Jump to content
IGNORED

Rap, Hip-Hop


korindjar

Recommended Posts

Tay-K, u pitanju je jedan klinac koji je uspeo da napravi najbrzu repersku i gangstersku karijeru ikada, s obzirom da je pre tri godine, dok je imao samo 17 godina, snimio jedan od boljih mikstejpova (Santana World) u istoriji "maloletnicke hip-hop scene", ali taj projekat je objavljen od strane njegovog tadasnjeg menadzerskog tima bukvalno mesec dana nakon sto su ovog klinca U.S. Marshals strpali iza resetaka, posto je bio tri meseca u bekstvu nakon poternice za njim, a na kraju je i osudjen na 55 godina zatvora zbog ubistva, iznude, pljacke, droge, oruzja i jos nekih prestupa koje je napravio tokom svoje paralelne karijere repera i gangstera, tako da iako je pre par dana napunio tek 20 godina, za njega se moze reci da je "penzionisani reper i gangster", imao je sav talenat ovoga sveta da napravi uspesnu muzicku karijeru, medjutim niti je zeleo da se odrekne svog drustva, niti da sam promeni svoj nacin zivota, a iza njega ostace dve jako dobre trep pesme The Race i Megaman.

 

 

Edited by Бруклинский
Link to comment
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Jimmy Kowalski

    384

  • 189-

    217

  • maheem

    165

  • Ravanelli

    151

Tyga, uvek mi je bio najomiljeniji clan Young Money ekipe, iako su Drake i Nicki Minaj postigli mnogo veci uspeh od njega, naravno obozavam i njih, medjutim Tyga mi je mnogo drag i zbog njegovog muzickog talenta, a i zbog njegovog privatnog zivota, rodjen je u Comptonu, ali nije bio deo neke ulicne bande, za razliku od nekih drugih klinaca iz tog dela Los Andjelesa, kasnije se preselio u bogatiji deo grada, pa su mu mnogi stalno zamerali kako nije dovoljno gengsta da bude reper, plus u sebi ima i azijatske krvi, cak su mu i to prebacivali, medjutim uz pomoc cistog talenta je ipak uspeo da skrene paznju na sebe, dovoljno da ga Lil Wayne primeti i ubaci u svoju vec pomenutu ekipu, do sada je snimio 7 studijskih albuma, 3 zajednicka albuma i 19 mikstejpova, tokom prvih sedam godina svoje karijere sve projekte je objavljivao za Cash Money izdavacku kucu, ali je potom izbio sukob oko novca i jos nekih stvari, pa je napustio celu tu pricu i pokrenuo svoju izdavacku kucu Last Kings, tako da zadnjih pet godina sam kroji svoju sudbinu, isto tako je i njegov privatni zivot bio prilicno turbulentan, zbog njega je Blac Chyna postala poznata, inace ekstremno precenjena riba, ali je nakon nje presao na tada dosta mladjanu Kylie Jenner, dok je jos imala 16 godina i pre nego sto su ljudi poceli da balave za njom, secam se da su ga svi zivi ismejavali, medjutim na kraju se ispostavilo da je imao oko za talenat i da je prvi prepoznao potencijal buduce najlepse milijarderke svih vremena, bio je prvi koji je usao unutar Princeze Kajli, ali nazalost nije ostavio nista za sobom, pa je kasnije Travis Scott imao tu privilegiju da prvi posadi seme u njenoj magicnoj basti.

 

Rack City (pesma stara devet godina, ali je i dan danas jedna od najboljih za pustanje u strip klubovima, a u spotu je i precenjena Blac Chyna)

 

 

Ice Cream Man (pesma stara pet godina, medjutim iako nikada nije postigla neki komercijalni uspeh, ova mi je definitivno jedna od omiljenih)

 

 

Cash Money (pesma stara cetiri godine, isto nije postigla nekakav preterani uspeh, ali mi je i ona medju omiljenijim, plus obozavam i ovaj spot)

 

 

Edited by Бруклинский
Link to comment
7 hours ago, Бруклинский said:

 bio je prvi koji je usao unutar Princeze Kajli, ali nazalost nije ostavio nista za sobom, pa je kasnije Travis Scott imao tu privilegiju da prvi posadi seme u njenoj magicnoj basti.

Što reče @mustang,100% lud lik :D

 

Dobar je Tyga,jedan od retkih među tim najkomercijalnijim kojeg mogu da slušam.

 

A i super je Kajli,uopšte nije klasična ultrabogata silikonka kako na prvi pogled deluje,više je od toga.

 

 

Link to comment

Naravno, vidi se da si covek od ukusa, niko se vise ne seca Paris Hilton, a ta se i rodila ultrabogata i potom sirila noge pred kamerama da bi postala ultrapoznata, da bi je potom ceo svet zaboravio kada ju je njena dotadasnja pomocnica Kim potpuno zasenila svojim sirenjem nogu pred kamerama, naravno o zeni najveceg muzickog genija svih vremena sve najbolje, ali je i ona isto bacena u drugi plan kada ju je zasenila njena (polu)sestra i to bez sirenja nogu pred kamerama (nazalost), vec samo uz pomoc cistog hustle talenta i svoje kozmeticke linije koja sada vredi skoro trilion dolara (fejk njuz Forbes i njihovih tricavih 900 miliona su najveca laz milenijuma), plus ima 182 miliona pravih pratilaca na instagramu gde je svaki od njih stvarna osoba sa brojem licne karte u opisu svog profila, a ne kao sto Ariana Grande ima 2/3 botova ili onaj lazni Ronaldo koji svakoga dana trosi svoju platu na kupovinu laznih pratilaca sa botovskih farmi u Indiji i Kini (kao sto je platio i da mu dodele nekoliko Zlatnih lopti koje je trebao da dobije brat Sergio Ramos), a na kraju krajeva, Princeza Kajli je takva prirodna lepotica, da se svaki komad silikona pridodat njenom telu automatski pretvorio u prirodno tkivo, tako da nema ni trunku plastike u sebi, ostala je 100% natural :)

 

Travis Scott, nije prvi plodio, ali je prvi i za sada jedini oplodio Princezu Kajli, pa je red i da on dobije svoj spotlight na ovoj temi, jako talentovan reper, producent i tekstopisac, nije bas svacija soljica caja, ali meni je uvek bio gotivan, cenio sam njegov muzicki talenat i pre nego sto se dokazao kao podjednako uspesan ploditelj, do sada je snimio 3 studijska albuma, 2 zajednicka albuma, 3 mikstejpa i 4 EPa, a osim toga producirao je gomilu sjajnog materijala drugim izvodjacima, dosta je kreativan i zbog toga su mu i spotovi uglavnom super, tesko mi je da izdvojim koje su mi njegove pesme najbolje, ali recimo Sicko Mode je vec sada klasik, plus tu je i podjednako odlican Drake, pa zatim Goosebumps gde mu gostuje i jedan od najboljih repera u zadnjih desetak godina Kendrick Lamar, a ajde i kul pesma Antidote na kojoj je solo.

 

 

Edited by Бруклинский
Link to comment

Kad se sve sabere i oduzme, Tekashi 6ix9ine je uspeo da u ova zadnja tri meseca od izlaska iz zatvora ponovo ozivi svoju muzicku karijeru, juce je izbacio i treci singl Yaya (koga interesuje, neka klikne) koji ce takodje sigurno debitovati na Billboard Hot 100 listi, pesma je na spanskom, a spot je kao i prethodna dva radjen u kucnom pritvoru, ima gomila plodnih riba i polivanja mlekom, moze njega ceo svet da hejtuje, ali klinac koji je rodjen u najsiromasnijem delu Bruklina, bez oca naravno, dok su mu ocuha ubili pred njegovim ocima, ipak je uspeo da nekim cudom napravi nesto od svog zivota, pa na stranu i bande i zatvor i cinkarenje i upitan muzicki talenat, lik je danas ziv, zdrav i prebogat.

 

Hellsing Station (devet meseci pre nego sto je 6ix9ine postao poznat s pesmom Gummo, ovo je dok su on i ZillaKami radili tezak underground)

 

 

Poles1469 (pet meseci pre pesme Gummo, iz vremena dok su 6ix9ine i Trippie Redd bili super ortaci, a onda su preko noci postali neprijatelji)

 

 

Get The Strap (ovo je nekih godinu dana nakon sto je 6ix9ine postao planetarno poznat, plus u tom periodu 50 Cent ga je poprilicno zgotivio)

 

 

Link to comment

Trippie Redd, pratim ga jos od njegovih underground dana, jako talentovan lik i jedna od glavnih zvezda izdavacke kuce 10K Projects koja se uglavnom bavi mladim talentima, njegov bivsi ortak 6ix9ine je takodje clan iste izdavacke kuce, a njihovo prijateljstvo i kasnije neprijateljstvo je previse dugacka prica i cisto sumnjam da nekoga ovde to interesuje, pa ajde da ne smaram previse i da okacim makar dve pesme koji su mi najgotivnije, ubedljivo najbolja je Dark Knight Dummo na kojoj mu gostuje Travis Scott, naravno i spot je bas super, a druga pesma recimo neka bude Love Scars koja takodje ima gotivan spot, Trippie definitivno nije neko ciju muziku automatski svi zavole nakon prvog slusanja, ali jeste jedan od onih koji se uvuce pod kozu i kad se to jednom desi, lako ga je voleti, isto je i kul glumac, makar u seriji Dave je pokazao svoje glumacke vestine.

 

 

Edited by Бруклинский
Link to comment

Childish Gambino, posto sam nekoliko puta na ovom sajtu pomenuo seriju Atlanta, onda je nekako red da spomenem i kreatora te serije (Donald Glover), koji je ujedno i glavni glumac, do sada je glumio u brojnim serijama i filmovima, a podjednako dugo se bavi i muzikom, pod naravno drugim imenom (Childish Gambino), snimio je 4 studijska albuma, 4 EPa i 14 mikstejpova, uglavnom je publika podeljena i neki ga smatraju boljim glumcem nego reperom, a neki obrnuto, ja sam licno toliko zavoleo tu njegovu Atlantu, da mi je to jedna od najsmesnijih serija ikada i nadam se da ce potrajati jos nekoliko sezona, tako da isto pripadam onom taboru publike kojoj je drazi na malim ekranima nego s mikrofonom u ruci, ali posto je ovo muzicka tema, onda ajde da izvojim dve njegove gotivne pesme, 3005 od pre sest i po godina i This Is America od pre dve godine.

 

 

Link to comment

Moors, posto sam vec pominjao seriju Atlanta, onda ajde da malo ispromovisem jos jednog od glavnih glumaca te serije koji takodje uporedo pokusava da bude i reper, u pitanju je LaKeith Stanfield, inace u samoj seriji je toliko genijalan da krade svaku scenu u kojoj se pojavi, plus takodje preporucujem i film Sorry to Bother You (2018) u kojem igra glavnu ulogu, a sto se konkretno tice njegove muzicke karijere, do sada su jedino stariji singlovi Asphyxiated i Gas imali nekakav uspeh, meni se on mnogo vise svidja kao glumac, ali ima i svojih rep fanova.

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...