Jump to content
IGNORED

Vegetarijanci


MarlaSinger

Recommended Posts

  • Replies 306
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    26

  • hattori

    21

  • MarlaSinger

    20

  • henrik larsson

    15

a jel moze pojasnjenje za nas s jeftinijim ulaznicama: sto bas takav kriterijum?
ne znam sta je njega nagnalo, al meni se dopalo kao odgovor kad ljudi pocnu da me dave.a ja ne jedem meso zato sto ne volim. nesto sam videla u zivotu, tu neprijatnost je moja podsvest prenela na meso i od tad ga ne jedem. nekad imam i problem s ribom, ako primetim da me gleda iz tanjira. u tom smislu, vise volim da je obezglavljena ili filetirana.moje nejedenje mesa ce sledece godine postati punoletno. nisam primetila da mi ista fali. ne jedem egzoticnu hranu, vec domacu: i sarmu i pasulj i punjene paprike i sve ostalo, samo bez mesa. (ima sarma s tunom, ne bi covek nikad reko da je od tune). soju ne podnosim. ne mislim ni da sam bolja ni zdravija od mesozdera (mada me razne statistike ubedjujuu suprotno :lol: ). ko sto neko ne jede boraniju, tako ni ja ne jedem meso i cao.
Link to comment
Onda vegeterijanci ne smeju da jednu recimo rotkvice? Ili kupus? :unsure:
Dobro pitanje. Nisam siguran, ne razumem se mnogo u poljoprivredu. Moze li koren kupusa da nastavi da raste ako se odsece glavica? Za rotkvice izgleda ocigledno da ne moze.Da li izrasla glavica kupusa kada dostigne vrhunac rasta pocinje da truli zajedno sa korenom?Nije lako definisati. Ali, uglavnom po meni vegetarijanac nije ko jede bilo kakve vrste morskih plodova, kavijar jer se riba mora ubiti, skoljke i slicno.
Link to comment
imaposto vidim da bi jela ribu i mozda pticice, kapiram da u vegeterijance ne bi presla iz ljubavi prema zivotinjama.... u tom slucaju nema potrebe da delis koje meso bi jela a koje ne... jednostavno mozes da smanjis njegovu upotrebu....
A sta ako ja volim samo sisare i njih mi je zao jer su nekako slicni ljudima, narocito kada vidis majku i mladunce. Ribe i ptice ne bas .
Link to comment
ne znam sta je njega nagnalo, al meni se dopalo kao odgovor kad ljudi pocnu da me dave.a ja ne jedem meso zato sto ne volim. nesto sam videla u zivotu, tu neprijatnost je moja podsvest prenela na meso i od tad ga ne jedem. nekad imam i problem s ribom, ako primetim da me gleda iz tanjira. u tom smislu, vise volim da je obezglavljena ili filetirana.moje nejedenje mesa ce sledece godine postati punoletno. nisam primetila da mi ista fali. ne jedem egzoticnu hranu, vec domacu: i sarmu i pasulj i punjene paprike i sve ostalo, samo bez mesa. (ima sarma s tunom, ne bi covek nikad reko da je od tune). soju ne podnosim. ne mislim ni da sam bolja ni zdravija od mesozdera (mada me razne statistike ubedjujuu suprotno :lol: ). ko sto neko ne jede boraniju, tako ni ja ne jedem meso i cao.
meni je ovo mnogo smisleniji odgovor od onog sexualnog :)deliti hranu po tome kako ko kada i gde taslaci mi je besmisleno, i provocira me na diskvalifikaciju sagovornika kao cudnog ;)(da ne kazem nesto grdje)
(ima sarma s tunom, ne bi covek nikad reko da je od tune).
ali ovo je vec neoprostivo!!! angry.gifangry.gifangry.gif pa gde to velicanstveno meso u taj necist od sarme (sto bi reko pop zarko)da se razumemo: volim ja sarmu, al tuna zasluzuje nesto mnogo bolje!(npr da se jede presna. mljac!)
Link to comment

na veganskoj(nista meso, nista mleko, nista jaja) ishrani vec vise od sedam meseci.a isprva sam hteo samo da probam mesec dana da vidim mogu li ja to, i kako cu se osecati, i eto.najvise me iznenadilo to da za svo ovo vreme nisam niti jedan dan osecao potrebu za namirnicama zivotinjskog porekla.pokazalo se neosnovanim i moje strahovanje da ce mi ishrana postati bezukusna i jednolicna.stavise, ispostavilo se da se nikad raznovrsnije nisam hranio.imam vise energije, smireniji sam a i sveo sam telesnu tezinu sa 104 na 98kg (sto je negde oko ideale za moju visinu)bez ikakvog gladovanja.takodje, nista stomacne tegobe, prehlade i sl. zdravstvene tegobe.neki ekcem koji mi se cest pojavljivao na grudima je takodje nestao.kako sam u medjuvremenu dosta toga pogledao i procitao i o naucnom aspektu cele price, nemam nameru da se vracam na standardnu srpsku dijetu.:)*posto sam sebi u pocetku dozvolio 1 dan u nedelji da pojedem sta hocu, ponekad pojedem nesto sa sirom ili popijem malo kozjeg jogurta, ali sve redje.

Link to comment
ovo okusno objašnjenje mi je uvik bilo prihvatljivije i simpatičnije od moralnog.
I meni je to OK objasnjenje, a ne samo da je prihvatljivije od moralnog, nego su oba 2 meni daleko prihvatljivija od nutricionistickih (kvazi)objasnjejna koje se nekako najcesce i cuju.Inace, dajem glas lakto-ovo-vegetarijanstvu (LOV), a veganstvo mi je zesce preterivanje, vise ideologija nego nacin ishrane (sorry hattori). Mada jos uvek dajem i glas ponekom odresku, oduvek mi ishrana naginje LOV-u... Jednostavno su stvari koje volim iz te grupe namirnica. Edited by Indy
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...