Jump to content
IGNORED

Sta je ovo?


woodooinstalater

Recommended Posts

Prozorcic iza poklopca pilotske kabine Curtiss-ov, stajni trap po svoj prilici takodje Curtiss, ima nesto i Grumana, dakle radi se o nekoj puskici.Sta je ovo? :unsure:

Link to comment
Motor je američki a avion nije. Kao ni ova 2x20mm topa.
Ovako od oka, moze da bude jedan malo poznati Svedjanin, J22 ili tako nekako... Oznaka mu je bila FFVS J 22?
Link to comment
Dobar pokušaj (pogodio si motor) samo ovo nisu švedske oznake nego...
Idemo dalje, iz glave molim :) Ima jedan Bloch MB-151 pa 152, Francuzi su nesto petljali i pre rata i za vreme rata pod Nemcima, motore je imao prvobitno Gnome-Rhone, ali na modelu 153 P&W Twin Wasp - to mu je slicnost sa onim Svedjaninom - a na modelu 154 Wright Cyclone motore, samo sto taj nikada nije zavrsen.Opet, ovaj sa tvoje fotografije mi se nekako po dizajnu ne uklapa u pre-WW2 modu, premoderan je nekako......Aj' da vidimo pa da idemo dalje. Ovaj put ozbiljno :)
Link to comment

CAC Bumerang, australijski dizajn + P&W motor, po uzoru na Wildcat-a. Par mitraljeza zamenjeno sa topovima, pilotova kabina ojačana. Neuspešan kao lovac, dokazao se u podršci trupama na kopnu.Šta ovi vučidu (slika je iz Varšavskog ustanka)23818379.jpg

Link to comment
CAC Bumerang, australijski dizajn + P&W motor, po uzoru na Wildcat-a. Par mitraljeza zamenjeno sa topovima, pilotova kabina ojačana. Neuspešan kao lovac, dokazao se u podršci trupama na kopnu.Šta ovi vučidu (slika je iz Varšavskog ustanka)23818379.jpg
Jebes to, vucidu Goliath Leichter Ladungsträger Goliath Sd.Kfz. 302, 303a, 303b)) mali tenkic na daljinsko upravljanje, uglavnom za razbijanje zgrada, bunkera, tenkova... Borgward ga je pravio, ali su ga ukrali od Fancuza, mislim da su oni 1940. godine imali i prototip koji su Nemci pokupili. Glavni i odggovorni je bio niko drugi nego mag za gusenice Adolphe KégresseImao je prvo elektricni motor, ali se posle, zbog cene i problema sa odrzavanjem, ispostavilo da je bolji mali benzinac. Prve verzije su nosile cca 50-60 kg eksploziva, kasnije i do 100 kg.Vodjenje - 650 metara telefonske zice, kutija sa palicom danas bi rekli Joystick i tako...Za avion :thumbsup: Pretpostavio sam da ne moze biti da je tako jednostavno, da je kvaka...Verovatno da bih sutra stigao do Australije :( Edited by woodooinstalater
Link to comment
Ne znam stvarno, ovaj nos mi je poznat odnekud a izgleda mi kao koska, 4etiri motora = bomber, a ne vidim nikakvo naoružanje.
Pa nisam ni ja znao, mucio se mucio... :lol: Sala na stranu, naoruzanja i nema, nije koska, a fabrika koja ga je napravila se odmah po pucanju projekta prikazanog vratila jednomotorcima, itekakvim.Edit: ima gomila delova koji su ili pozajmljeni sa jednomotoraca-prethodnika, savremenika, ili buducih projekata. Rep na primer. Leteo i kod nas. Edited by woodooinstalater
Link to comment
Dobar američki jednomotorac, to je ili Mustang ili Thunderbolt. Dalje je bilo lako, Republic XF-12 Rainbow. Lepo izgleda, greota da se nije probio.
Greota.Oblik repa je nasledio F-84 Thunderjet, jos jedan od Republic-ovih Thundera...A trebalo je da izvidja.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...