Jump to content
IGNORED

eliminisanje mirisa duvanskog dima?


BraveMargot

Recommended Posts

ovde se takva pitanja ni ne postavljajustan se pregleda od stane stanodavca i stanara na pocetku i ista poseta uradi na krajustanje mora da bude istou obzir se uzima da je doslo do ostecenja izazvanog "normalnim koriscenjem"nema diskriminacije ali mora da se okreci :)
Ma jasno je to, nego sam ja hteo da kažem kako u praksi neko može jednostavnim pitanjem da te eliminiše. Naravno, navešće druge razloge da ti ne izda stan, ali može i tako da te eliminiše.
Link to comment

da pojasnim, to pise kao stavka u ugovoru - smoking is prohibited within the property. ne verujem da je zbog neke klauzule oko osiguranja stana u slucaju pozara, to zvuci krajnje neobicno jer onda zasto da se ne zabrani i upotreba sporeta ili rerne. pre ce biti da je glavni razlog u tome sto gazdarica ne zeli da joj se umirise namestaj i pozute zidovi. ugovor je pisala neka advokatska kancelarija, tako da pretpostavljam da je to ovde u skotskoj standard. bilo je i nekih slucajeva u liverpulu gde su ljudi imali slicne stavke u ugovoru, al tamo je to pre bilo izuzetak nego pravilo.sto je zanimljivo, takvih klauzula nema u skupim stanovima koje uglavnom iznajmljuju lokalni naftasi - valjda kad plate stanarinu od 1400 funti mogu i da pisaju po zidovima (umesto u fontane).

Link to comment

pazi ovako, ja licno nemam nameru da svakodnevno pusim u stanu, ali takodje nemam nameru ni da isterujem goste da idu s drugog sprata napolje u prizemlje, na -10 stepeni samo da bi pusili. jedno je kada u reklami za stan pise 'no smokers, no pets' (sto je ok) a drugo je kad u samom ugovoru koji dobijam nedelju dana pred useljenje pise da je pusenje uopste zabranjeno. s obzirom da sam vec otkazala prethodni stan i da nemam bas preterano izbora, mislim da je situacija naprosto takva da ce doticno pravilo morati da povremeno bude prekrseno u dnevnoj sobi, s obzirom da veliki broj ljudi koji zeli da me poseti voli da pusi a ne mogu da ih vodim u neku kafanu pa da tamo puse, jer je pusenje u lokalima ovde vec negde oko tri godine zabranjeno. time necu izazvati nikakvu stetu doticnom stanu a ukoliko na kraju ugovora gazdarica ne bude zadovoljna moze da zadrzi pozamasan depozit, kojim se vrlo lako mogu platiti dva izvlacenja mirisa+krecenja stana (bar po trenutnim cenama).takodje, zahvaljujem se svima na savetima a posebno msmodesty za onu lampu, koju mozda i kupim. dobra je i za sugestija da se zavese operu sa mirisljavim fabric softenerom. ja sam u medjuvremenu guglanjem pronasla neke 'narodske' recepte protiv duvanskog mirisa: tanjirici sa belim sircetom po coskovima, a da se miris ne bi uvukao u namestaj da se povremeno pospe bikarbonom sodom, ostavi tako da stoji neko vreme, a zatim usisa. takodje je dobra preporuka da se nabave one zatvorene pepeljare zato da se ne bi sirio miris od opusaka i pepela.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...