Jump to content
IGNORED

Rap, Hip-Hop


korindjar

Recommended Posts

Da zaokruzim pricu o seriji Atlanta, ovo je glavna pesma iz serije koja je pripisana jednom od likova koji diluje vutru i pokusava da izgradi rep karijeru, u seriji mu je nadimak Paper Boi (glumi ga Brian Tyree Henry), a pesmu zapravo repuje kreator Donald Glover (Childish Gambino).

 

Paper Boi, Paper Boi, always 'bout that paper, boy
If you ain't on your grind and you flexin', you's a hater, boy
Paper Boi, Paper Boi, always gettin' paper, boy
If you ain't makin' money then you ain't a money maker, boy
Paperclip, paperclip, yeah, I need a paperclip
I'm stackin' up this paper, man and I could make that paper flip
That paper flip, paper flip, watch me make this paper flip
Then head to Magic City and I bet that paper make her strip
Paper man, paper man, catch me in the paper, man
Like Wall Street Journal, yeah, 'cause I be gettin' paper, man
Paper man, paper man, yeah, I'm gettin' paper, man...

 

 

Link to comment
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Jimmy Kowalski

    386

  • 189-

    217

  • maheem

    165

  • Ravanelli

    151

The Weeknd, on nije reper, ali fura ovaj novi dark R&B fazon, znaci vulgarni tekstovi i matrice koje se uglavnom svidjaju i hip-hop fanovima, meni je on licno verovatno najomiljeniji muzicar koji se pojavio zadnjih godina, iako je vec deset godina aktivan na sceni, tek je u zadnjih pet godina skrenuo paznju na sebe i naravno doziveo neverovatan komercijalni uspeh, do sada je snimio 4 studijska albuma, dve kompilacije, jedan EP i 3 mikstejpa, osim sto sjajno peva, lik je i podjednako talentovan producent, na svim svojim projektima je odradio lavovski deo posla sto se tice celokupne produkcije, inace i ovako kao osoba mi je nevidjeno simpatican, super se oblaci i seta odlicne ribe, ma sve u vezi njega mi je gotivno, a od samih pesama, The Hills je bila prva kojom me je kupio, secam se kako mi je bilo neobicno da cujem takav tekst kad sam ocekivao nesto potpuno suprotno, posle kad su Daft Punk i on snimili pesmu Starboy, kupio me je za sva vremena, plus mi je sam spot bio jedan od najboljih koje sam gledao, pa taman kad sam mislio da ne moze bolje, izbacio je pesmu Reminder koja me je takodje odusevila .

 

 

Edited by Бруклинский
  • +1 1
Link to comment

Day Sulan, tek sada sam saznao za ovu reperku posto je gostovala u najnovijoj epizodi No Jumper podcasta, skroz kul riba i ima zanimljivu zivotnu pricu, rodjena i odrasla u Comptonu, u pocetku je zaradjivala kao striptizeta, a onda kad je reper YG jednom dosao da gleda njene vestine igranja oko sipke, ona mu je dala neke demo snimke (a mozda i razmazala malo sminke) i ubrzo nakon toga je potpisala za njegovu izdavacku kucu 4Hunnid Records, pre cetiri meseca je objavila svoj prvi singl Mascara, sasvim solidna i pesma i spot, uzimajuci u obzir da je tek zapocela svoju muzicku karijeru, a pre dve nedelje je izbacila i pesmu BIG na kojoj gostuje i Rubi Rose, veoma poznata hip-hop groupie :wub:

 

 

Link to comment

City Girls, jedna relativno novija zenska rep grupa iz Majamija, clanice su Yung Mami i JT, na sceni su aktivne tek neke tri godine, pre toga su bile striptizete, a jedna od njih je lezala dve godine u zatvoru zbog prevare s kreditnim karticama, dok je druga bila meta drive-by pucnjave, ali su metkovi zaobisli njene obline, inace do sada su izdale dva studijska albuma i jedan mikstejp, a vise su u centar paznje dospevale zbog nekih svojih izjava u intervjuima i na socijalnim mrezama, kao i privatnog zivota, nego zbog svoje muzike, medjutim imaju neke sasvim kul pesme i veoma zanimljive spotove, evo na primer pesma Twerk na kojoj gostuje Cardi B, spot je i vise nego dobar, narocito za sve one koji vole junk in the trunk, plus vredi izdvojiti i pesmu Pussy Talk na kojoj gostuje Doja Cat, spot je takodje pravi pravcati eye candy :D

 

 

Edited by Бруклинский
Link to comment

Doja Cat, ajde kad sam je vec spomenuo u prethodnom postu, onda da i njoj posvetim malo paznje, aktivna je vec nekih sedam godina na sceni, ali je tek prosle godine dozivela veliki komercijalni uspeh, pa se danas smatra jednom od glavnih zenskih imena u muzickoj industriji, izdala je dva albuma i jedan EP, saradjivala je sa nekim od najpoznatijih repera, uglavnom je svi svrstavaju medju najbolje ribe od ovih koje su sada aktuelne, meni se takodje ona fizicki svidja, plus smatram i da je veoma muzicki talentovana, imala je i ona nekoliko kontroverznih momenata, i zbog nekih izjava u intervjuima i zbog nekih tekstova u svojim pesmama, njen ubedljivo najveci hit je Say So koji je dospeo na prvo mesto Billboard Hot 100 liste, odlicna je i pesma Juicy na kojoj gostuje Tyga, a takodje super je i najnovija Like That na kojoj gostuje Gucci Mane.

 

 

Link to comment
On 16.7.2020. at 5:45, Бруклинский said:

The Weeknd

 

On 17.7.2020. at 4:30, Бруклинский said:

Day Sulan

 

 

On 18.7.2020. at 4:26, Бруклинский said:

City Girls

 

 

On 19.7.2020. at 4:38, Бруклинский said:

Doja Cat

 

Ok drag mi je nedelja/subota ali topik je hiphop, napravi lepo novi topik o mesanju hiphopa sa pop/rnb pa stavljaj tamo ove gay stvari.

Link to comment

S obzirom na kolicinu kvalitetnih zenskih oblina u postovima koje si citirao, rec "gej" definitivno nije najadekvatnija za opis tih spotova :)
A ukoliko mislis samo na muziku, The Weeknd peva o drogi i seksu, a ne o romantici, dok ove ribe pevaju/repuju o svojim vestinama u krevetu.
Realno nema niceg "gej" u njihovim tekstovima, a nema niceg "gej" ni u samim matricama, a sam hip-hop je odavno postao savremena pop muzika.

 

Otvarati novi topik da bi se tu i tamo okacila neka pesma gde odredjeni reper ili grupa saradjuju sa R&B ili klasicnim pop muzicarima nema nikakvog smisla, gotovo svi najbolji reperi u istoriji hip-hop scene su kroz celu svoju karijeru saradjivali sa talentovanim osobama iz drugih muzickih zanrova, ma nema niceg lepseg nego kad se na refrenu cuje lep muski ili zenski vokal, narocito ako sledi nakon savrseno odrepovanog versa ili kao uvod u samu pesmu, tako da licno nikada nisam razdvajao hip-hop na osnovu toga da li je pesma klasican rep ili ima i pevanja.

 

Necu sad nabrajati sve repere i njihove kolaboracije sa raznim pevacima i pevacicama, ali evo izdvojicu samo jednog repera za koga verujem da ga ovde svi smatraju jednim od najboljih ikada, u pitanju je Nas, on je od sredine 90-ih pa do danas snimio gomilu pesama gde su mu na refrenu bile osobe iz R&B ili pop sveta, a plus je i on sam gostovao gomili izvodjaca iz drugih muzickih zanrova na njihovim pesmama, znaci Lauryn Hill, Allure, Mary J. Blige, Ginuwine, Lil' Mo, Aaliyah, R. Kelly, Dawn Robinson, Amerie, Alicia Keys, Mariah Carey, Joe, Will.I.Am, Pharrell, Jennifer Lopez, Jagged Edge, Jully Black, Kelis, Mashonda, Chrisette Michele, Cee Lo Green, Damian Marley, Estelle, John Legend, Keri Hilson, Chris Brown, Joss Stone, Amy Winehouse, Miguel, CJ Hilton, K'La, Rudimental, Emeli Sandé, Antozzio, Usher, Bibi Bourelly, Arlissa, Justin Bieber, The-Dream, Robin Thicke, Lil Nas X, plus pesme na kojima mu gostuje njegov otac Olu Dara, a koji definitivno ne pripada rep sceni.

 

Jel to znaci da ni Nas ne pripada ovom topiku, jel i njegova muzika gej, a sta je to tacno hip-hop u 2020. godini, jel vaze ista pravila kao i pre 30-40 godina ili su se stvari malo promenile, jel na primer Drake reper ili je i njegova muzika gej, posto je lik uspeo da napravi i tvrde rep pesme i veoma meke melodicne stvari, a prosle godine je i zvanicno postao najprodavaniji reper u istoriji muzicke industrije, preskocio je i Eminema koji je do tada bio najprodavaniji, a jel i Eminem reper ili je i on gej, posto i on previse saradjuje sa R&B pevacicama, jel i Jay-Z reper ili je gej sto saradjuje sa zenom i njenim koleginicama, jel i Lil Wayne reper ili je i njegova muzika gej, on isto iza sebe ima previse izleta u komercijalne pop vode, ako su svi oni gej, onda je tek Kanye West najtopliji crni brat ikada, za njegov svaki album u momentu izlaska se pricalo kako nije klasican hip-hop, vec se previse igrao sa produkcijom i napravio nesto sto je tesko definisati, a onda se nakon dve ili tri godine taj album smatrao za klasik i tako ukrug, eto nabrojao sam pet najprodavanijih repera svih vremena i za svakog od njih se moze reci da im je muzika gej, ako se vodimo tom nekom cudnom definicijom da je pravi hip-hop samo klasican boom bap bez ikakvog R&B vokala.

 

Evo kako muzicka industrija definise hip-hop, ovo je lista Grammy nagrada i nominacija za najbolji rep album, a ovo je lista Grammy nagrada i nominacija za najbolju rep pesmu, jel se likovi kao Nelly, Flo Rida, Drake, Macklemore, Chance the Rapper, Migos, Tyler the Creator, Travis Scott i YBN Cordae smatraju za repere ili ih treba kaciti na neki drugi topik, posto sve njih industrija smatra reperima, makar kad su u pitanju nagrade i nominacije za album godine, a kad su u pitanju nagrade i nominacije za rep pesmu godine, stvari postaju jos zanimljivije, znaci pesme ciji su sastavni deo i izvodjaci kao Ciara, Olivia, Justin Timberlake, T-Pain, Rihanna, Bruno Mars, Chris Brown, Skylar Grey, Miguel, Charlie Wilson, Theophilus London, Paul McCartney, John Legend, James Blake, Kelly Price, Kirk Franklin, The-Dream, niko od njih se ne moze nazvati reperom, ali je njihovo ucesce na pesmama odredjenih repera pomoglo da se ostvari odredjeni uspeh, i kod publike i kod kriticara.

 

Billboard i njihove liste koje su postale zlatni standard muzicke industrije ima dve glavne liste posvecene hip-hop sceni, jedna je Hot R&B/Hip-Hop Songs (Top 50), a druga je Hot Rap Songs (Top 25), imaju i nekoliko manjih listi vezanih za hip-hop scenu, ali sve su gotovo povezane sa R&B scenom, jer je danas gotovo vise nemoguce jasno razdvojiti ta dva zanra s obzirom da gotovo isti producenti saradjuju i sa reperima i sa pevacima i pevacicama, plus sto naravno izvodjaci sa obe scene non-stop saradjuju jedni s drugima, a to nije gej, vec skroz OK.

 

I za kraj, ne volim da pisem na muzickim temama, a da ne okacim nista od muzike, posto mi je Nas posluzio kao najkonkretniji primer jednog repera za koga verujem da ga ovde svi opravdano gotive, a koji je toliko puta u svoje pesme ubacivao elemente iz drugih muzickih zanrova, sto se na ovom topiku smatra za nesto sto je gej i nedopustivo, evo dve njegove pesme u tom duhu, na prvoj mu gostuje Keri Hilson, a na drugoj nazalost pokojna Amy Winehouse, ako ovo nisu dva primera muzicke perfekcije koju cine sjajno repovanje i prelepo pevanje, onda je sve gej :sad:

 

 

Edited by Бруклинский
Link to comment

ovaj Childish Gambino, što ga je u jednom od svojih naleta i @Бруклинский spomenuo, sam skontao pre nekog da je kao popularan.

pa sam odslušao par stvari ali samo mi se jedna svidela, i to dosta.

 

 

nešto posle toga naletim na ovu pesmu, koja mi je slična i vizuelno i kao muzička stvar.

(sorry @djeneralche, znam da nije rap ni hip-hop)

 

 

zanimljivo, obe pesme a naročito druga stvar (valjda zbog auta) me iz nekog razloga podsećaju na jedinu pesmu 50 Centa koja mi se toliko svidela da sam je i upamtio:

 

Link to comment
17 minutes ago, Svarog said:

(sorry @djeneralche, znam da nije rap ni hip-hop)

 

 

 

Tri puta Оче наш

Salim se ja sa Bruklinskim, samo nek stavlja ove guzcetine i sisetine, nek se bustuje dok ne pogleda ovaj spot

 

 

Link to comment
On 22.7.2020. at 4:48, Бруклинский said:

S obzirom na kolicinu kvalitetnih zenskih oblina u postovima koje si citirao, rec "gej" definitivno nije najadekvatnija za opis tih spotova :)
A ukoliko mislis samo na muziku, The Weeknd peva o drogi i seksu, a ne o romantici, dok ove ribe pevaju/repuju o svojim vestinama u krevetu.
Realno nema niceg "gej" u njihovim tekstovima, a nema niceg "gej" ni u samim matricama, a sam hip-hop je odavno postao savremena pop muzika.

 

Otvarati novi topik da bi se tu i tamo okacila neka pesma gde odredjeni reper ili grupa saradjuju sa R&B ili klasicnim pop muzicarima nema nikakvog smisla, gotovo svi najbolji reperi u istoriji hip-hop scene su kroz celu svoju karijeru saradjivali sa talentovanim osobama iz drugih muzickih zanrova, ma nema niceg lepseg nego kad se na refrenu cuje lep muski ili zenski vokal, narocito ako sledi nakon savrseno odrepovanog versa ili kao uvod u samu pesmu, tako da licno nikada nisam razdvajao hip-hop na osnovu toga da li je pesma klasican rep ili ima i pevanja.

 

Necu sad nabrajati sve repere i njihove kolaboracije sa raznim pevacima i pevacicama, ali evo izdvojicu samo jednog repera za koga verujem da ga ovde svi smatraju jednim od najboljih ikada, u pitanju je Nas, on je od sredine 90-ih pa do danas snimio gomilu pesama gde su mu na refrenu bile osobe iz R&B ili pop sveta, a plus je i on sam gostovao gomili izvodjaca iz drugih muzickih zanrova na njihovim pesmama, znaci Lauryn Hill, Allure, Mary J. Blige, Ginuwine, Lil' Mo, Aaliyah, R. Kelly, Dawn Robinson, Amerie, Alicia Keys, Mariah Carey, Joe, Will.I.Am, Pharrell, Jennifer Lopez, Jagged Edge, Jully Black, Kelis, Mashonda, Chrisette Michele, Cee Lo Green, Damian Marley, Estelle, John Legend, Keri Hilson, Chris Brown, Joss Stone, Amy Winehouse, Miguel, CJ Hilton, K'La, Rudimental, Emeli Sandé, Antozzio, Usher, Bibi Bourelly, Arlissa, Justin Bieber, The-Dream, Robin Thicke, Lil Nas X, plus pesme na kojima mu gostuje njegov otac Olu Dara, a koji definitivno ne pripada rep sceni.

 

Jel to znaci da ni Nas ne pripada ovom topiku, jel i njegova muzika gej, a sta je to tacno hip-hop u 2020. godini, jel vaze ista pravila kao i pre 30-40 godina ili su se stvari malo promenile, jel na primer Drake reper ili je i njegova muzika gej, posto je lik uspeo da napravi i tvrde rep pesme i veoma meke melodicne stvari, a prosle godine je i zvanicno postao najprodavaniji reper u istoriji muzicke industrije, preskocio je i Eminema koji je do tada bio najprodavaniji, a jel i Eminem reper ili je i on gej, posto i on previse saradjuje sa R&B pevacicama, jel i Jay-Z reper ili je gej sto saradjuje sa zenom i njenim koleginicama, jel i Lil Wayne reper ili je i njegova muzika gej, on isto iza sebe ima previse izleta u komercijalne pop vode, ako su svi oni gej, onda je tek Kanye West najtopliji crni brat ikada, za njegov svaki album u momentu izlaska se pricalo kako nije klasican hip-hop, vec se previse igrao sa produkcijom i napravio nesto sto je tesko definisati, a onda se nakon dve ili tri godine taj album smatrao za klasik i tako ukrug, eto nabrojao sam pet najprodavanijih repera svih vremena i za svakog od njih se moze reci da im je muzika gej, ako se vodimo tom nekom cudnom definicijom da je pravi hip-hop samo klasican boom bap bez ikakvog R&B vokala.

 

Evo kako muzicka industrija definise hip-hop, ovo je lista Grammy nagrada i nominacija za najbolji rep album, a ovo je lista Grammy nagrada i nominacija za najbolju rep pesmu, jel se likovi kao Nelly, Flo Rida, Drake, Macklemore, Chance the Rapper, Migos, Tyler the Creator, Travis Scott i YBN Cordae smatraju za repere ili ih treba kaciti na neki drugi topik, posto sve njih industrija smatra reperima, makar kad su u pitanju nagrade i nominacije za album godine, a kad su u pitanju nagrade i nominacije za rep pesmu godine, stvari postaju jos zanimljivije, znaci pesme ciji su sastavni deo i izvodjaci kao Ciara, Olivia, Justin Timberlake, T-Pain, Rihanna, Bruno Mars, Chris Brown, Skylar Grey, Miguel, Charlie Wilson, Theophilus London, Paul McCartney, John Legend, James Blake, Kelly Price, Kirk Franklin, The-Dream, niko od njih se ne moze nazvati reperom, ali je njihovo ucesce na pesmama odredjenih repera pomoglo da se ostvari odredjeni uspeh, i kod publike i kod kriticara.

 

Billboard i njihove liste koje su postale zlatni standard muzicke industrije ima dve glavne liste posvecene hip-hop sceni, jedna je Hot R&B/Hip-Hop Songs (Top 50), a druga je Hot Rap Songs (Top 25), imaju i nekoliko manjih listi vezanih za hip-hop scenu, ali sve su gotovo povezane sa R&B scenom, jer je danas gotovo vise nemoguce jasno razdvojiti ta dva zanra s obzirom da gotovo isti producenti saradjuju i sa reperima i sa pevacima i pevacicama, plus sto naravno izvodjaci sa obe scene non-stop saradjuju jedni s drugima, a to nije gej, vec skroz OK.

 

I za kraj, ne volim da pisem na muzickim temama, a da ne okacim nista od muzike, posto mi je Nas posluzio kao najkonkretniji primer jednog repera za koga verujem da ga ovde svi opravdano gotive, a koji je toliko puta u svoje pesme ubacivao elemente iz drugih muzickih zanrova, sto se na ovom topiku smatra za nesto sto je gej i nedopustivo, evo dve njegove pesme u tom duhu, na prvoj mu gostuje Keri Hilson, a na drugoj nazalost pokojna Amy Winehouse, ako ovo nisu dva primera muzicke perfekcije koju cine sjajno repovanje i prelepo pevanje, onda je sve gej :sad:

 

 

Iamo nisam neki obožavalac ovih par izvođača koje si gore naveo, apsolutno podržavam da neko piše o novim stvarima. Ovde ljudi i dalje samo pričaju o Bigiju i 2 Pac-u kao da je '96. godina još uvek.

Link to comment
10 hours ago, number_9 said:

Iamo nisam neki obožavalac ovih par izvođača koje si gore naveo, apsolutno podržavam da neko piše o novim stvarima. Ovde ljudi i dalje samo pričaju o Bigiju i 2 Pac-u kao da je '96. godina još uvek.

 

Ovih dana ce na red doci Young Dolph i cela ta tvrda trep scena pretezno s juga, plus drill reperi iz Cikaga i jos neki zanimljivi likovi, naravno sa sve kul spotovima :sleep:

 

On 25.7.2020. at 18:25, djeneralche said:

Salim se ja sa Bruklinskim, samo nek stavlja ove guzcetine i sisetine, nek se bustuje dok ne pogleda ovaj spot

 

Young Thug mi je medju najomiljenijim reperima ikada, naravno da znam za taj spot, sve zivo sto je lik do sada snimio sam progutao kao da su molly tabletice :D

 

On 25.7.2020. at 18:03, Svarog said:

podsećaju na jedinu pesmu 50 Centa koja mi se toliko svidela da sam je i upamtio:

 

Meni je 50 Cent ranih 2000-ih godina bio apsolutni vrhunac novog bling-bling i ultra komercijalnog gengsta repa, njegova prva dva studijska albuma (Get Rich or Die Tryin', The Massacre), kao i G-Unit album (Beg for Mercy) su mi i dan danas medju najboljim stvarima koje sam ikada slusao, a sto se tice te pesme iz tvog posta, mozda je razlog zasto ti se toliko svidela bio The Game, to je sa njegovog prvog studijskog albuma (The Documentary) koji je takodje bio remek-delo, ima na njemu jos jedna slicna pesma Hate It or Love It, isto mu tu gostuje 50 Cent i isto je produkciju radio Dr.Dre, dok je meni licno ubedljivo najbolja pesma na tom albumu Dreams, produkciju je radio naravno Kanye West :wub:

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...