Jump to content
IGNORED

Sta je ovo?


woodooinstalater

Recommended Posts

Hm...VTOL...Jak ?@woodoo:DB-3il_db-3-s.gifiliSBtupolev_sb-2.jpgVidiš, oznaka sa strane SB-1, a na prvo postavljenom DB-18?
Izvinjenje. Veliko.U pravu si, Iljusinov DB je.Niko nije savrsen :)
Link to comment
Fokker S.14 Machtrainer...Prica sledi, jeste bio po mnogo cemu prvi. Uostalom, Fokker nije tikva bez korena.
Nije.Zajeba'jem se, naravno da jeste.Bravo.edit: te Edited by wall
Link to comment

Dooobroo :lol: Ovo je osveta :) : proizvodjac koji vuce pedigre jos iz WW1, legenda samo tako. I ovaj avion na svoj nacin predstavljao novinu; uostalom, jos uvek leti.00872.jpg00871.jpg00870.jpg

Link to comment
Neki F1?Ne mogu da razmišljam, crk'o sam za za vikend :)
:) Nije. Ali sam ostavio da se vidi kokarda kao bonus. A evo i jos (bonusa): starija braca...0200.jpgStariji brat, kraj tridesetih i rat koji se priblizava...0201.jpgOficir u cinu Commandant-a (otprilike major), pored starijeg brata iz Groupe de Chasse III/7. Covek je verovatno komandant iste.Obratiti paznju na hladnjak koji se izvlaci da bi, na zemlji i malim visinama kod sletanja i uzletanja omogucio bolje hladjenje motora koji je takodje legenda nad legendama, automobilska doduse: Hispano-Suiza.Musterije su bile i Svajcarska, Kina, a Finska ih je oprobala i u borbi sa CCCP avionima....0202.jpgOvo je jos mladji brat, ali rasni borac, godina je 1915, i avion je na letovanju: Egejsko more, ostrvo Limnos, aerodrom (i danas je tamo) Moudros, za vreme Dardanelske operacije. Zaliv Moudros je inace jedno od najboljih sidrista, cak i za najvece brodove, u celom Mediteranu.Vide se jos dve stvari: konstruktor je i u vreme kada su dvokrilci bili zakon, vise voleo jednokrilce. A cinjenica da su kupci aviona bili i Englezi, pa jos u jeku WW1 dovoljno govori o pedigreu ovog proizvodjaca.0203.jpgU radionici: remek delo aviokonstrukcije. A tek sediste pilota.0204.jpgOva fotografija moze i na tenis – cini mi se da sam negde video topik sa temom o tom sportu, a prikazuje primitivan ali delotvoran sistem koji omogucava da avionski Hotchkiss mitraljez puca ’kroz’ elisu aviona koja se okrece, a da je pri tom ne pogodi, sto bi, naravno, bilo veoma neprijatno. Izumitelj sistema na fotografiji je vazduhoplovni as po imenu Roland Garros kome je pomagao mehanicar Jules Hue. A sam avion je prvi avion koji je taj sistem imao ugradjen serijski.
Link to comment
Nemam ideje kako da ti se "osvetim"Ajd' da pokušam
Ovo bi mogao da bude jedan Breguet i to Br. 121.Nastao u vreme britansko francuske potrage za avionom koja se zavrsila SEPECAT Jaguarom.Ako jeste, ponekad su ga oznacavali kao Breguet/BAC 121, godina je 67 - 68., na motorima su saradjivali RR i Turbomeca, razvili su RB.172 / T260 koji je ostao na papiru.Posledica je i francuske teznje za nezavisnoscu od Amerikanaca i odbijanja da se T-38 Talon prihvati kao trenazno/jurisni avion. Specifikacija po kojoj je radjen zvala se Ecat (Ecole et Appui Tactique), predlozak je bio F-5...Ako nije, tu je negde... :)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...