Jump to content
IGNORED

Opšte crte turskog feudalizma


ACR

Recommended Posts

Zaboravi. Neke stvari se ne menjaju, geografija na primer.
Kazem ti sta je bilo(doduse samo jednom), ne sta je sada. Svejedno, bio bih obazriv da sam na turskom mestu. Wouldn't push too far.
Link to comment
  • Replies 186
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Otto Katz

    21

  • iDemo

    19

  • Filipenko

    14

  • woodooinstalater

    14

Наравно да је глупост рећи како је Грчка изолована и да они без Србије не могу, то су глупости најобичније. Погледати пример Израела што се тиче изолованости па схватити да у данашње време тако нешто потезати нема много везе у крајњем имају и Бугарску а имају и не тако далеку Италију преко мора.(колико знам ту трајекти сасвим добро раде а раздаљин је мања него Бар-Бари)Па тешко да су се британски и руски утицају поклапали око Турске последњих 300 година. И да тачно је да цело време Русија хтела да дође у Цариград али би могао да кажеш којој је у Европи био велики супраник у остваривању тога циља. О времену хладног рата не треба много трошити речи.У ову причу се ушло са становишта изнетим у тексту да се Турска исламизује, што није далеко од истине, са Ердоганом. Не верујем да је САД драго да Турска шурују са Сиријом. Ја само кажем да за Турску то није паметно јер ако остане без помоћи САД неће им бити добро, колико год Медведев сада развијао сарадњу.
A da ti, ipak, procitas sta sam napisao?
Link to comment

Видео сам и додао оно што треба као и рекао да пишеш глупости око Грчке без које нико на Балкану, па ни Турска ако буде добила одобрење, неће ући у ЕУ тј. њиховог одобравања. Што јасно показује ко је где. Турска може да се окрене Азији типа Сирија али то по њу да изађе на добро неће јер Турска се лако да дестабилизовати унутра за разлику од Грчке.

Link to comment
Видео сам и додао оно што треба као и рекао да пишеш глупости око Грчке без које нико на Балкану, па ни Турска ако буде добила одобрење, неће ући у ЕУ тј. њиховог одобравања. Што јасно показује ко је где. Турска може да се окрене Азији типа Сирија али то по њу да изађе на добро неће јер Турска се лако да дестабилизовати унутра за разлику од Грчке.
Ono sto ti zoves odobravanje u EU je postalo najniza vrsta pseudopolitickog, da ne kazem politikantskog ucenjivanja - od Slovenije i njenog ucenjivanja Hrvatske, do tvoje tvrdnje koja se odnosi na grcko ODOBRENJE :lol: Uslovno jak polozaj Grcke je samo posledica dobrog politickog marketinga koji ova sprovodi. I bezobrazluka.A Turska je geostrateska cinjenica. I to u svetskim razmerama. Za razliku od minorne Grcke cija vremena su prosla sa onim geografskim pravcima koje pominjes, trajektima i ostalim. Samo, tada su se zvali Via Egnatia...Ali da se ne smaram vise: gluposti ti prepustam.Budi ti meni OK.I nemoj molim te da dodajes STA TREBA na moje postove. To cu ja :)
Link to comment
-Не знам где си то гледао и не знам на основу чега су давали те закључке.Тачно је да је преко Балкана било миграција као шо су и долазили на Балкан попут Илира из Африке а преко Блиског Истока и данашње Турске.Али Балкан је у периоду последњег леденог доба био територија где се развијала посебна европска цивилизација. Зато код изучавања миграција се често користе генетска истраживања да би се нашао извор и знало кретање. Да ти ја не бих много објашњавао имаш ово изучавање са Стенфорда и још много других универзитета и научних установа,

To investigate which aspects of contemporary human Y-chromosome variation in Europe are characteristic ofprimary colonization, late-glacial expansions from refuge areas, Neolithic dispersals, or more recent events of geneflow, we have analyzed, in detail, haplogroup I (Hg I), the only major clade of the Y phylogeny that is widespreadover Europe but virtually absent elsewhere.http://hpgl.stanford.edu/publications/AJHG..._v75_Semino.pdf

Па ћеш се уверити у неке, на први поглед чудне, резултате за Балкан, нарочито северни део. -Људи на Западу имају такво мишљење о Балкану баш због Турског утицаја и заосталости, они је сматрају таквим, која је оставила овде као и њиховим културним утицајем.-Протестанти би ти рекли да европска цивилизација престаје, у доброј мери, где престаје протестантски утицај јер се зна како они гледају на католике. Те стога то ништа не значи, на народима Балкана је да покажу да то није тачно и да побију глупе предрасуде.

- ma oni su samo uzgred pomenuli početke te migracije pre više od 50000 godina, znatno pre poslednjeg led. doba ako se dobro sećam, u sklopu one teorije po kojoj japanci, španc, eskimi i indijanci (na osnovu ispitivanja mitohondrijalne dnk) praktično svi van narodi izuzev onih južno od sahare, potiču od grupe od oko 1000 crnaca koja je usled gladi pre oko 70000 godina prešla iz somalije u tada tropski raj na zemlji saudijsku arabiju i dalje su se tokom hiljada godina podelili i otišli u raznim pravcima mada ovo je sada već preveliki off- nebitno samo me je začudilo da je ta distinkcija balkana i evrope prošla uredničku kontrolu jedne tako ozbiljne teleizije, što me opet navodi na zaključak da njihovi urednici možda u glavi imaju takav pogled pa im je to promaklo, znam da nekom srbinu bugaru itd ovakva stvar abi promakla- ali opet moguće je i da grešim- naravno da smo zbog 500 god ropstva bla bla bla, zaostali za ostatkom evrope i da su nas tada sa pravom smatrali delom orjenta što smo zbog okupacije faktički i bili, sad što nas nisu do kraja prihvatili ni nakon oslobođenja i što se nismo kao društvo dovoljno brzo otresli tih (turskih) metoda i navika i prihvatili zapadnjačke vrednosti, za to je već kriva domaća elita tog doba...
Link to comment
- naravno da smo zbog 500 god ropstva bla bla bla, zaostali za ostatkom evrope i da su nas tada sa pravom smatrali delom orjenta što smo zbog okupacije faktički i bili, sad što nas nisu do kraja prihvatili ni nakon oslobođenja i što se nismo kao društvo dovoljno brzo otresli tih (turskih) metoda i navika i prihvatili zapadnjačke vrednosti, za to je već kriva domaća elita tog doba...
drugim recima smo se poturcili, al nam odturcavanje ne ide. kako ide ona nasa stara izreka o suocavanju sa stvarnoscu?
Link to comment
Ali da se ne smaram vise: gluposti ti prepustam.
Zasto, pa to si ti.
Budi ti meni OK.
I ti meni.
I nemoj molim te da dodajes STA TREBA na moje postove. To cu ja :)
I ja. Edited by Bruno Sulak
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...