Jump to content
IGNORED

Pozorište


Linda Lee

Recommended Posts

Jel zna neko neki funkcionalan sajt sa repertoarima pozorista u Bg? Zanimljivo da na zvanicnom sajtu JDP nema repertoara za decembar 2018
Kod naših pozorišta nema nikad programa dva meseca unapred (Narodno ima ponekad više od mesec dana); neverovatno mi je da nemaju već sredjen repertoar, možda ih samo mrzi da razglase to narodu, ne razumem stvarno logiku.
Link to comment
16 hours ago, I*m with the pilots said:
18 hours ago, Leia said:
Jel zna neko neki funkcionalan sajt sa repertoarima pozorista u Bg? Zanimljivo da na zvanicnom sajtu JDP nema repertoara za decembar 2018

Kod naših pozorišta nema nikad programa dva meseca unapred (Narodno ima ponekad više od mesec dana); neverovatno mi je da nemaju već sredjen repertoar, možda ih samo mrzi da razglase to narodu, ne razumem stvarno logiku.

 

@nezvanova hvala

 

Da, ima program samo do kraja novembra. Posle se samo ukaze link na zvucni fajl sa Albinonijevim Adagio-m, verovatno da na umetnicki nacin docara ovu tuznu situaciju

Link to comment
  • 1 month later...
Quote

Sablić: Narod je toliko zarđao

– Zamoljena da objasni zašto joj je drago da je premijera 5. oktobra Seka Sablić je rekla: „Ova predstava je sva o tome pogotovo moj lik, a pogotovo sve. Mogu da kažem da sam vrlo inspirisana svojim životom, vrlo mi je bliska Bogdanka. Ona mi je neki ventil i katarza. Tako da se peti oktobar baš uklapa u celu priču.“ Upitana nada li se da će publika katarzirati kroz ovu dramu, Seka Sablić je odgovorila sa skepsom: „Narod je toliko zarđao da ja ne očekujem čak ni potpuno razumevanje cele ove priče. Bojim se da će jeftino reagovati jer smo svi otišli u jeftinoću i estradu. Hoću da kažem – očekujem sve, ali se ne ljutim. Znam gde živim, uvek sam bila realna.“

 

Seka o svom liku u predstavi "Vrat od stakla". Koja je zal za utrosenim vremenom. Stvarno mi je zao ako joj je lik toliko blizak.

Link to comment
10 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

Seka o svom liku u predstavi "Vrat od stakla". Koja je zal za utrosenim vremenom. Stvarno mi je zao ako joj je lik toliko blizak.

Kakav je komad?

Link to comment
23 hours ago, Majo said:

Kakav je komad?

 

Meni se nije svideo i pre svega je dosadan; otud i napisah "zal za utrosenim vremenom".  Sve je nekako vec vidjeno, ali to i ne bi bio toliko strasno, da je mozda uradjeno na drugi nacin, ne znam. Kupus od radnje pa sve deluje povrsno, tako malo cacnuto reda radi; previse predugih scena-pauza sa muzikom, likovi bez neke razrade, a neki su bili bas i suvisni kad su vec takvi...Usput nije propusteno da se stavi do znanja sta se misli o trenutnim protestima, buduci da utihnu kada god igra Nole. :D Ja nekako mislim da ovakav komad moze bilo ko da napise. Zato sam juce malo potrazila sta kazu glumci o predstavi - oni su, po pravilu, odusevljeni ovim i onim, blabla.

Bas sam izasla smorena a publika je toliko aplaudirala posle i vikala "bravo".

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
  • 5 weeks later...

kaka je ova pretstava "balava"? gostovaće ovdi za par neđelja. igra ona mala simijonović i karanović. misim najpre gledaću zbog njih dve. ovu karanović što je štujem kao glumicu i javnu personu i da joj dadnem golem aplauz a ovu da vidim kolko je lepa i dal znae da glumi. a valda je i gledljivo..

Link to comment

Hipnoza jedne Ljubavi je bajkovit komad, zabavan i otvoren za "sta je pisac hteo da kaze" nagadjanja, sto je, kazu uceni ljudi, vrhunac umetnosti. Men' se cini da je Dusan Kovacevic ovde hteo da kaze da su rane srpskog drustva (pardon, generacije 50+) nastale samopovredjivanjem.  Preporuka, ali uz oprez: Anica Dobra se, kako predstava odmice, nicim izazvana pretvara u Seku Sabljic. 

 

Ljubav u Savamaloj je presek odnosa prve i druge Srbije prema bliskoistocnim emigrantima. Nazigled banalna tema, ali humor koji provejava prestavom nije na prvu loptu, segmenti srpskog drustva su dobro predstavljeni i glavni glumac (zaboravio sam mu ime, igra emigranta) odskace od proseka. Ako se dvoumite izmedju Pasivnog pusenja (koje ima za temu odnos Srbije prema Evropi i obrnuto) i Ljubavi u Savamaloj (Srbija i emigranti), pogledajte ovo drugo. 

Link to comment
  • 2 months later...

Премијера представ ''Грађанска непослушност'' у Великој сали Општине Стари град 26 априла 2019

 

 

Stajaće ovacije i aplauzi za predstavu Zlatka Pakovića "Vox Dei - Građanska neposlušnost"

Oživljavanje mrtvih i pronicanje stvarnosti

Ako angažovani pozorišni gest grabi sirovu stvarnost – te Zlatko Paković u komadu organizuje suđenje vođama aktuelnog srpskog režima, imenom i prezimenom…

 

https://www.danas.rs/kultura/ozivljavanje-mrtvih-i-pronicanje-stvarnosti/

 

Link to comment
  • 4 weeks later...

 

 

sif_0159.jpg

 

Oduševljena sam lokacijom u  koju sam sinoć ušl prvi put- Radionica Narodnog pozorišta. U vlasništvu NP od 1921. u njoj se izrađuje dekor i elementi za scenu. U dvorištu i na krovu fantstične ruže puzavice u cvetu,  pa čajevke, a onda kontrast- haotična i oronula unutrašnjost radionice. 

Predstava Mapa izmišljene stvarnosti, dvoje mladih glumaca sa uživanjem glume, a tu je i Dobrila Stojnić koju nisam videla 100 godina. Tema- burni bračni život Bergmanovih roditelja (mada su neke novne pogrešno prenele da je reč o Bergmanu i njegovoj ženi), tema je univerzalna a poneka rečenica tera na smeh, kao npr. kad Ana kaže "moja najveća želja je da živimo negde srećno i pomažemo ljudima- ja kao medicinska sestra, a ti kao sveštenik". Dobra režija, traje taman koliko treba za ovaj format, jedan  sat.

Edited by halloween
Link to comment
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...