Jump to content
IGNORED

Veče kada su se komunisti preznojavali


savindan

Recommended Posts

a što da ne? kneginja zora, na primer, nije ubila ni jednog komunistu i nije se izjasnila po pitanju svetosti privatne svojine, pa ipak ima ulicu. a kolčak - krvario, streljao onolike ljude, palio sela i sravnjivao ih artiljerijom - njemu valja najmanje bulevar.
У Русији су му поред спомен-плоче у Москви (инаугурисане на рођендан 2008.) вратили и острво нако 70 година. Мало ли је да добије улицу на НБГ, таман да сече Лењинов овај Пупинов булевар cool.gif
Link to comment
  • Replies 171
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bruno Sulak

    28

  • savindan

    23

  • Musharaf

    22

  • kim_philby

    18

Majku mu, a zakleo bi se da sam te koliko onomad banovao zbog pozivanja na etničko čišćenje.
То што сам написао да Срби у БЈРМ не би имали признат статус националне мањине (добијен тек по уставу 2002. након Охридског споразума) да Албанци нису дигли побуну конституише позив на етничко чишћење по порозном памћењу парцијалног модератора.
wannabe desničarima
Што рече св. старац Вукашин из Клепаца свом јасеновачком џелату: "Само ти синко ради свој посао". Кад дође време ти закуцај последњи ексер. Божији мир и дуг живот желим свим социјалистима, што дуже живели то веће шансе да спознају истину. Edited by savindan
Link to comment

Pravni poredak je do jaja stvar, sve dok ne pocne neki novi rat - svetski, balkanski, gradjanski, koji god. Ovo je Balkan, a ne Velika Britanija ili Japan, zato ces me razumeti sto imam vrlo klimavu veru u te dve reci.Nemam problem, stavise, pozdravljam ideju o obestecivanju, ali da se od toga ne pravi maratonski proces i nova baza za ideoloske podele. Tek sto smo (kao) iskulirali tu pricu, ne bi bio red da se opet pobijemo.A to za porezne obveznike koji ce da trpe je tralala. Ako dodje do toga, naci ce drzava nacina da isplati odstetu bez prevelikih lomova, kao sto je odradila staru deviznu stednju. Ovaj sistem ionako funkcionise tako da vecina uvek ima love za elementarne potrebe (ili mozda malo vise, ako se tapne neko javno preduzece ili stigne pozajmica spolja). Imace i ako udari restitucija!

Link to comment

General Vrangel je sahranjen u maloj ruskoj crkvi Svete Trojice, odmah pored crkve Svetog Marka. Legendarni belogardejski vojskovodja ne bi imao nista protiv da jedna ulica dobije i njegovo ime. Mozda Maksima Gorkog ?Ako imamo ulicu Alekse Dundica red bi bio i da admiral Kolcak dobije jednu.

Edited by Bruno Sulak
Link to comment

Delu Zmaj Jovine ulice od Ulice Vase Carapica do Dunavske ulice - odredjen je naziv: Kneginje LjubiceZbog iznosenja neistina moraces da se zalazes za ulicu Admirala Kolcaka od danas.

Edited by Bruno Sulak
Link to comment
A zasto je oduzeta ulica Jovanu Jovanovicu Zmaju? Eto to da mi neko odgovori, covek je van svakog vremena i ideologije.
mislim da mu nije sasvim oduzeta, samo mu je amputirano parche, tako mi se chni. no nisam sigurna.eo reche chovek iznad. Edited by thermal bug
Link to comment

Ијао, па ми на топићу имамо ренесансу 'Савеза мача и ралице'! Ред је да штоваоци честитог генерала Колчака и његовог господства Врангела одрже интерпланетарни конгрес Белих Друида на острву које је Колчак открио. Оно што акламацијом усвоје да нам јаве димним сигналима.

Link to comment
Ako imamo ulicu Alekse Dundica red bi bio i da admiral Kolcak dobije jednu.
ajde?taj kolčak biće da je rodom iz žitorađe, naš čovek višestruko odlikovan u ruskom građanskom ratu.
Link to comment

Dobro, izvinjavam se vrlim opstinskim i gradskim ocima, pa i Kolcaku koji jos nema ni to parce ulice, kao sto ga ima jedan od nasih najvecih pesnika.Zato kralj Aleksandar ima ulicu od 5 kilometara. Voleo bih da se sprovede anketa "ko je ostavio dublji trag u vasem zivotu - Jova Zmaj ili kralj Aleksandar".

Link to comment
То што сам написао да Срби у БЈРМ не би имали признат статус националне мањине (добијен тек по уставу 2002. након Охридског споразума) да Албанци нису дигли побуну конституише позив на етничко чишћење по порозном памћењу парцијалног модератора.
Nope, ovaj je bio o Crnoj Gori i tvojoj ponudi za svesrdnu pomoć kada krenu u etničko čišćenje. Vladaocu prava nijedan...
Божији мир и дуг живот желим свим социјалистима, што дуже живели то веће шансе да спознају истину.
Još jedan koji je ne samo spoznao istinu, već je suvereno drži za jajca. :frust: Ja tebi želim da nikada ne shvatiš koliko ta tvoja "istina" veze sa mozgom nema. Jer ako shvatiš ružne stvari se mogu desiti, a ja nisam zao čovek. -_-
Link to comment

Реално, Колчак може да је добије само након Димитрија Љотића. Мита је био наш човек и побио је мање невиних људи. К томе, да је Колчак био ефикаснији убица, Мита не би морао да се ангажује и деранжира.

Link to comment
Zato kralj Aleksandar ima ulicu od 5 kilometara. Voleo bih da se sprovede anketa "ko je ostavio dublji trag u vasem zivotu - Jova Zmaj ili kralj Aleksandar".
pardoniram: jova zmaj ili kneginja ljubica! aleksandar the king nam u ovom konkretnom sluchaju nije nishta kriv ^_^
Link to comment
Pravni poredak je do jaja stvar, sve dok ne pocne neki novi rat - svetski, balkanski, gradjanski, koji god. Ovo je Balkan, a ne Velika Britanija ili Japan, zato ces me razumeti sto imam vrlo klimavu veru u te dve reci.
Није битно шта мисли појединац већ како се држава понаша. Све док се Србија иоле труди да опонаша Британију или Јапан, постоји макар минимална нада да се извучемо из балканског брлога. А и у рату важе закони и правила, научисмо то помоћу Хага.
Nemam problem, stavise, pozdravljam ideju o obestecivanju, ali da se od toga ne pravi maratonski proces i nova baza za ideoloske podele. Tek sto smo (kao) iskulirali tu pricu, ne bi bio red da se opet pobijemo.
Не дозволи да те понесу форумске примадоне. Изузев ове острашћене мањине с којом се комотно носи пар правдољубивих cool.gif ово уопште није ни девета рупа на свиралу дневног реда српског друштва. Чак мислим да се део потомака бораца НОВ сложио око потребе за проналаском гроба Драгољуба Михаиловића што је доказ да постоји друштвени консензус око базичних људских права.Нема ту шта да се поздравља или не. Да није Савета Европе и обавезујућих докумената које смо потписали и које ћемо тек са Бриселом, и Хомен би се попут тебе, бавио паметнијим стварима. Ово је нажалост доказ да се ми сами не суочавамо са костурима из свог ормара већ нас на то приморава нека виша међународна инстанца. Неки ће рећи да је то добро, разбијања злочиначког континуитета ради, који се усадио у овај државни поредак.
A to za porezne obveznike koji ce da trpe je tralala. Ako dodje do toga, naci ce drzava nacina da isplati odstetu bez prevelikih lomova, kao sto je odradila staru deviznu stednju.
Хомен је споменуо дугорочне обвезнице. Ако ти је стало до материјалне безбедности потомства, усмери их ка страним језицима (и културама) и уносним занимањима. Не ослањај се на приче о лагодној будућности.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...