Jump to content
IGNORED

Stand Up


Joshua

Recommended Posts

6 hours ago, vladavsnarod said:

Preporuka! Sve ono što se očekuje od Bila. Jedino što je snimana krajem prošle godine i ima par bajatih referenci.

 

Pa, vidim u kom pravcu ide i više su mi ležali njegovi stariji stendapi koji su bili onako, tight, dobro organizovan i editovan nastup sa vrhunskom dinamikom. Sada, kada je stariji, malo mudriji, ali i šire popularan i ostvaren, ima ipak drugačiji pristup, preširok u nekim momentima, možda čak i karikatura sebe u trenutcima (ono tradicionalno njegovo što ste se utišali, ili što se povlačite, kada publika to više njemu ne radi i to se ovde i čuje. Mislim da ovde ipak ima teškoća da održi neki tempo i ispriča priču, da li nije uopšte editovan nastup ili nisu ni mogli ništa da urede zbog njegovog setupa, ne znam, ali nije baš idealno.

Trenutno, više mi prijaju njegovi saveti i rentovi na podkastu, ima sada par kanala koji se bave samo izdvajanjem tih delova.

Takođe, možda zvuči jadno, ali dao bih hiljadu "dada, don't yell" priča za jednu Klio priču... jbg... Za mene, on, stand up wise, ide nadole, isto kao i Chappelle, nadam se da će skoro Lui da izađe sa nečim, on je disciplinovan i vrhunski performer, slušao sam ga pre neki dan na are you garbage podcastu, čovek je car, preporučujem.

 

@bebaguza Nisam previše obratio pažnju na zvuk, možda je za nijansu lošiji, ali mi je zaista smetalo što mu je duks izgužvan i što je tako osvetljen da mu se vidi koliko su oči upale i providna koža oko njih, crvenilo u korenu nosa i loše obrijana glava, delovao je starije no što jeste i umorno, propalo.

 

6/10 i to samo zato što je Bill Burr

 

 

5 hours ago, jms_uk said:

 

Ne bas sjajno, mada videh posle po netu da je u drugim gradovima na ovoj UK turneji bilo mnogo losije.

 

 

Pije tokom performansa, sto se ocigledno odrazava na kvalitet u drugoj polovini (u nekim mestima je zaboravljao tekst, ostavljao nedovrsene recenice, jednostavno bi otisao sa stejdza pre kraja).

Dosta toga se vrti oko cinjenice da je napunio 50 godina, da se razveo (posle dugog braka) - mnogi su se online pitali da li mu treba pomoc, i da li je turneja najbolja stvar za njega (sada).

Mislim da je nas ovde izvadilo sto je pravio sale na racun Londona (koje ne bi radile u drugim mestim), ali je opet bilo dosta cringe momenata.

 

Ja sam nabavio kartu za £4.50, ali mislim da bih bio jako nezadovoljan da sam platio punu cenu (oko £40-50).

 

 

Uf... on je, koliko znam, uvek cirkao i pušio na nastupima, imao je momenata tada da deluje ponekad da su mu se okice zacaklile a jezik ponekad pobegne, slično kao Oliver (KKN) posle sedmog viskija koji mu publika udeli na stejdžu, donekle deo nastupa, ali uvek pomalo na ivici.. Ali ovo zvuči... baš mi je žao, nadam se da će se srediti i potražiti pomoć jerbo u suprotnom....

Edited by Vapad
  • +1 1
Link to comment
On 14.7.2022. at 5:46, Vapad said:

ide nadole, isto kao i Chappelle

 

Konacno ovo neko da kaze, Chappelle je postao tabu tema za kritikovati sa ove strane politicke korektnosti a covek je vidljivo slabiji iz godine u godinu. 

  • +1 2
Link to comment

tesko je naci bilo koga ko ne ide na dole u doba ove hiperprodukcije za netflix. ja se sve nadam da ce luie imati dobar sledeci specijal, ako ga uopste bude, on mi je poslednja nada. 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, bebaguza said:

Dobra recenzija Burovog specijala, stvarno ide na dole. Ustvari nije prilagodio nastup novim zivotnim okolnostima (holivud, deca i zena, skoro pa mainstream uloge...) i reciklira stari recept vec 2. ili 3. put.

 

Jedan dobar osvrt ovde:

https://www.fastcompany.com/90768123/bill-burrs-netflix-special-exposes-the-problem-with-both-sides-comedy

 

 

Pročitah ovo, ne sviđa mi se, traži da citira izvore i svašta nešto, nije to poenta rutine, ovaj lik/likuša nema pojma šta je stand up, da ne pričam što nije skontao, u poentiranju, da je Bill izabrao stranu, kao i uvek, rekao je da je pro choice, samo što je onda dodao nivo podilaženja life matters publici sa onom nesretnom paralelom sa tortom, ali je i dalje pro choice, čvrsto. Meh...

 

Njegova određenost prema stvarima, od vakcine do RvsW nije uopšte upitna, ni loša, iz mogu ugla, njegov delivery je loš - komedija je loša. Jbg..

 

@Mos baš to, na stranu sve, prosto je slabiji. A jedan od uzroka je, kod njega je čini mi sei neka ta...hm...previsoka priča. Ugasio sam priču posle Norm Macdonald zadnjeg materijala koji je snimio i ono nedavno obraćanje studentima jer čoveka ne mogu više da pratim. Setio me u jednom momentu na onog pričera u narandžastom u zatvoru iz Don't be a menace in south central...

 

 

Edited by Vapad
  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, Vapad said:

 

 

Pročitah ovo, ne sviđa mi se, traži da citira izvore i svašta nešto, nije to poenta rutine, ovaj lik/likuša nema pojma šta je stand up, da ne pričam što nije skontao, u poentiranju, da je Bill izabrao stranu, kao i uvek, rekao je da je pro choice, samo što je onda dodao nivo podilaženja life matters publici sa onom nesretnom paralelom sa tortom, ali je i dalje pro choice, čvrsto. Meh...

 

Njegova određenost prema stvarima, od vakcine do RvsW nije uopšte upitna, ni loša, iz mogu ugla, njegov delivery je loš - komedija je loša. Jbg..

 

 

 

Dobro ne bas da citira izvore, ali ako vec mogu Koneri i Vejn da se izvlace kao primeri mogao je i ovde neki primer, a da nije CK :) - some undefined “they” used this new tool called cancel culture to “get rid of some men that maybe were in your way.” (If you can think of any examples, please let Bill Burr know; he doesn’t offer any.)

 

Ali nista tu ne bi smetalo da iza svega ide dobar punch line i da sam se nasmejao vise od 2-3 puta. Sorry od CK-a od prosle god mi sad izgleda jos bolje.

  • +1 1
Link to comment

CKov piece iz Sincerely kad priča o crkvi, bogu i mrtvoj kevi, a vidiš da mu suze oči, mi je nešto najbolje u poslednjih par godina. Baš zato što se drži podalje od culture wars, a dominira nad samim sobom isto koliko i nad publikom. 

Link to comment
  • 2 months later...

Iskočio mi na insta /verovanto najveća korist od te app ikada/ ovaj kralj... Oduševio me čovek u par klipova, oduševio. Mič Hedberg. One lajneri, a i delivery mu je nekako smešan. Sjajne, inteligentne fore. Pogledao sam odmah više nastupa, na nekim deluje intoksiniran, tako da kažem, i koliko sam se obradovao što sam ga iskopao, toliko sam se skenjao kada sam skontao da je umro u 37oj sa nekoliko droga u krvi. :sad:

 

 

  • +1 1
Link to comment
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
On 1.10.2022. at 13:40, Mil@n said:

Iskočio mi na insta /verovanto najveća korist od te app ikada/ ovaj kralj... Oduševio me čovek u par klipova, oduševio. Mič Hedberg. One lajneri, a i delivery mu je nekako smešan. Sjajne, inteligentne fore. Pogledao sam odmah više nastupa, na nekim deluje intoksiniran, tako da kažem, i koliko sam se obradovao što sam ga iskopao, toliko sam se skenjao kada sam skontao da je umro u 37oj sa nekoliko droga u krvi. :sad:

 

 

 

 

Njegov najjači oneliner, za mene:

 

Quote

I used to do drugs. I still do, but I used to, too.

 

Link to comment
  • 1 month later...
On 27.5.2022. at 21:33, Lezilebovich said:

Da li je gledao neko novi netflix Ricky Gervais special ?

 

odgledao pre neki dan. ricky jeste tryharder i edgelord ali je neuporedivo smešniji od onog u šta se stari dejvara pretvorio.

treba da se skine sa twittera though, twitter nije real life.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ovo je za rubriku “Sramim se priznati” ali: tek sad sam pogledala u cugu Sincerely, Louis CK i Sorry... ne znam, super je, nedostajao mi je Louis. Prilično sam sigurna da sam već preslušala na YT neki prejadni piratski snimak iz 2018. ili 2019. i da je veći deo tog nastupa ustvari ovaj Sincerely stand-up. Izbacio je doduše onaj najjači bit na svetu za Parkland decu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...