Jump to content
IGNORED

Pozorište


Linda Lee

Recommended Posts

Odgledao sa devojkom "Biciklo" Biljane Srbljanovic..sreca pa se iznenadjenje i volja racuna kao dobar gest kod lepse polovine,posto predstava nije Bog zna kako pitka i zanimljiva. Podseca na filmska ostvarenja iz Holivuda..nabacis scenaristu za koga su svi culi i jaku glumacku ekipu i time automatski obezbedjujes interes publike i posecenost..Sve ostalo,mosha.

Link to comment
  • 2 weeks later...

gledao sam hadersfild veceras. jel moguce da glogovac nije dobio sve nagrade u univerzumu za svoju ulogu? neverovatno. bas me zanima koliko mu treba da se oporavi posle predstave.

Link to comment
  • 1 month later...
gledao sam hadersfild veceras. jel moguce da glogovac nije dobio sve nagrade u univerzumu za svoju ulogu? neverovatno. bas me zanima koliko mu treba da se oporavi posle predstave.
Da, krv mu jurne u lice, vidi se da se napreže i fizički i psihički. Ostali su u senci, mada Goran Šušljik odlično glumi isto tako zahtevnu ulogu.Velika drama. Nisu problematična 4 sata koliko traje predstava, može da se izdrži, nego démodé tema i patetičnost koja u pojedinim scenama dostiže neslućene visine. Nejasno je ostalo zbog čega dosta ljudi ističe da su ovu predstavu gledali najmanje 3 puta.Najzanimljiviji lik sedamdesetogodišnje pionirke koja peva kratke pesme posvećene Titu i Revoluciji, igrala je Ljiljana Cincar- Danilović. Dobro, i Ljiljana Blagojević.Svaku kratku pauzu dok su svetla na sceni ugašena radi promene scenografije (a to se dogodilo najmanje 20 puta), publika je propratila aplauzom. Na pauzi između činova pušači su potrčali da se napuše, mora da je bilo zanimljivo gledati sa ulice otkud odjednom u 21.30 puna terasa Narodnog pozorišta. Za kraj, pošalica iz drame: “A bogumi, jesil’ čuo da je Niko u’VAtio sireenu u Rijeci Crnojevića, pola riba- pola đevojka, pogodine i jeb’o i jeo ribu!”, mnogo se dopala mom drugaru, pa sam na putu do kuće još najmanje tri puta čula istu duhovitost, praćenu praskavim smehom. Edited by halloween
Link to comment
  • 4 months later...

ja nisam gledao ali nemam zelju da komentarisem.ljubisa ristic je rezirao predstavu 'biciklist' koja se izmedju ostaloga bavi i atentatom na djindjica.

Link to comment
  • 3 weeks later...
Zahtev za smenu Kokana MladenovićaRTS | 05/06/2012Peticiju dela glumačkog ansambla Ateljea 212, u kojoj se traži smena direktora Kokana Mladenovića, razmatrao je Upravni odbor tog pozorišta.Član Upravnog odbora, reditelj Boban Skerlić rekao je za Tanjug da su se članovi Odbora izjašnjavali o toj peticiji, ali da odluke donosi Skupština grada Beograda, kao osnivač Ateljea 212.“U odnosu na postavljenja ili smenjivanja mi nemamo ingerencije”, napomenuo je Skerlić.Prema njegovim rečima, ne bi bilo umesno iznositi pojedinačne stavove članova Upravnog odbora i da će to telo za dan, dva objaviti zajedničko, usaglašeno saopštenje.Sa druge strane, članica Upravnog odbora Gorica Popović rekla je da je UO podržao inicijativu 25 glumaca Ateljea za smenu Mladenovića.“UO je Skupštini grada kao osnivaču pozorišta predložio, zajedno sa ansamblom, da smeni Mladenovića”, rekla je Popovićeva.Mladenović, međutim, kaže da on još nije dobio nikakvo zvanično obaveštenje.Nezadovoljstvo dela glumačkog ansambla načinom rada direktora Mladenovića traje već duže vreme, a intenzivirano je ovog proleća zbog kontroverzne predstave “ZORAN ĐINĐIĆ”.Psimo2.jpg
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...