogo bolja), godinu dana nakon ogromnog uspeha sa tom pesmom, uspeo da je da opet snimi veliki treperski hit koji je izbio na 35. mesto Billboard Hot 100 liste, to je pesma Cut It na kojoj gostuje Young Dolph, te dve navedene pesme su i dan danas medju najpopularnijim stvarima koje se vrte u nocnim klubovima i striptiz barovima, a dostigle su i kultni status medju pravim dilerima sirom Amerike, a realno za tu ciljnu grupu fanova su i snimljene.

 

 

Edited by Бруклинский
Link to comment

Key Glock, rodjen i odrastao u Memfisu, ali jos dok je bio beba majka mu je osudjena na neku dugu zatvorsku kaznu, dok mu je otac bio "na sluzbenom putu", tako da ga je uglavnom ulica odgajala i naucila zivotu, nekoliko puta je tokom tinejdzerskih dana i sam bio u ozbiljnom problemu sa zakonom, zamalo da zbog jedne pucnjave dobije tesku robiju, ali je na kraju imao srece zbog nedostatka dokaza, potom je resio da uporedo sa ulicnim zivotom pokusa i da izgradi muzicku karijeru, izbacio je svoj prvi mikstejp koji je privukao dosta paznje na lokalnom nivou, veoma brzo ga je primetio Young Dolph i uzeo ga je pod svoje, tako da je narednih 5 mikstejpova snimio za njegov Paper Route Empire, ja sam ga licno prvi put primetio kada sam gledao KING dokumentarac, tj kad mu je Dolph tek tako poklonio mecku kabriolet, a posle kad sam preslusavao njegove pesme koje je do tada snimio, odusevio sam se koliko je talentovan treper, inace Key Glock i Young Dolph su prosle godine izbacili i zajednicki projekat (Dum and Dummer, dvadesetak sjajnih trep pesama), a snimljen je i Creation dokumentarac o celom tom procesu, verujem da ce Glock u godinama koje slede biti jedan od najboljih trepera na celoj sceni, vec sada je medju boljima sto se tice samog juga Amerike, jedino sto je jos uvek mlad i nedovoljno poznat siroj publici, tesko je izdvojiti njegove najbolje pesme posto ih ima gomilu, recimo kada je gostovao kod Dolpha na pesmi Major, tu je razvalio, a takodje odlicni su spotovi i za ostale njihove zajednicke pesme, imaju ih sigurno desetak, ali evo recimo Water on Water on Water i Back to Back.

 

 

Edited by Бруклинский
Link to comment

Tekashi 6ix9ine je i zvanicno na slobodni, juce mu je skinuta nanogica i prvi put je mogao neometano da se krece kuda god pozeli, naravno odmah je iskoristio svoj prvi slobodan dan da ode nazad do Bruklina i snimi spot za novu pesmu Punani, prethodna tri spota koja je snimio nakon izlaska iz zatvora su bila u podrumu kuce na nepoznatoj lokaciji, a sada kada policija vise ne motri na njega, ponovo se vratio fazonu spotova koji su mu bili zastitni znak pre nego sto su ga strpali iza resetaka, plus svi zivi su ga prozivali da nikada vise nece smeti da dodje u Bruklin, a kamoli da se tu setka ulicama ili snima spotove, a on im je jos jednom svima pljunuo u lice i to sa pesmom koja jedva da traje duze od minut i po :D

 

 

Link to comment

Colonel Loud, rodjen na Floridi, odrastao i dilovao narkotike u Atlanti, da bi potom pobegao u Severnu Karolinu kad se previse zakuvalo na ulicama Dzordzije, tamo je lansirao svoju muzicku karijeru, naravno sam sebe je finansirao novcem koji je stekao tokom svojih dilerskih dana, u pocetku je gostovao nekim opskurnim juznjackim treperima na njihovim mikstejpovima, da bi potom i on sam poceo da stancuje svoje solo mikstejpove, nemam pojma koliko ih je do sada snimio, ja sam za njega saznao tek kad sam naleteo na njegov Plug Talk mikstejp pre nekih pet godina, posle je izbacio i Plug Talk 2 mikstejp, ali nikada nije snimio pravi studijski album, u zadnje dve godine apsolutno nista novo nisam cuo od njega, ne znam da li je lik uopste ziv i da li se i dalje bavi muzikom ili je mozda iza resetaka, u svakom slucaju jako sam gotivio dve njegove solo pesme Shop Wit Me, kao i Finger Fuck, a ubedljivo najpopularnija mu je bila pesma California, na kojoj mu gostuju T.I. i Young Dolph, dok je na refrenu Ricco Barrino.

 

 

Edited by Бруклинский
Link to comment

Tema je pala na drugu stranicu ovog podforuma, a to je nedopustivo, pa zato evo najboljeg juznjackog repera svih vremena da vrati ovu temu u zivot :happy:

 

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Možda će ljudi koji posećuju ovaj topik imati interesovanja za ovaj kratki dokumentarac: Crack Clouds over Hells Kitchen.

Ja sada živim u Hells Kitchenu i više nije ovako. Gde ova ekipa sedi u parkiću, to je parkić prekoputa naše zgrade i gde su se moja deca igrala pre korone. Zanimljivo je da se Hells Kitchen strahovito džentrifikovao, samo u poslednjih pet godina podignuto je bezbroj luksuznih solitera, ali ovi ljudi nisu nestali. Na igralištu je uvek neka sumnjiva ekipa. Jednom (pre dve godine) sam došla s ćerkom na igrališe, mi ušle a neke sestre mi kažu, sad smo zvali policiju, onaj tamo bezobraznik uboo dete nožem i ne da nikom da izadje. Dražesno!

 

Imate i lokalni rep u dokumentarcu, pogledajte. It doesn't get more raw than that.

 

 

 

 

Edited by trustno1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...