Jump to content
IGNORED

Stand Up


Joshua

Recommended Posts

Colbert na Correspondent's dinner - klasik. ^_^ Kasnije je ispričao da mu je Đorđ nakon govora prišao i rekao "well done". Možda ribica nije ni ukačio perverznu količinu sprda i prcanja u mozak koje mu je ovaj priuštio. (Meni su na toj snimci (između ostalog) za lolz i ukiseljene face ostalih prisutnih, rastrganih između šoka, zgražanja i kidanja od smij'a)

Ne vidim da je neko pomenuo: Jim Carrey.
Eto, preduhitri me. Genijalac. + Martin Short. :heart:
Link to comment
zasto se to nikada nije zapatilo kod nas? jel postoji to jos negde osim engleskog govornog podrucja? uvek mi se svidjala ideja da odes u kafanu sa tako nekim stendap komedianom.
ima ih u frakofona dosta i trenutno su jako popularni (najpopularniji i najbolje placeni glumci) silom prilika samo njih i pratimo ovde jezik i fazoni su razliciti i anglofonski stand up slabo prolazi kod frankofona i obratno.. nazalosttek nekoliko koje ja volim:legenda Dany Boon i njegov legendarni skech koga ljudi ovde znaju napamet o posti, salterima i redovimaJamel Debbouze u improvizaciji Madame Pipi - zena iz publike odlazi u wc u sred njegovog nastupa i on krece u improvizacijuFlorence Foresti, skec o kasnjenju na posao i sastancima, izuzetna imitatorka, pise sve svoje skecheve, rezira pozorisne predstave i glumi na filmu Edited by msmodesty
Link to comment

Modestini Francuzi me podsetili na Annu Marchesini- valjda najbolju italijansku komicarku.Osamdesetih je radila u grupi Trio, ona i dva tipa, a skecevi su bili nesto slicno Fry & Laurie rutini. Onako malo high brow.Vec je dugo nema, zbog bolesti. :( Ovo su neke od imitacija, nije neophodno znati italijanski da bi se videlo da je sjajna.ko ga govori, biće mu jos bolje :DVoditeljke dnevnika na RAI-uGina Lollobrigida (ovde je dodatno improvizovala da izvuce Albanovu napaljenost)Rita Levi MontalciniU Italiji je komedija na zalost svedena na kreveljenje (preovladava i samo i u kombinaciji oblacenja muskaraca u zene, ko BB show) i glupe skeceve, s jedne strane, i na politicku satiru, s druge strane. Kad je ovo drugo u pitanju jako su dobri siblings Guzzanti, ali ih necu sad kaciti ovde. Oni rade i imitacije uokviru tih politickih skeceva. Tu je jos i Paola Cortellesi koja je fenomenalna, ali ni ona ne vredi ako se ne poznaju jezik i likovi (a ja vam od srca zelim da nikad ne cujete Stefaniu Prestigiacomo i Danielu Santanche'). Stavljam ovo, ko je upoznat sa situacijom znace da ceni :D Ova je emisija, mislim, ukinuta. A ovo je Paola kad je Paola :wub:

paola-cortellesi.jpg

Edited by Joshua
Link to comment
Modestini Francuzi me podsetili na Annu Marchesini- valjda najbolju italijansku komicarku.Voditeljke dnevnika na RAI-u
:rolf: Kako ih je dobro skinula! Afektiranja, gestikulacije, meškoljenja u stolici...wub. Pogotovo otkad su ove listom (godinama prije) počele kopirat Lili Gruber. Al' strava, pokidah se.Komičar - imitator Dario Ballantini je 1 dragulj, pače, draguljčina njihove scene, ne znam za nekoga tolike moći transformacije, lik je nevjerojatan, na tv-u ga ima (Striscia la notizia, satirični "Dnevnik", Canale 5), ja gledam i guštam. Imitira uglavnom likove tal. javne scene, pojavljuje se na VIP događajima i onda još dok je "in the caracter" prilazi ljudima i davi ih. Ipak, imitacija Berlusconijeve ministrice Michele Brambille je apsolutni vrh. (Ignore prvih 14 sekundi najave)

Evo, da bar približimo lik gđe Brambille. mm6328.jpg

I evo ga kao 1 Valentino (The kreator)Eto, jako kratak video, ali samo da se vidi princip - priđe ekipici, nešto im provali i ode. :lol: Ipak, satira im je strava. Al' to nije tema.

Link to comment

Dobar je taj Dario :), znam za njega već duže, ali nikako ime da mu zapamtim (i sad proveravala).Mada, nisam preteran fan Striscie- beš satiru koja je na Berluskonijevom platnom spisku.Anyhow, tražila Gerija Valentajna iz King of Qeens i naletela na ovog Miča. Ovo nije loše. Ostalo na jubituu je 'nako, niš' posebnoI još jedan Kaparulo (uvod je malo duži, on se malo ugojiška, ali je i dalje :lol: )Sad ću da trolnem rodjeni topik, ali moram da stavim i Kregov intervju sa Hjuom Lorijem. Meni jedan od boljih na utubeu.I strava intervjui sa sestrom Lin. :DDobri su i oni sa Stivenom Frajom, al to drugi put.

Edited by Joshua
Link to comment

Ma, mislila sam na satiru an ženeral, i u tv/stand up/pisanoj formi.A Striscia nemilice roka po Berlusconiju (koliko ih pratim, a pratim ih redovno, rade to na dnevnoj bazi), u stvari, da ne pljuju po čitavoj javnoj i političkoj sceni, mada se emisija ne bazira samo na tome, oni bi taman ispali kao neka vrsta "oporbenjačke" emisije. Ali, ne, nisu opredjeljeni, naprosto - učitaju pizdariju i glasno to kažu. Zato ih volim. Osim što su mi potpuni urnebes. :D I da, meni je bilo sumLJivo koliko zapravo kenjaju po Silviju, micim, bilo je tu i krajnje niskih udaraca (ismijavanje tzv. napoleonskog kompleksa, afera sa klinkicama i starletama), ali ni Berlusca nije tolika idiotina da čačka u kultnu emisiju koja je zlatna koka Mediaseta, ima ogromnu gledanost, traje već 20 godina i redovno dobija tamošnje tv Oscare. I da me ne spališ jer ti trolam topic, eve opet Stewart (šta ću, volim), u nekoliko djelova, pa klikćite related videos, kvaliteta zvuka je mogla bit i bolja, ali nastup je da umreš, bolji od onoga kojeg sam već kačila.I wub lubi jer voli Đona Olivera.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...