Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts



Food processor ti je multipraktik on secka, melje, mesa i oni ozbiljni imaju cak dodatak za blender.
Ja ga kupujem vec nekoliko godina i nista mi se ne svidja na nasem trzistu, pogotovu kada se pogleda odnos cena-kvalitet.
Mada meni treba i mikser sa cinijom, pa gledam i te neke naprednije varijante tzv.kuhinjske robote, ali kao sto vec rekoh....

Blender trazi tecnost, zato ti se desava to da ti tako sabije i vrti u prazno, a oni ne zavise samo od snage vec i od broja obrtaja. Sto je on veci lakse se usitni na suvo, recimo onaj Nutribulet radi savrsen posao.

Nisam ti bas pomogla, znam -.-




Link to comment

Napisala Jumanji pre mene. Ja imam neki filipsov multipraktik (mator je pa ne mogu da ga preporučim), koji uključuje i blender, pre neki dan sam otkrio da taj njegov blender veselo melje zrna kafe, plus milion drugih seckalica, miksera,  cedilica za voće idu uz njega, ali je smaranje sve to sklopiti, rasklopiti, oprati, nije mi za svakodnevnu upotrebu.

 

Svakako pojedinačni namenski uređaji rade bolje od njegovih dodataka, ali ko će sve to skupiti.

 

 

Link to comment
  • 3 weeks later...

шта мислимо о овом чеду?

 

https://www.tehnomanija.rs/mali-kucni-aparati/nutri-blenderi/bosch-blenderi-mmb-m7g3m.html

 

(моја дилема долази од тога да су ме замало смували да узмем прецењени делимано, на који су добри људи онда покушали да ми накалеме и трошкове доставе, па сам мало полудела :dry:)

Edited by gospa buba
  • +1 1
Link to comment

Bubo, čitaš mi misli. Upravo tražim tako nešto i hteo ovde da pitam.

Komšinica pokvarila neki sličan i hoće da joj nađem i i naručim novi, ali isto ne bi Nutri Bulit.

Kaže bio joj odličan i taj neki Nutricione što je sjebala. :D

Nisam ni znao da postoji poseban naziv za tu kategoriju - nutri blenderi.

 

Edited by mraki
Link to comment

Svojevremno sam uzela Nutribulet preko KP, mozda pre jedno 5 godina, ful paket 45% jeftinije iz Turske donosio lik, ali mislim da i dalje moze da se nadje dosta povoljnije nego sto su ove lopine u Delimanu.

Inace vidim da ovaj Bosov nema neku snagu 350W mada kod tih meljača je najbitnije da ima veiki broj obrtaja, a 21k je sasvim dovoljno da sve fino izmulja.



Link to comment

mislim, ako jedni daju snagu od 900 i 1000W a bosh od 350, a svi govori o 20000 obrtaja, bojim se da se ne govori o snazi na istom mestu u uredjaju :hihi: a ne verujem da bi dobri bosh lagao.

 

ima i neko gorendze za josh manje pare sa slichnim parametrima, al eto nisam pametna, osim da ne dam 500 dinara za dostavu nechega shto drugi daju za dz, po cenu da uzmem drugi brend. zapravo, za inat da uzmem drugi brend.

 

i shto cu sad, ocu uzet bosha? :unsure:

  • +1 1
Link to comment

Ja nakon detaljne pretrage ipak posavetovao ovu da malo obiđe radnje. :lolol:

Hoće sve da melje, od voća do kafe, da ima bar dva različita sečiva, više posudica. Da bude snažan i naravno da košta manje.

Link to comment
1 minute ago, mraki said:

Ja nakon detaljne pretrage ipak posavetovao ovu da malo obiđe radnje. :lolol:

Hoće sve da melje, od voća do kafe, da ima bar dva različita sečiva, više posudica. Da bude snažan i naravno da košta manje.

nemam ja uslova za research toliki. umene da drnda od brokola do oraja, kafa no me interesa. kad vec ima 3 posudice, mene dosta. uostalom gotova stvar :hihi:

Link to comment
11 minutes ago, mraki said:

Pametnom dosta, ali objasni ti... :lolol:

па онда нек шета лепојка, шта да се ради. мене сама помисао да идем по радњама излуђује у овом тренутку, тако да само нек неко донесе нешто, ја ћу га и тако искрцати за две године, па свеједно.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, kipo said:

Kakvi su utisci? I zasto zazirete od ovog nutribullet, crvenog npr?

зато што, рекох, кад се ја решим раскошно да им донирам 14 хиљада за 900 вати, а они ми испоставе рачун са трошковима доставе, онда ме то мало изнервира. после тога ме још и више изнервира кад наставе целе недеље да ме прогоне да наставим куповину, а онда ми после недељу дана великодушно понуде и бесплатну доставу (ради се о 650 динара, такав је тај један неки мој инат). сад већ очекујем да ме зове и шефица смене, да провери да ми се није нешто десило :lolol:

 

лепи су утисци, у суштини. има класик велики бокал од стакла, за веће количине, за вруће, за додавање састојака у току процеса. има 2 чашице, 05 и 07, нож иде на све. све има свој поклопац. реална мана је што су завртање ножа и онда завртање целе конструкције на напајање контраинтуитивни, па смо већ успели једном (тј одмах) да проспемо на погрешну страну. значи потребан је 1 извесни вишак памети док не уђе "у руку" како да се скине чаша а да се не скине са ножа и не направи русвај. али, пошто смо се доста навукли и мељемо по цео дан, и то ће брзо :D

 

мана је што нема бучан "клик" тј мора да се пази да се све уклопи, чује се, али мени није доста то. врлина је што има светло кад је све спојено како треба.

 

 

едип. наравно, никад ништа не одговара очекивањима кад видиш на реклами дивне жене како муте смуте, а код тебе испадне да није тако. али то је трећа прича :hihi:

Edited by gospa buba
  • Haha 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...