Jump to content
IGNORED

Pozorište


Linda Lee

Recommended Posts

Upravo sam dosao iz JDP-a sa predstave "Sumnjivo lice". Gledao sam drugi put u zivotu Glogovca u pozoristu, posle Hadersfilda, i sve mi se visi cini da je on nas ponajbolji glumac trenutno.Ali jedan od hajlajta mi je bio na kraju kada su glumci dobili aplauze. Svi su bili nasmejani i veseli, osim Micanovica, koji igra Aleksu. Bio je smoren kao da su mu upravo pobili familiju, sve gleda u pod, a na poslednji bis nije cak ni izasao.Kapiram da se oni smore od tolikog igranja i ponavljanja predstava, ali opet...

Link to comment
gledala moja koleginica, rekla da je odličan. zaključujem, dakle, da je za izbegavanje, obzirom da ona predaje srpski.
i ja sam sa filološkog al ovo jeste za izbegavanjeako bih morala jednom rečju da opišem predstavu, bila bi - neubedljivo.
Link to comment
  • 4 weeks later...
Tomaž PandurGlamurozni kazališni redatelj iz Maribora režirat će seriju regionalnih koncerata Severine Vučković. Radi se o “scenskoj multimedijalnoj bajci u četiri čina”, o kojoj Pandur kaže: “To treba doći vidjeti i doživjeti. Tražio sam što se krije unutar teksta tih pjesama, kakva je u njima atmosfera, situacija, koji su motivi njezine glazbe. Izazov za mene je bio i fenomen Severine, glazbenice koju obožavaju najšire narodne mase, a istovremeno intrigira i one s profinjenim ukusom. Kako je to biti ikona na nekom prostoru, što je to što je čini toliko karizmatičnom i toliko uzbudljivom svima, to je ono što me u fenomenu zvanom Severina zanimalo. Severina je heroina jednog određenog vremena i prostora i to je čini jako zanimljivom.”
Link to comment
  • 1 month later...

sad sam slušala na radiju intervju sa tatjanom mandić rigonat. danas počinju probe za nušićevu gospođu ministarku na večernjoj sceni u buhi. sve uloge će igrati muškarci, osim rake. u glavnoj ulozi goran jevtić. to bi volela da gledam.

Link to comment

mada mi se rediteljka bas i ne dopada, svidja mi se ideja o takvoj postavci predstave, pokusacu da je pogledam, ako stigne na red :-)... ja inace proslog meseca gledala operu ultimu, sto je kokan radio u ujvideki sinhaza-u. rekla bih da je bukvalno prenesen njegov licni konflikt, tj previse se vremenski poklopilo sa problamatikom koju je imao u ateljeu, al inace, odlicno. ansambl sinhaza fenomenalan, s tim sto je sada briljirao aron, emina bila malo losija, dok je npr u pomorandzinoj kori, gde su takodje zajeno igrali, emina bila bolja. takodje, bila je fenomenalna i u urbanovom mara/sadu . generalno, madjarski ansambli i urban su jako, jako dobri, ali je i istina da ja sve manje pratim beogradske predstave, sticajem okolnosti. zao mi je sto mlada rediteljka ana tomovic /mnogo, mnogo lepa mlada dama/ nije nista radila u poslednje vreme, mnogo mi se svideo njen brod za lutke...

Link to comment

Vidim da si u toku, da te pitam, možda znaš - da li išta sad radi u Ujvideki sinhazu rediteljka/koreograf Kinga Mezei? Njene predstave u Ujvideki sinhazu i ona jedna u beogradskom Narodnom su mi vrh svega što je rađeno u Srbiji poslednjih petnaestak godina.

Link to comment

eh, pa nisam znalac, a nisam ni iz novog sada da bi mi odlazak u ujvideki sinhaz bio lagan, iz zrenjanina sam, pa odem tek kad mi bas preporuce nesto... a s obzirom da se u zrenjaninu nekih 4-5 godina odrzavao festival vojvodjanskih pozorista, pratila sam neke predstave i ujvideka i kosztolanyi dezso szinhaz-a /u oba pozorista su radili i balaz i elvira, urban samo u subotickom/. vidim da je i kinga prve predstave radila u subotici, posle je radila i u novom sadu i u subotici, ali ja ni jednu njenu predstavu nisam gledala. koliko sam prosvrljala sad po repertoaru, u novom sadu se daje njena predstava berzian i dideki, a u subotici igra u puno predstava koje je radio urban, a daje se i predstava koju je ona rezirala - originalni hamlet.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...