Jump to content
IGNORED

Pozorište


Linda Lee

Recommended Posts

  • 2 months later...
On 5.12.2017. at 16:21, I*m with the pilots said:

Da li si ste gledali sledece  predstave iz Narodnog pozorista?


1) Zenidba https://www.narodnopozoriste.rs/zenidba
2) Bela kafa https://www.narodnopozoriste.rs/bela-kafa
3) Na dnu https://www.narodnopozoriste.rs/na-dnu
4) Marija Stjuart https://www.narodnopozoriste.rs/marija-stjuart


Imate li (anti)preporuku za koju?

 

Tada sam pogledala Zenidbu od ponudjenih, i nije losa komedija.

 

Dajte neke smernice sta da gledam (ili preskocim) u oktobru :) Isla bih svake druge veceri, zazeleh se jezika :D ali kako predstave pocinju u to neko vreme kada stavljamo bebu na spavanjac, necu moci da eskiviram mnogo, eventualno dva-tri puta.

 

Hvalili ste Ivanova u Narodnom (koliko traje, secate li se? na sajtu ne pise nista), Teofil je pisao preporuku za Klosmerl u BDPu, a sta je dobro trenutno u JDPu? Evo repertoara za oktobar. Da pomognem, od tih sam gledala sledece: Uobrazeni bolesnik, Svabica, Drama o Mirjani i ovima oko nje - dakle sve nesto starije. Imaju neku novu po Fasbinderovom filmu koji nisam gledala a glavnu ulogu nosi Boris Isakovic pa to nekako obecava. Ima li sta dobro u Ateljeu i Zvezdari?

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
  • 2 weeks later...
On 8.10.2018. at 22:31, I*m with the pilots said:

Kaakvi ste. :/

 

Hajde ja ću. Predstava "Sestre braće Baruh" u Dorćolskom narodnom pozorištu je jedina stvar koju sam gledao u poslednje vreme a da ima nekakvog smisla. Mada ne idem više baš često u teatar.

Link to comment
8 minutes ago, kobni zelaya said:

 

Hajde ja ću. Predstava "Sestre braće Baruh" u Dorćolskom narodnom pozorištu je jedina stvar koju sam gledao u poslednje vreme a da ima nekakvog smisla. Mada ne idem više baš često u teatar.

šta je dorćolsko narodno pozorište?

Link to comment

Od one ćetiri predstave koje je pomenuo I am with pilots, gleda sam "Belu kafu". To je Aca Popović, isto kao pre, samo mlađi glumci. Duga predstava, ko ima nekoga da je bio na Golom, imaće razumevanja za predstavu.

Preporučujem sledeće predsatve:

"Bizarno", na istoj sceni, znači Raša Plaović u NP

"Crna kutija" u BDp-u

a i

"Zojkin stan" na istoj sceni, BDP, prvi put posle dužeg vremena Ana Sofrenović, tužna pogleda, ambiciozna predstava, velika u svakom pogledu, ali treba znati istoriju književnosti i da je šisana pod uticajem determinizma, koji je malo kasnio u Rusiji.

"Terorizam" u BDP-u opet, gostruje ZIjah Sokolović

"Pasivno pušenje" u Zvezdara Teatru

"Treznilište" u Vuku na maloj sceni

"Iluzije" u Vuku na istom mestu.

 

da je živ Ejdus, preporučio bih i "Hor bečkih dečaka" i "Hipertenziju", ali to je sada samo krhko sećanje. Gledao sam ih obe u junu.

I ima još finih predstava, na primer

"Suze su okej" u Zvezdara Teatru.

I još.

Link to comment

Prepručujem isve predstavena Večernjoj sceni pozorišta Boško Buha: tokom renoviranja nastupaju na " sceni AleksandarPopović" u Vuku:

Krčmarica Mirandolina

39 stepenica

Florentinski šešir

Iza kulisa

Pošteni provalnik.

Ova poslednja je malkice praznjikava, ja sam i zadremao u I redu, ali bio sam umoran, pa me tihdana stizao umor uveče, a i predstava je veoma živopisna, veristička je scenografija, s mnogo vrata i nameštaja i lomatanja, Ali, kratka je predstava, samo malo više od 1 sat. Probudiše me kada se završilo, da ne prenoćim u pozorištu.

Edited by kud_genijalci
Link to comment
On 13.10.2018. at 3:24, kobni zelaya said:

 

Rupčaga u Solunskoj u kojoj je Filip Gajić napravio pozorište.

slušala sam prošle godine intervju s njim i shvatila sam da radi nešto tu dole a i srela sam ga par puta po dorćolu. ali nisam znala da ga je tako nazvao :lol:

Link to comment
On 12.10.2018. at 20:28, kobni zelaya said:

 

Hajde ja ću. Predstava "Sestre braće Baruh" u Dorćolskom narodnom pozorištu je jedina stvar koju sam gledao u poslednje vreme a da ima nekakvog smisla. Mada ne idem više baš često u teatar.

 

On 12.10.2018. at 20:47, kud_genijalci said:

Prepručujem isve predstavena Večernjoj sceni pozorišta Boško Buha: tokom renoviranja nastupaju na " sceni AleksandarPopović" u Vuku:

Krčmarica Mirandolina

39 stepenica

Florentinski šešir

Iza kulisa

Pošteni provalnik.

Ova poslednja je malkice praznjikava, ja sam i zadremao u I redu, ali bio sam umoran, pa me tihdana stizao umor uveče, a i predstava je veoma živopisna, veristička je scenografija, s mnogo vrata i nameštaja i lomatanja, Ali, kratka je predstava, samo malo više od 1 sat. Probudiše me kada se završilo, da ne prenoćim u pozorištu.

Hvala na preporukama. Samo, kako je pocelo, necu videti maltene nista. Idem sutra na "Rezim ljubavi" u Atelje, posle eventualno nesto u novembru.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

nisam videla ni jednu ni drugu juče na konferenciji za štampu povodom smene željka hubača.

tužno su mi delovali pozorišni radnici. podsetili su me na disidente iz orvelove 84.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...