Jump to content
IGNORED

Sta je ovo?


woodooinstalater

Recommended Posts

Jašta. Zamišljen kao teški lovac sa 4 topa u nosu ali slabi motori. Uglavnom služio za napade na brodovlje u Kanalu, povučen 1943. Nasledio ga je 1 Tajfun
Prvi put ga vidim iz ovog ugla. Na onim fotografijama koje sam imao prilike da vidim izgledao mi uzasno ruzan, nezgrapan.Westland_Whirlwind.jpgEdit: scan sa fotografijom koju sam pomenuo. Edited by woodooinstalater
Link to comment

Mali troll i dobra fotografija, kad pomenusmo Ju-87:ova dvojica su se vratila iz napada na Englesku, zlatno doba Stuke je proslo, vidi im se po facama. Godina je 1940.Divljale su po Spaniji, Francuskoj, ovde gde je slikana je pukla, ostao joj Balkan 1941. godine, malo Afrike i Istocni front..Al' da je posluzila jeste.0422.jpg

Link to comment
89337132.jpg
Covek se i na greskama uci :isuse: , ali ovo ipak vredi uporediti:Meteor_009.jpgGloster Meteor i slicne, gotovo identicne repne povrsine sa Whirlwind-ovim...Sliku sam doduse na brzinu, ali sumnje nema: ista ruka, kod Meteora iz potrebe verovatno: da su nize, horizontalne bi usle pravo u 'mlaz' verovatno...Obaska sto se radi o za dizajne WW2 krajnje neobicnom resenju.
Link to comment
Ma kakva liga, mogu pogoditi nemački avion iz WW2, van toga slabo. A u detalje i tehniku se ič ne razumem.
Dooobrooo :) : tako lako, a bas i nije. Ovaj se uklapa u tvoju specifikaciju - legenda, nema mnogo konkurenata, kada su Nemci u pitanju, ali ima i nesto sto nije 'avionsko'...00558.jpgPodrazumeva se da su i ostali dobrodosli, Hartmann ce ionako da se muci :P
Link to comment
Dooobrooo :) : tako lako, a bas i nije. Ovaj se uklapa u tvoju specifikaciju - legenda, nema mnogo konkurenata, kada su Nemci u pitanju, ali ima i nesto sto nije 'avionsko'...00558.jpgPodrazumeva se da su i ostali dobrodosli, Hartmann ce ionako da se muci :P
Dornier.Poštar?
Link to comment
:Hail: Vi razbijate ! :DAj ovaj:
Onako, na brzinu, mogao bi da bude finski SB...Razmislicu :)Edit: Mislim, nije bas da su im ga Rusi poklonili... :) Edited by woodooinstalater
Link to comment
Do-18?Mislim da mui je neka prva primena bila za poštu :)
Tacno, Do-18.Dornier jeste radio postanske avione pre rata, a najinteresantnija je ona varijanta u kojoj je transatlantik nosio hidroavion koji je 'ispaljivao' kada stigne na domet obale. Stedelo se par dana, onoliko koliko je brodu trebalo da predje preostalu razdaljinu do obale. Naravno, radilo se o najelitnijim, severnoatlantskim prugama, onim za Blue Ribbon. I naravno da se nosila samo posta, avionom...Obaska to, ovaj, a i ostali Dornier-i su imali nesto veoma neuobicajeno: diesel motore.Nemci su izdrzali u naporu da ih razviju i primene. Ne na borbenim konstrukcijama, ali su hidroavioni dusu dali za to.Tek pre par meseci, Amerikanci su na jednom novom, bespilotnom dirizablu 'vratili' dizel u vazduh. Naravno moderni, automobilski, sa turbo punjacem i jos 300 cuda...Edit: tvoj red naravno.I gde se samo izgubi onaj Vapad??? :) Edited by woodooinstalater
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...