Jump to content
IGNORED

Ko je na slici ?


DarkAttraktor

Recommended Posts

Dakle nije kviz u pitanju, jer odgovor ni ja sam ne znam, te stoga pomoc trazim od vas, cenjeni forumasi. Sve sto ja znam jeste da se ta slika nalazi na omotu za kasetu "Live in Duisburg 29.11.1985" engleskog elektro/ebm sastava Portion Control, koji je 1986 izdao MML (Marzidovsekminimallaboratorijum) iz Slovenske Bistrice. Ja sam razmisljao u pravcu ustaske-domobranske provokacije (80ih tako aktuelne), mada moze i biti nesto vezano za Duisburg, a opet moze biti i nesto sasvim nevezano za bilo sta od ovog. Sasvim je moguce je da je slika poprilicno poznata i rasprostranjena, jer covek koji je izdao kasetu - Mario Marzidovsek - koliko je meni poznato, nije neki narociti poznavalac, niti fetisist ww2 (mada mozda gresim).scan.jpg

Link to comment

ko je tacno na slici pojma nemam, neka hitlerova omladina ocito, vidi se po bermudama koje su bile deo uniforme hitlerjugenda (ah ta klasicna malogradjanska estetika ranog 20. veka kada su decaci nosili kratke pantalone cak i zimi a oblacili dugacke pantalone kada bi drustvenim obredima prelaza postajali, je l' te, muskarci :lol: ) i svastiki koju prvi lik sa leve strane ima na rukavu

Link to comment
  • 2 months later...
Marija Crnobori?
Што ти је судбина... ја њу никако нисам варио, а појављивала се доста често док нам је телевизија била безбојна*, јер је деловала тако званично, драмогробно & озбиљно, да сам унапред знао да ће да буде неки давеж, чим се она појави. И био је, скоро без изузетка.*

- now you're dating yourself - well, if nobody else will...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...