Jump to content
IGNORED

Kupovina nekretnina


Parsons

Recommended Posts

У Војводе Степе (мало испод Вождовачке цркве) у гланц новој и свеже завршеној згради (тек пре који месец засадили травњак) велика реклама - стан од 123 квм по 1350 евра/квм. Одмах усељив.Заинтересовани купац (подразумева потребу и новац, у готовини или кредиту) би не сумњам, могао и да обори ту огласну цену...

Link to comment
Koliko ja vidim, najpopularnija kombinacija među lokalcima oko mene je kupovina starih kuća za relativno male pare (50-70K), pa onda sređuju kuću nekom svojom dinamikom. Nisam samo siguran da li to rade sa dva odvojena namenska kredita (i da li je takvu kombinaciju lakše dobiti). Te kuće nisu ruina, naravno, može u njima da se živi odmah, ali svako hoće da uradi svoje kupatilo, da promeni drvenariju itd.
Tako je i u Severnoj Americi. Stara kuca u dobrom kraju je najbolja investicija u nekim normalnim vremenima.
Link to comment
  • 2 months later...
takodje, stavi i ti ovde sve sto znas, jako me zanima. ne bas za blisku buducnost, ali...
kupljen stan, evo ti par saveta, iz licnog iskustva:- bez posrednika ako moze, stedi 4-6 % provizije od ukupne cene stana i odstranjuje mogucnost ispale (vidi moje ranije postove na temi)- kamate (ako ne kupujes u kesu ;) ) su trenutno dobre (oko 4,3 %)- najbolja varijanta je da preuzmes kredit od prethodnog vlasnika (manje kamate, veca otplata), a dodatnu razliku platis u kesu (najbolje) ili napravis novi kredit (na malu/manju sumu) sa nesto nepovoljnijim uslovima (5%)- racunaj na troskove notara i poreza na vlasnistvo - ukupno 8% vrednosti stana- citaj pazljivo sitno napisan tekst od svih ugovora :D - ako imas ogranicen boravak, tesko se dobija kredit- vreme potroseno od odluke do realizacije: godinu i po pitaj slobodno dalje...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...