Jump to content
IGNORED

Sta je ovo?


woodooinstalater

Recommended Posts

  • 1 month later...
7 minutes ago, foto said:

eva sardine :)

a i mnoge druge

Nije bilo tesko, pa ipak vredelo se podsetiti... :) 

I, da, nisu Eva, one su novije, marketinske sa sve onom reklamom: jedina Sardina je bila Sardina Beograd, neka plavo bela kartonska kutija kao ambalaza.

Bila je i luksuz: u Srbiji su seljaci dolazeci pazarnim danom u varos - castili sebe sardinom...

Ponekad i ogromnim mortadelama u kolonijalnim (?!) radnjama, mortadelama koje su bile dobar metar u duzinu, koje su stajale na posebnom stalku i koje je trgovac sekao ogromnim nozem.

U prodavnicama sa олајисаним podom karakteristicnog, danas zaboravljenog mirisa.

Link to comment
7 minutes ago, namenski said:

Nije bilo tesko, pa ipak vredelo se podsetiti... :) 

I, da, nisu Eva, one su novije, marketinske sa sve onom reklamom: jedina Sardina je bila Sardina Beograd, neka plavo bela kartonska kutija kao ambalaza.

Bila je i luksuz: u Srbiji su seljaci dolazeci pazarnim danom u varos - castili sebe sardinom...

Ponekad i ogromnim mortadelama u kolonijalnim (?!) radnjama, mortadelama koje su bile dobar metar u duzinu, koje su stajale na posebnom stalku i koje je trgovac sekao ogromnim nozem.

U prodavnicama sa олајисаним podom karakteristicnog, danas zaboravljenog mirisa.

dobre su Beograd sardine i dalje :wub:

Link to comment
1 minute ago, maheem said:

dobre su Beograd sardine i dalje :wub:

Ja bre, pravo da ti kazem ne znam: volim sardine, vidim da ih ima, ali gadjam na srecu...

Sa promenljivim uspehom... :sad:

Link to comment
4 minutes ago, namenski said:

Ja bre, pravo da ti kazem ne znam: volim sardine, vidim da ih ima, ali gadjam na srecu...

Sa promenljivim uspehom... :sad:

hm, ja sma prilicno smanjio konzumaciju sardina. navukoh se na ruske dimljene papaline, i onda u to malo ostalih prilika uzmem ili la perlinu skusu ili beogradsku sardinu. ponekad eva sa rajcicom, nisam istrazivao ostalu ponudu. al evo zaklinjem se da cu cesce vecerati sardine. 

Link to comment
15 minutes ago, namenski said:

dolazeci pazarnim danom u varos

Бојаџија, Вуновлачар, Содаџија, клакер, кабеза, печење пањ, пресвлачење дугмади, Свећар, хватање конца на најлон чарапама, Радио и ТВ механичар, Сајџија, Поткивач, Ковач, клепање секире, будака, Сарач, Кројач, Обућар, пенџетирање, мали дрвени ексерчићи....

Link to comment
2 minutes ago, maheem said:

la perlinu skusu

+1

Ко врата!!! :D

 

Димљена укљева, у Србији позната као Сарага, нанизана на гранчицу.

Па још подгрејана, ааааа....

Edited by namenski
Link to comment
5 minutes ago, namenski said:

+1

Ко врата!!! :D

 

Димљена укљева, у Србији позната као Сарага, нанизана на гранчицу.

Па још подгрејана, ааааа....

probao sam ukljevu, super je al ne vidim je po marketima.
ovo overi ako nisi:

OIP.oQ1y17EAVca6C4RSzTEbxAAAAA?pid=Api&r

 

bucket list: festival sardine u portugalu. mislim, to je neki cilj da se sto pre ode al kakvo je vreme taj svakodnevni to do list se pretvorio u bucket list

Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...