Jump to content
IGNORED

eliminisanje mirisa duvanskog dima?


BraveMargot

Recommended Posts

ovde na trulom i politicki korektnom zapadu skoro pa je nemoguce iznajmiti lepi stan u kome je dozvoljeno pusenje.uskoro se useljavam u stan u kome je zabranjeno pusiti, sto meni licno ne smeta toliko, sem u slucajevima kad dodju gosti. izuzetno mi je glupo da ih isterujem napolje da puse posto je stan na drugom spratu a nema balkon. zanima me nekoliko stvari - prvo, zasto gazde zabranjuju pusenje? da ne bi morali da krece jer zidovi pozute? ili da im se ne umirise namestaj? drugo, kako gazda moze da primeti da se u stanu pusilo, sem po mirisu? i na tu temu, gledam sad po netu i vidim da postoje eliminatori mirisa duvana koji se mogu kupiti, pa reko da kupim jedan cisto za svaki slucaj ukoliko mi se najavi gazda za inspekciju stana. Da li je neko to vec koristio? ima li nekih preporuka? koliko dana unapred treba primenjivati sredstva da bi se miris eliminisao?Dozvolila bih pusenje samo u dnevnoj sobi, koja nema tepih, tako da pretpostavljam da bi i to minimiziralo probleme s neprijatnim mirisima.

Link to comment

ne secam se da sam cula da vlasnici stanova insistiraju da je pusenej zabranjenocenim da je cak i ilegalnoproblem jesu zuti zidovi ali se oni mogu prefarbatisto se mirisa tice, ja sam totalno zavisna o Berger-ovoj lampiprincip je sledeci:lampe_berger_diagram.jpgmirise lepo, izgleda lepo, i jos ubija mirise i bakterije:lampe_berger_006.jpgsad jos i znam sta da ti poklonimo za Novu Godinu :)

Link to comment

Neki ugovori imaju i klauzulu da stanar, po odlasku iz stana, mora i da ga okreči, ako ga je okrečenog zatekao. Mada, to se ugl. sreće kod ugovora na duži period (tipa 3+2 ili 4+4). Ako imaš takav ugovor, onda u principu ni ne treba da brineš zbog žutih zidova. Win some, lose some.Sem ovog modestinog (btw, jel fercera ona tvoja kafa i za ovaj problem? :P), ja ti predlažem da iskoristiš i zavese, ako ih imaš u stanu: kod mene u kući svi puše, ali kad operemo zavese i još natrpamo omekšivač, stan nam miriše ko dečija soba bar 2 dana. :DSamo se raspitaš kad gazda planira da bane, i veče pre toga ih opereš i okačiš i mirna si- to je savršen distraction.Ja inače koristim Ouste i mirišljave štapiće, ali to je sranje.edit: apismena

Edited by Joshua
Link to comment
Inace, ne razumem bas cemu toliko cudjenje vrle Margo.
ja se čudim još više od nje pa me zanima da li u tim vašim zapadnim demokratijama ima klauzula o kuvanju kupusa, crnog luka, belog luka, tokom korišćenja stana.
Link to comment
ja se čudim još više od nje pa me zanima da li u tim vašim zapadnim demokratijama ima klauzula o kuvanju kupusa, crnog luka, belog luka, tokom korišćenja stana.
Kada na trulom zapadu popunjavas aplikaciju za iznajmljivanje stana pitaju te stvari kao sto su- da li pusis (ako gazdi to smeta, da mu ne smrdi stan)- da li imas kucne ljubimce (ako gazdi to smeta, da mu ne smrdi stan na zivotinje i ne bude pun dlaka; da li vlasniku/odrzavaoucu zgrade to smeta, zbog ciscenja hodnika i dvorista)- da li sviras muzicki instrument (ako smeta drugim stanarima)itd.Uostalom, gazdin je stan, pa je njegovo da postavlja uslove. Bil' vi pustili bilo koga u vas neki stan koji izdajete?Na trulom zapadu su inace stanari dobro zasticeni, te ih je vrlo tesko izbaciti iz nekog stana kad se gazdi to samo cefne - sve dok se stanari pridrzavaju stavki iz ugovora.
Link to comment
Neki ugovori imaju i klauzulu da stanar, po odlasku iz stana, mora i da ga okreči, ako ga je okrečenog zatekao. Mada, to se ugl. sreće kod ugovora na duži period (tipa 3+2 ili 4+4). Ako imaš takav ugovor, onda u principu ni ne treba da brineš zbog žutih zidova. Win some, lose some.Sem ovog modestinog (btw, jel fercera ona tvoja kafa i za ovaj problem? :P ), ja ti predlažem da iskoristiš i zavese, ako ih imaš u stanu: kod mene u kući svi puše, ali kad operemo zavese i još natrpamo omekšivač, stan nam miriše ko dečija soba bar 2 dana. :D Samo se raspitaš kad gazda planira da bane, i veče pre toga ih opereš i okačiš i mirna si- to je savršen distraction.Ja inače koristim Ouste i mirišljave štapiće, ali to je sranje.edit: apismena
da mi je bas stalo (a nije) ja bih isla i na sud da dokazem da je pusenje dozvoljeno (posto sam bas nesto skoro slusala da se ne moze zabraniti drzanje kucica u iznajemljenom stanu osim ako pas ne spada u neku od opasnih grupa - tipa staforda, pitbula i slicnopa i tada, ako je pas dresiran (sto potvrdjuje veterinar) i takav moze da ostane u stanutome i sluzi garancija (obicno 2-3, neki traze i 6 meseci) posto ce tako svaka steta biti sigurno naplacenaja mislim da bi i mlevena kafa bolje radila od ousta i stapica osim kad dune promaja :lol: onda em ti smrdi duvan me moras da usisavas oduvanu kafuda, ponovim - lampa je 1 shampion sto se tice svih mirisa i dimova pa i bakterija.valjam lampe povoljno ;)sala-mala
Link to comment
a posto mu dodju te lampe, bar onako okvirno?
od 30-ak pa do 300EURO (za ove sto su kao umetnicka dela)litar ulja je oko 15-ak i traje cini mi se 100-ak satidovoljno je koristiti lampu par sati dnevno (ja zaboravim pa ostane celu noc ali zato mirise cela kuca danima)
Link to comment

Ne znam kako neko moze da zabrani pusenje u stanu koji se izdaje. Ne secam se da je bila klauzula o tome.Jedino, ako izbije steta prouzrokovana cigaretom da ima neka frka sa osiguranjem ali to je dodatna premija, ne ogranicavanje "peaceful enjoyment of rented property".Za domace zivotinje - to je stav cele zgrade - "No pets". Cak i za kanarinca ili macku mora da se trazi odobrenje i lako se ne dobije. To je politika cele zgrade, nista sa pojedinacnim stanovlasnikom. Naravno, za posebne kuce je druga situacija.Znam jednu zgradu u Sidneju gde je dozvoljeno drzati pse ali i tamo ima klauzula "If they are carried in common arreas". Znaci, nema deljenja lifta sa vlasnikom i dva dobermana.

Link to comment
E jebiga, a ja otvorih topik na nick Yoyogi da pročitam kako su Japanci to davno regul'sali.
Ima na desetine boca i sprejeva necega za ubijanje mirisa duvanskog dima, kojekakvih pronalazaka samo ne znam sta da napisem - nikada nijedan nisam ni koristio niti mi je trebao.Pusenje je opsterasireno i mislim da je hotelske sobe nemoguce strogo razvrstati na pusacke i nepusacke - i da vec alociranih 40-50% pusackih soba regularno dobija "prosirenje kvote" a onda - jednostavno se sve inace nepusacke tretiraju nekim preparatom naredni dan i postaju opet "nepusacke". Ko nikada nije pusio moze da primeti ali vise kao da je neprovetreno nego kao da je prethodnu noc tu neko duvanio.Secam se da je jedan kolega, nepusac, kupovao nesto za naredni vikend jer je imao desavanje u kuci, po zimi, mislim da se spremao da neutralise duvanski dim ali ne znam sta je to bilo. Cak i da znam, verovatno je samo lokalno raspolozivo.
Link to comment
Ne znam kako neko moze da zabrani pusenje u stanu koji se izdaje. Ne secam se da je bila klauzula o tome.Jedino, ako izbije steta prouzrokovana cigaretom da ima neka frka sa osiguranjem ali to je dodatna premija, ne ogranicavanje "peaceful enjoyment of rented property".Za domace zivotinje - to je stav cele zgrade - "No pets". Cak i za kanarinca ili macku mora da se trazi odobrenje i lako se ne dobije. To je politika cele zgrade, nista sa pojedinacnim stanovlasnikom. Naravno, za posebne kuce je druga situacija.Znam jednu zgradu u Sidneju gde je dozvoljeno drzati pse ali i tamo ima klauzula "If they are carried in common arreas". Znaci, nema deljenja lifta sa vlasnikom i dva dobermana.
Ne može konkretno da zabrani, niti da tako nešto stavi u ugovor. Ali, može prethodnim screeningom i postavljanjem pitanja, da ti ne izda stan, tj. da izda nekom drugom koji ne puši.
Link to comment
Ne može konkretno da zabrani, niti da tako nešto stavi u ugovor. Ali, može prethodnim screeningom i postavljanjem pitanja, da ti ne izda stan, tj. da izda nekom drugom koji ne puši.
ovde se takva pitanja ni ne postavljajustan se pregleda od stane stanodavca i stanara na pocetku i ista poseta uradi na krajustanje mora da bude istou obzir se uzima da je doslo do ostecenja izazvanog "normalnim koriscenjem"nema diskriminacije ali mora da se okreci :)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...