Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

On 12.2.2021. at 16:07, Skyhighatrist said:

Ja sam imao taj, možda i @ivy nisam siguran, elem, meni je riknuo ovaj štapni deo za seckanje, nosio ga u Gorenje servis (koji mi je 200m od kuće, inače se ne bi zamajavao) i kaže serviser da je to problematičan deo: loše su napravljeni dihtunzi pa brzo propadnu, onda ulazi voda i osovina rđa (to se meni desilo). Sve ostalo radi ko i prvi dan...

 

5UYGaXb.png

 

 

On 11.2.2021. at 21:55, Anonymous said:

U Tehnomaniji Gorenje štapni mikser od kilovata +posuda za seckanje +metlica 5000 dindži,  sniženje sa 11000. Secka šta čovek poželi, kupio danas.

Ja imam iz Lidla, često ga bude za oko 3000, jedino što moji ne vode računa o o označenom delu, pa je više puta ušla voda, za sada radi.

Link to comment
30 minutes ago, I*m with the pilots said:

Znam da ste pricali o toj raboti vec, ali ne uspevam da pronadjem:

Kako je najlakse oprati rernu? Ne znam sta se desilo, kao da je nesto eksplodiralo u njoj vise puta. Prvi put kada se desilo nisam imala volje da se bavim time tako da stoji to vec koji mesec. Cini mi se da je bilo price da se sipa malo ______ u vodu i stavi neko vreme u rernu koja se zagreva, da to onda "smeksa" tu mast pa se posle lako skine bez trljanja?

 

Sirce (esencija : voda = 1 : 1) u vodu sat vremena na niskoj temperaturi

 

In eine feuerfeste Schüssel wird Essigessenz in Kombination mit Wasser 50 zu 50 geschüttet. Danach wird diese Essigmischung in den Backofen gestellt und bei ca. 150° für fast 1 Stunde erhitzt. Schließlich reicht ein feuchtes Tuch aus, um alle Rückstände problemlos zu entfernen

Link to comment

Za pranje rerne kupiš onaj sprej (penu) za čišćenje rerne, pa postupaš po uputstvu.
Naneseš, pustiš da odstoji, skineš mokrim sunđerom, naneseš ponovo, i tako u krug neko vreme.
Nema lakog načina da se mast smekša.
Tim sredstvom redovono perem aspirator iznad šporeta, i naravno rernu.

Masne štroke (u principu to je u rerni, ali zapečeno) se skidaju baznim sredstvima za čišćenje. Rastvor NaOH (popularni "cevotok",za odčepljivanje odvoda)  je najsnažnije dostupno sredstvo. Ta pena za pranje rerne je manje više ista stvar, samo što je ubačen taj penušavi faktor pa je moguće naneti na vertikalne površine.

 

Sirće je kiselo, znači sve kontra kada je pranje masti u pitanju. Doduše net je pun recepata sa sirćetom, možda zato što je na zidovima rerne sve ugljenisano. Ja bih sirće koristio ako baš moram, pre njega bih osim pomenutog spreja za rerne probao razblažen NaOH, pa čak i tabletu za mašinu za sudove, uz dosta ispiranja čistom vodom.

  • +1 4
Link to comment
1 minute ago, Frile said:


Tim sredstvom redovono perem aspirator iznad šporeta
 

Ja skinem ploce sa aspiratora, dobro ih operem vrelom vodom ispod tusha a potom stavim u masinu za sudove. Cakle se posle toga kao nove

Link to comment

Ja ne mogu da ubacim u mašinu za sudove, nego rasklopim donju ploču aspiratora, pa u kadu, pa sprej za rernu...
(a bojim se da bi mašina to sjebala, u pitanju je plastificirani metal, ako se zagrebe ta plastika ode sve dođavola)

 

U mašinu za sudove ubacim one rešetke na plinskom šporetu, crne su pa dugo vremena nisam kapirao da su pune ugljenisanih tvrdokornih naslaga. Čak ni mašina za sudove nije to skinula iz prve.
 

Link to comment
43 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

Sirce (esencija : voda = 1 : 1) u vodu sat vremena na niskoj temperaturi

 

In eine feuerfeste Schüssel wird Essigessenz in Kombination mit Wasser 50 zu 50 geschüttet. Danach wird diese Essigmischung in den Backofen gestellt und bei ca. 150° für fast 1 Stunde erhitzt. Schließlich reicht ein feuchtes Tuch aus, um alle Rückstände problemlos zu entfernen

ne piše koja količina sve ukupno da bude te tečnosti?

javi ako funkcioniše

5 minutes ago, Frile said:

Za pranje rerne kupiš onaj sprej (penu) za čišćenje rerne, pa postupaš po uputstvu.
Naneseš, pustiš da odstoji, skineš mokrim sunđerom, naneseš ponovo, i tako u krug neko vreme.
Nema lakog načina da se mast smekša.

ja sam kupila tu penu, mr musculo. i stvarno povuče masnoću. verovatno je super kad redovno održavaš pa cela stvar uspe iz jedne ture.

ja sam se uselila u stan u kome rerna valjda nikad nije čišćena, pa sam obrnula tri kruga penom i onda mi se učinilo da ću da dobijem rak mozga, pa sam odustala od idealnog ishoda. to je neka mega jaka hemija, a neizvodljivo je da odaljiš glavu kad se zavlačiš u rernu da dohvatiš ćoškove. jedva sam izdržala po taj minut koliko je potrebno.

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment

Pena za rernu, nekoliko ciklusa, trljanje žicom i grubim delom sunđera. 

Sve druge delove skinem pa u mašinu za sudove (noseću rešetku i vertikalne metalne nosače)

Ne znam kako da otvorim vrata rerne da izribam "međuprostor" 

Link to comment
18 hours ago, slepa živana said:

to je neka mega jaka hemija, a neizvodljivo je da odaljiš glavu kad se zavlačiš u rernu da dohvatiš ćoškove. jedva sam izdržala po taj minut koliko je potrebno.


Ako i kad moras da koristis jaku hemiju, probaj maske koje se nose kad se vinograd ili vocnjak prska. 

Sad gledah da im vidim cenu. Nije jeftino, ali zdravlje je skuplje.

 

https://www.shopperalati.rs/proizvodi/pribor-za-alate/zastitne-maske-za-lice

 

7 hours ago, Valkyrie said:

Ne znam kako da otvorim vrata rerne da izribam "međuprostor"

 

 

Izgleda da je pristup medjuprostoru sa donje strane vrata i da za ciscenje moraju da se skinu prema uputstvu za koriscenje pojedinog modela. Proverih na svom sporetu i stvarno ima rupa sa donje strane po sredini vrata. Paziti da se ne prikljesti prst ko proverava.

  • Hvala 1
Link to comment
On 15.2.2021. at 13:05, I*m with the pilots said:

 

Sirce (esencija : voda = 1 : 1) u vodu sat vremena na niskoj temperaturi

 

In eine feuerfeste Schüssel wird Essigessenz in Kombination mit Wasser 50 zu 50 geschüttet. Danach wird diese Essigmischung in den Backofen gestellt und bei ca. 150° für fast 1 Stunde erhitzt. Schließlich reicht ein feuchtes Tuch aus, um alle Rückstände problemlos zu entfernen

 

iz iskustva sa razmenom recepata za tursiju izmedju srbije i nemacke, dosao sam do zakljucka da njihova esencija nije isto sto i nasa (ima osetno manji procenat sircetne kiseline u sebi).

nasa esencija je 80%, pa je 1:1 razblazivanje daleko od jace od normalnog sirceta

tako da, ko ovo hoce da proba, nek proveri prvo razmere ili nek koristi obicno sirce, da se ne bi otrovao kad gurne glavu u rernu

Link to comment
On 15.2.2021. at 13:55, slepa živana said:

ne piše koja količina sve ukupno da bude te tečnosti?

javi ako funkcioniše

 

 

On 16.2.2021. at 18:22, Zverilla said:

 

iz iskustva sa razmenom recepata za tursiju izmedju srbije i nemacke, dosao sam do zakljucka da njihova esencija nije isto sto i nasa (ima osetno manji procenat sircetne kiseline u sebi).

nasa esencija je 80%, pa je 1:1 razblazivanje daleko od jace od normalnog sirceta

tako da, ko ovo hoce da proba, nek proveri prvo razmere ili nek koristi obicno sirce, da se ne bi otrovao kad gurne glavu u rernu

 

I u Nemackoj su razlicite esencije, ova je neka standardna koja se kupuje u svakoj radnji u delu za kucnu hemiju i koju inace koristim za korov oko terase i kamenac, mislim da je pisalo 25% kiseline.

 

Posto sam imala samo jos oko 200ml, toliko sam i sipala sa jos toliko vode i zaboravila na to jedno dva sata u rerni. Posle toga je naravno trajalo dok se miris povukao, ali je sve bilo dovoljno "otopljeno" da je muz lako pokupio sve sa krpom i onim tecnim abrazivnim sredstvom na njoj (VIM? CIF?), posle presao jos jednom truleks krpom da ispere. Ostalo je bas jedno parcence gde je bio epicentar te "ekplozije" na kom je trebalo trljati vise. Ali resetka i sve drugo je bilo cas-posla. Dobar fazon za ne preterano usvinjenju rernu, rekla bih.

  • +1 2
Link to comment
On 12.2.2021. at 13:52, Haralampije said:

Jel to ovako izgleda :lolol:

big-9310237_5ee54604e15e31-6142277115920

to ima, ako me secanje sluzi, kilovatipo. kako nabiju kw u stapmi mikser a da im ne izleti iz ruke i polupa plocice nije mi jasno? :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...