Jump to content
IGNORED

Sta je ovo?


woodooinstalater

Recommended Posts

8 hours ago, Radoye said:

HANS

Zasto ne spavas, jebote :D 

 

hans2.png

 

hans1.png

Jeste HANS, Head And Neck Support andrmolja, device, posle pojaseva verovatno najveci doprinos sigurnosti, bukvalno cuvanju glave sofera, neprimenjiv nazalost u takozvanim svakodnevnim aktivnostima, ali barem opomena da nasloni za glavu na sedistima nisu samo estetika...

Videh vest da je negde ovih dana umro Robert Hubbard, covek koji ih je izmislio, jos tamo negde pocetkom 80-ih cini mi se, inace profesor biomehanickog inzenjeringa na Michigan State

 

 

 

Link to comment
  • 3 months later...

Braca više-manje tačno odgovorio, to je rezna glava kopača/usisivača, broda za održavanje kanala, produbljivanje luka, izgradnju umjetnih otoka itd.

 

 

456.jpg.6a1f7a1f69d5dd6e0e6a8b504f95f75d.jpg 

Link to comment
  • 2 months later...

Posteno :)

0012.jpg

 

88 ruza za automata ППШ-41, i to ne neka ratna dajstadas skarabudzevina nego pokusaj iz neke 1947-8, tako nekako.

 

ППШ-41, Пистолет-пулемёт Шпагина, ili, puno ime i prezime 7,62-мм пистолет-пулемёт образца 1941 года системы Шпагина, nezvanicno папашa...

ppsh-41.jpg

 

shpagin.jpg

Геoргий Семёнович Шпaгин, umro mlad, ali ostace zapamcen kao konstruktor jedne od ikona WW2 i jednog od najcistijih primeraka takozvane sovjetske konstruktorske skole naprava za uzajamno istrebljenje.

Pouzdan, lak za masovnu proizvodnju i odrzavanje, sluzice razne vojske skoro pa do dana danasnjeg, ali ce pre svega ostati zapamcen kao sredstvo koje je pripadnicima PKKA omogucilo da se oslobode ocaja i osecaja beznadeznosti u susretu sa nemackim automaticarima leta 1941. i dobrog dela 1942. godine.

Zapamtice ga i po priznanjima od strane neprijatelja u Koreji (tu vec pomesanog sa primercima proizvodjenim u Kini), priznanjima koja su isla do neke vrste zavisti.

 

Doduse, i po ovoj avionskoj vratolomiji :D 

Edited by namenski
Link to comment

Mislim da sam citao (negde, nekad) da su radili slicne eksperimente i tokom rata, doduse sa mnogo manjim brojem instaliranih automata, vise u nekom improvizovanom fazonu na izvidjacima (R-5, Po-2 i tako to). No moguce da sam se nesto istripovao.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...