Jump to content
IGNORED

Alergija


cedo

Recommended Posts

meni je i momensa sprej sasvim u redu. samo sad praim pauzu jer ga uzimam skoro citave godine (prasina i grinje).

mislim da je oko 500 din, a moze da se kombinuje sa nekim oralnim antihistaminikom.

 

  • +1 1
Link to comment

Jesi li probala neki onaj uredjaj za preciscavanje vazduha?

 

By the way, jedan od najboljih (i najjednostavnijih) saveta koje sam dobio glede grinja - kad menjas posteljinu, nikad ne stavljas onu koja je prethodno bila u ormaru, no je operes i cim se osusi - na krevet. Posteljina koja stoji u ormaru zapravo skuplja grinje bez obzira sto je cista.

 

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment
5 minutes ago, Filozof manijak said:

Kako i koliko koristiš momensu kad je sezona alergija?

svako jutro po dva puta u svaku nozdrvu, svaki dan prakticno. samo je to kod mene obrnuto, ja malo pauziram kad krene lepo vreme i kad su otvoreni prozori. realno bi mi izgleda ipak trebalo svaki dan, nisam imala koga da pitam kada i koliko da pauziram. samoinicijativno napravim pauze od 7 dana ili preskocim svaki drugi...

 

@chandra hvala ti za ovo sa posteljinom, bas ovih dana primetim da sam pocela da kijam od tek promenjene posteljine. ne znam moze li se oprana posteljina koja je malo stajala da se samo provuce kroz masinu za susenje vesa, tu bi valjda trebalo da se proizvode temperature koje unistavaju grinje? ima mi logike.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
6 hours ago, Aleksija said:

svako jutro po dva puta u svaku nozdrvu, svaki dan prakticno. samo je to kod mene obrnuto, ja malo pauziram kad krene lepo vreme i kad su otvoreni prozori. realno bi mi izgleda ipak trebalo svaki dan, nisam imala koga da pitam kada i koliko da pauziram. samoinicijativno napravim pauze od 7 dana ili preskocim svaki drugi...

 

@chandra hvala ti za ovo sa posteljinom, bas ovih dana primetim da sam pocela da kijam od tek promenjene posteljine. ne znam moze li se oprana posteljina koja je malo stajala da se samo provuce kroz masinu za susenje vesa, tu bi valjda trebalo da se proizvode temperature koje unistavaju grinje? ima mi logike.

 

Nemam pojma da li ih to ubija. Ja sam isto primetio da kijam kad promenim posteljinu i tripovao se da je to zato sto sam je susio napolju u vreme kad je bilo mnogo polena. Pitao anestezioloskinju, a ona ce "Pa nije valjda da spavate u posteljini koju izvadite iz ormara?!" Kao, to svi znaju. E, jebote, pa nije valjda da vama i kolegama u 4 razlicite drzave za 20 godina jebavanja sa raznim testovima, terapijama, savetima, nije palo na pamet da mi to pomenete?

Link to comment

Najgora stvari koju sebi uradim je da obučem majicu koja je prezimila u plakaru,par puta  sam tako spavao sa tim starim majicama jer me mrzelo da tražim drugu ,

a bez majice ne mogu da spavam nemam Šanel 5 ko Merlin Monro 

Sutradan to je pakao  ,gore svih polena ovog sveta,tada ne pomaže ni presing.Kijanje,celodnevno kijanje i plakanje 

Posteljinu srećom menjam jednom godišnje ,kada bi spavao sa crnom posteljinom verovatno mi nikad ne bi palo na pamet da je promenim

 

Bilo bi pametno da ćešće koristim nešto od tih sprejeva ali te probleme imam ceo život pa sam maltene navikao na letimično kijanje i očnocrvenilo 

tablete popijem kada je baš frka

A nikad me pčela nije ujela,jedva čekam šta će da se desi 

 

Link to comment
1 hour ago, mustang said:

A sto ne uzmete prociscivac vazduha? 

 

Kakva su tvoja iskustva? Meni se ne bacaju neke prevelike pare na macku u dzaku - vidim da ima raznih u ponudi od 100 do 1000 jura, ovaj filter, onaj filter, ova kvadratura, ona kvadratura. Jedne preporucuju za grad, druge za selo, trece za polen, cetvrti su najbolji za prasinu...

 

Kako s prozorima kad je ukljucis? Moraju da budu zatvoreni, pretpostavljam? Ili to zavisi od uredjaja i spoljasnje sredine, tj. vrste alergena?

 

Mene zajebava i to sto je najgrdji alergen pustinjska prasina koja je sitna i puna svakojakih govana, ali kad naleti oluja bukvalno dises na skrge. S jedne strane neki preciscivac bi trebalo da pomogne, s druge kapiram da bi posle svake oluje morao da menjam filtere?

Link to comment

Prvi dan kad sam ukljucila, dva sata, sve zatvoreno.... Filter totalno crn. 

Kod mene su balkon i prozori uvek otvoreni, srpska promaja, dok muz ne dodje kuci a onda pozatvara :lolol:

 

Sad redovno kad izadjemo svi iz kuce pozatvaram da radi.... Bude filter sivkast. Posteljinu perem nedeljno, trudim se da stavim istu koju sam oprala jer me mrzi da je slazem posle. 

Edited by mustang
Link to comment

Sto se tice uredjaja, najbolje je pogledati dostupne testove za dostupne uredjaje po vasim zemljama. Umeju ozbiljno zvucna i skupa imena da se pokazu losim za bas ono sta coveku treba. Mi smo uzeli nama jedan da bismo se izborili sa zaostalim smradom cigareta od prethodnih stanara, i gledala sam koje su se masine tu pokazale najboljim. Onaj neki Dyson koji je medju i najskupljima je recimo bio lose ocenjen maltene po svim stavkama (alergije, cigarete, jos nesto) dok su neki relativno jeftini bili bas dobri za alergije ali ne i za cigarete i obrnuto.

 

Mi smo uzeli bas taj koji se po testovima pokazao najbolji po pitanju cigareta, neki Filipsov i zadovoljni smo jako, ali mislim da je bilo boljih po pitanju alergija. Iskopacu ceo test mada sad ne vidim gde mi je to izdanje, ali on je ipak ogranicen na nemacko trziste i nije vise najnoviji (mislim da je iz 2018.), mada verujem da su mnogi modeli dostupni svugde, pogotovo u EU.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
9 hours ago, mustang said:

Prvi dan kad sam ukljucila, dva sata, sve zatvoreno.... Filter totalno crn. 

Kod mene su balkon i prozori uvek otvoreni, srpska promaja, dok muz ne dodje kuci a onda pozatvara :lolol:

 

Sad redovno kad izadjemo svi iz kuce pozatvaram da radi.... Bude filter sivkast. Posteljinu perem nedeljno, trudim se da stavim istu koju sam oprala jer me mrzi da je slazem posle. 

 

Uh, da, kapiram da bi i kod mene bilo tako. Em stara zgrada, em skrbavo odradjena rekonstrukcija zidova, em jednostruki prozori.

 

2 hours ago, I*m with the pilots said:

Sto se tice uredjaja, najbolje je pogledati dostupne testove za dostupne uredjaje po vasim zemljama. Umeju ozbiljno zvucna i skupa imena da se pokazu losim za bas ono sta coveku treba. Mi smo uzeli nama jedan da bismo se izborili sa zaostalim smradom cigareta od prethodnih stanara, i gledala sam koje su se masine tu pokazale najboljim. Onaj neki Dyson koji je medju i najskupljima je recimo bio lose ocenjen maltene po svim stavkama (alergije, cigarete, jos nesto) dok su neki relativno jeftini bili bas dobri za alergije ali ne i za cigarete i obrnuto.

 

Mi smo uzeli bas taj koji se po testovima pokazao najbolji po pitanju cigareta, neki Filipsov i zadovoljni smo jako, ali mislim da je bilo boljih po pitanju alergija. Iskopacu ceo test mada sad ne vidim gde mi je to izdanje, ali on je ipak ogranicen na nemacko trziste i nije vise najnoviji (mislim da je iz 2018.), mada verujem da su mnogi modeli dostupni svugde, pogotovo u EU.

 

Koliki su tu troskovi za filtere? Jel to ono ko stampac i toner, kupis jeftino stampac, pa onda zlatom placas tonere? Da, i ja sam gledao neke Philipsove.

 

Link to comment
1 hour ago, chandra said:

 

Koliki su tu troskovi za filtere? Jel to ono ko stampac i toner, kupis jeftino stampac, pa onda zlatom placas tonere? Da, i ja sam gledao neke Philipsove.

 

Daikin ima preciscivac gde se filter menja na 10 godina.

 

  • +1 1
Link to comment

oook, to obecava. za neki su mi rekli, otprilike na tri meseca. u stvari moram da nadjem nekog ovde kod mene ko ima to cudo. te pescane oluje me bas brinu. ono, bude unutra peska da ti samo kantica i lopatica fale. a to je ono sto vidis.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...