Jump to content
IGNORED

Sta je ovo?


woodooinstalater

Recommended Posts

Ovo bi mogao da bude jedan Breguet i to Br. 121.Nastao u vreme britansko francuske potrage za avionom koja se zavrsila SEPECAT Jaguarom.Ako jeste, ponekad su ga oznacavali kao Breguet/BAC 121, godina je 67 - 68., na motorima su saradjivali RR i Turbomeca, razvili su RB.172 / T260 koji je ostao na papiru.Posledica je i francuske teznje za nezavisnoscu od Amerikanaca i odbijanja da se T-38 Talon prihvati kao trenazno/jurisni avion. Specifikacija po kojoj je radjen zvala se Ecat (Ecole et Appui Tactique), predlozak je bio F-5...Ako nije, tu je negde... :)
Neeeee. :)
Link to comment
Neeeee. :)
Predajem se, bez zezanja :( - ja iz glave ono o Breguet-u.Siguran sam da je ovo na tvojoj slici tu negde kao sto sam rekao, a kopati po masi konstrukcija koje su se onda pojavile u Francuskoj i Engleskoj na istu temu koja se zavrsila Jaguarom - nema smisla. Obaska sto Breguet na kog sam tipovao nije nikada poleteo, a nisam siguran ni da li je ovo na slici koju si postavio fotografija ili takozvana Art Impression...Dakle 1 : 0 za tebe angry.gif i daj da vidim(o) sta je ovo!
Link to comment
Predajem se, bez zezanja :( - ja iz glave ono o Breguet-u.Siguran sam da je ovo na tvojoj slici tu negde kao sto sam rekao, a kopati po masi konstrukcija koje su se onda pojavile u Francuskoj i Engleskoj na istu temu koja se zavrsila Jaguarom - nema smisla. Obaska sto Breguet na kog sam tipovao nije nikada poleteo, a nisam siguran ni da li je ovo na slici koju si postavio fotografija ili takozvana Art Impression...Dakle 1 : 0 za tebe angry.gif i daj da vidim(o) sta je ovo!
T-2Ponela me serija sa trainer jet modelima pa sam malo preterao.Elem, prvi japanski supersoninični avion poznate firme Mitsubishi.
Link to comment
T-2Ponela me serija sa trainer jet modelima pa sam malo preterao.Elem, prvi japanski supersoninični avion poznate firme Mitsubishi.
Svaka cast i tvoj red ponovo.Zasluzeno.Sto se aviona tice: ko kaze da Japanci ne znaju da precrtaju? :lol: 'Moj' Breguet jeste malo 'deblji' sad vidim, a ovo se u CCCP nekada zvalo 'kreativno kopiranje' :) Note: na tvojoj slici je neki od prototipova?
Link to comment
Svaka cast i tvoj red ponovo.Zasluzeno.Sto se aviona tice: ko kaze da Japanci ne znaju da precrtaju? :lol: 'Moj' Breguet jeste malo 'deblji' sad vidim, a ovo se u CCCP nekada zvalo 'kreativno kopiranje' :) Note: na tvojoj slici je neki od prototipova?
Da, prototip, e sada koji po redu... :unsure: Ajde pucaj ti ako imaš nešto, nešto nemam ideje.
Link to comment
tabakera iz ranih pedesetih. imam istu takvu. uspomena na dedu.
Све тачно, осим годишта и деде - ово сам купио за себе, крајем '84, кад сам ишао у Загреб на квискотеку. Могла се видети за време одјавне шпице. У студију се не пуши, али завијање није забрањено :).Не пише ништа, али чини ми се да је неко тада био правио политички проблем, јер је то био увоз из Албаније (они су једини још правили такве полузанатске ствари) и то из Ђирокастре, где је рођен Енвер Хоџа (не Денвер Хоџа - то је из оне серије контра Династији), па је то као била провокација и шгјз.Служи и данас, ама нема више дувана да се набави. Тј то што има, не ваља.
Link to comment

Imam i ja jednu takvu. Kako je brza evolucija statusa neke stvari: kad sam bio klinac takva tabakera bila je svakodnevni predmet, mogla se kupiti svuda. Potom, preseljenje na buvlje pijace, status djubreta...Sada se vec tesko mogu nabaviti, ili su propale ili zavrsile kod ljudi koji ih se nece lako odreci. Kvalitet izrade te stvari je neverovatan: znam za primerke koji su u neprestanoj upotrebi tridesetak godina, bez ostecenja unutrasnje opruge za pridrzavanje papira, koja je i inace (uslovno) jedina slaba tacka tabakere.

Link to comment
Al' ste navalili na avione... Evo jedan lak zadatak za tajm-aut u tim vasim pogadjanjima. -_- Sta je ovo?2qdq5n9.jpg
Хм... прва моторизована трубачка чета?
Link to comment
Хм... прва моторизована трубачка чета?
Nije :) Naprave su, ne mogu sada da se setim savremenog naziva, 'aj recimo da ih nazovem 'zvukolovci', neka vrsta zvucnih radara koja je imala zadatak da 'ulovi' zvuk dolazecih aviona. Ovoliko ih ima da bi, koliko toliko postigle 'stereo' efekat i pomocu njega odredile jos po neki parametar, azimut, udaljenost, ponekad i brzinu. Ima tu, koliko se secam, dosta toga oko akustike...
Link to comment
Svaka cast i tvoj red ponovo.Zasluzeno.Sto se aviona tice: ko kaze da Japanci ne znaju da precrtaju? :lol: 'Moj' Breguet jeste malo 'deblji' sad vidim, a ovo se u CCCP nekada zvalo 'kreativno kopiranje' :) Note: na tvojoj slici je neki od prototipova?
Ovo mi ne da mira: evo mog Breguet-a:BreguetBr121.jpg
Link to comment
Хм... прва моторизована трубачка чета?
Znam sta je na slici, ali cu cutati kao zaliven jer sam do odgovora dosao koriscenjem nedozvoljenih sredstava... :blush: Ali, tesim se, bar sam upotrebio pravu rec pri traganju... :DEDIT: Preduhitrio me Woodoo...Bravo! Edited by Nesh
Link to comment
Ovo mi ne da mira: evo mog Breguet-a:
:lol: Idi bre čoveče!Ljudski je praštati, oprosti sebi i meni.Nema šta stvarno jezivo liče.Evo crteža, obrati pažnju topove.

post-256-1257879303.gif

Edited by wall
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...