Jump to content
IGNORED

Pozorište


Linda Lee

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Paković i Jelena Kajgo su u raspravi, a u poslednjem tekstu, Z.P. navodi i sledeće:

Direktorka Bitefa tvrdi da je moj tekst pisan "senzacionalistički i rekla bih maliciozno". Navesti golu činjenicu nasilja, niti je senzacionalizam niti je maliciozno, iako je sam čin tog nasilja i senzacionalan i, dakako, maliciozan. Senzacionalizma bi bilo da sam, na primer, opisao širi kontekst dugogodišnjeg nasilja i seksualnog zlostavljanja u direkciji festivala i pozorišta Bitef, da sam pisao o tome na kakav je neugledan način Kajgova stekla uglednu funkciju, o tome da je tehnički direktor zbog nasilja pre nekoliko godina izgubio posao u jednom drugom pozorištu, pa da sam temu proširio na istorijat finansijske korupcije i na ono nedavno vreme kad je budžet predviđen za korišćenje taksi usluga tokom festivala iznosio 80.000 evra, i tako dalje i tome slično, ali, ja o tome nisam pisao. Pisao sam samo o jednom nasilničkom ponašanju koje se neko iz petnih žila trudi da prećuti.
Link to comment

i ja uvek kažem, skup je taksi u pičku materinunego, imam da preporučim jednu predstavu, za one koji iz nekog razloga moraju ponekad da odu tamo, sasvim podnošljivo - metamorfoze u jugoslovenskom dramskom. režirao je a. popovski. tekst se sastoji iz kolaža mitova, incest zoofilija dendrofilija strast požuda... kreveljenje i ačenje u podnošljivim dozama. scenografija siromašna, od selotejpa. nekoliko veoma duhovitih momenata. senzacionalno, draža mihajlović u ulozi vola.

Link to comment
Paković i Jelena Kajgo su u raspravi, a u poslednjem tekstu, Z.P. navodi i sledeće:
Ima li linka da se pročita tekst?edip - našao, ne treba. Edited by kobni zelaya
Link to comment
  • 3 months later...

zna li neko šta se dešava sa nikolom simićem?

uzeo sam karte za oba termina bube u uhu ovog meseca i otkazane su obe predstave.

 

 

deuje kao da ima ozbiljnijih problema jbg

Edited by Ravanelli
Link to comment

Ansambl Forum za novi ples u SNP-u! Bravo žene! Gledala sam doduše samo dve njihove predstave dosad - "Šampanjac i jagode" i večeras "Pop it up" (sramim se što nisam više) al mislim dovoljno da skapiram njihov koncept i nesumnjiv kvalitet. Savremen balet, uzbudljivo, efektno, trajanje predstava oko sat vremena, taman dovoljno da se izrazi glavna ideja i prodrma publika. Lepa razmena energije, misli i emocija. Imaju običaj i da vam serviraju piće pre početka, haha.

 

Valjalo bi mi otići i pogledati nešto i u Begišu konačno. Ako imate neke dobre preporuke, šibajte. Ne mora samo balet/ples, može i neka dramska predstava. Mada videh već nešto da ste pisali...Anyway, može još. Fala. (Ustvari, ću da vidim prvo sama, pa da se konsultujem ovde)

 

 

 

Link to comment

Secam se da se u moje vreme znao red kad napaljeni srednjoskolci idu u pozoriste da gledaju nesto sto ne razumeju i sto ih ne zanima. Newsflash: nikome ne bi ni palo na pamet da radi tako nesto, kakvo crno vodjenje u pozoriste.

 

A secam se i da je pokojni Tirke pisao kako je Ljuba Tadic vikao "Tisina!" ucenicima zanatskih skola za koje su otaljavali predstavu.

 

I secam se kako su bardovi teatra iz Somborskog narodnog pozorista smandrljavali predstavu za vojsku. Od "Rodoljubaca" su napravili majmunariju od 60 minuta, da je onih par u publici koji nesto malo znaju o teatru bilo sramota.

Link to comment

Ovde je mislim poenta u dve stvari. Prva je da ne postoji nikakav obzir prema drugom, tj - smatra se očigledno da se (kao i na času) može šta raditi šta se hoće, nezavisno od toga da li ikome smetaš. To je u tesnoj vezi sa "mislim da Prajd ne treba održati, jer....".

Druga, suštinski mnogo tragičnija dimenzija je u tome da izgleda stvarno velika većina te dece nije nikada ni bila u pozorištu, što zaista deluje neverovatno za nekoga iz moje generacije koja je od malih nogu redovno išla u pozorište od Malog pozorišta Duško Radović sa obdaništem, preko gledanja recimo Ivkove slave ili Koštane u Narodnom, do svakakvih drugih predstava u srednjoj (govorim samo o odlascima u pozorište sa školom). To je nenadoknadiva šteta, to je nekakvo odrastanje bez kulture (jer eventualno može da se zakači neki kršten film na tv-u, ostalo je sve van domašaja) Ne mogu da zamislim kako im je, ali verujem da je veliki bedak živeti takvim životom gde je sve jednodimenzionalno. Totalni bedak.

Link to comment
  • 4 months later...
  • 2 months later...

Najprikladniji topik za obaveštenje- Sinoćnjim gala koncertom solista baleta najvećih pozorišta Rusije počeli su Dani ruske kulture u Srbiji.
Program
 
Ovo do sada nisam gledala, a želim da podelim sa vama.
 
http://vk.com/video-17712371_168706913
http://youtu.be/BhEmNsXsk4Y
 
 
Deo baleta Dama i huligan igrao je Anton Korsakov.
U delu klasičnog repertoara dominirala je Viktorija Tereškina.
 
Loš utisak ostavile su gospođe svih uzrasta, a naročito 50+, koje su i pored pisane zabrane na ulaznici, besomučno snimale i škljocale mobilnim telefonima i ostalim aparatima. Snimci već postoje na netu, a i RTS je snimao događaj u celosti (ako treba pedagozima), pa ne vidim čemu služe ti amaterski snimci, osim ako neće da kače na fb. Pojedine su imale rasvetu dostojnu RTS-a. Ovo snimanje je uzelo maha i postalo neverovatno iritantno. Treba nam što pre nekakav trend koji će ograničiti masovno korišćenje.
 
Osim ruskog ambasadora, nije bilo političara (čak ni ministra kulture, ruskog đaka) u publici.
 
Osetio se nedostatak žive orkestarske muzike, a ton je povremeno bio prejak.

Link to comment
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

gledao sam "niko" u mikseru - http://house.mikser.rs/sr/video/novo/74650/beogradska-premijera-predstave-%E2%80%9Eniko%E2%80%9C-u-mikser-house-u

 

prvo dobro je pričitati vikipediju o niko, pa se predstava lakše prati. realno treba da mnogo kraće da traje, ali ga razvuku sa pričom o džim morisonu i nekim jebavanjima sa RAFom, što je meni izgledalo kao bespotrebno i nakalmljeno.

na pivu posle predstave sam već zaboravio da sam bio na njoj. tako da nije ništa spektakularno, ali jeste interesantno iskustvo jer devojke trče, vrište, skakuću ponekad polugole, totalno nekonvencionalno... prijatan način da prođe veče.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...