Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

Briljera kuhinjski nozevi iz IKEA.VG 10 celik laminiran u damaskus stilu.Nozevi su ostri naopako,vg 10 celik drzi osteinu dugo i zato smatram da vrede daleko vise nego sto im je cena.Nista losiji nisu od GlobalaNa najmanjem modelu je dosta kratka drska,koja je od stabilizovanog drveta i prelepa je.To je jedina mana.

Link to comment
  • 6 months later...

ja ga dao drugarici, ne zato sto sam bio nezadovoljan nego zato sto to nije za mene. sistem je da potrpas sastojke, ukljucis i za 7-10 sati gotovo jelo.

 

al ja volim kad kuvam da zavirujem, mesham, probam, podesavam... to mi je bitno koliko i da pojedem.

 

za dugu obradu mesa na vrlo niskoj temperaturi nije nesto - skuva ga, ne ispece ga. ja probao s komadom junetine, ispalo kao da sam ga kuvao u pretisu. a trajalo gladnu godinu. posle zapekao u rerni. bilo jako ukusno al sasvim drugacije od mesa koje zaboravis u rerni preko noci.

 

ovo je super sprava za ljude koji ne uzivaju u kuvanju. natrpas mesa, povrca ili oboje, dodas vode kolko corbasto volis, zacinis, zatvoris i odes svojim poslom. posle 8-10 sati sve savrseno skuvano. il stavis nocu pa ujutro gotovo. kad dodjes s posla, podgrejes i jedes.

 

bitna napomena - iako radi non-stop, trosi jako malo struje tako da to nije problem.

 

Link to comment
3 hours ago, adam said:

ispalo kao da sam ga kuvao u pretisu. a trajalo gladnu godinu. posle zapekao u rerni. bilo jako ukusno al sasvim drugacije od mesa koje zaboravis u rerni preko noci.

 

Ovo su mi pričali, zato sam i hteo da ga kupim; kažu da je to apsolutno najbolji način da spremiš pirinač za suši, razne sosiće i slično, meso me manje-više ne zanima preterano

 

Hvale i blanširanje, mada sam ja kad je povrće u pitanju fan drycooker-a.

 

Mislim da ću ipak pre kupiti klasičan pretis i dehidratator, to zajedno košta približno isto.

Link to comment

ja imam metalnu korpicu za povrce i kuvam ga na pari. s tajmerom. brzo i ne moze ukusnije. serpu i korpicu posle pod mlaz ladne vode, sve gotovo i cisto za minut. najtoplija preporuka. dry cooker nisam probao al meni ovo odgovara pa i necu.

 

za pirinac jeste super al da kupujes tu skalameriju samo za to... sta ga znam.

 

a istina, ja sve sto sam kuvao u toj skalameriji ispalo je kao iz pretisa samo daleko duze trajalo.

 

evo korpice, ako nisam dobro objasnio.

 

Vegetable Steamer Basket,Vicloon Stainless Steel Adjustable Collapsible Steamer Instant Pot and Pressure Cooker Accessories

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
  • 3 weeks later...
On 21/01/2021 at 16:07, adam said:

ja imam metalnu korpicu za povrce i kuvam ga na pari. s tajmerom. brzo i ne moze ukusnije. serpu i korpicu posle pod mlaz ladne vode, sve gotovo i cisto za minut. najtoplija preporuka. dry cooker nisam probao al meni ovo odgovara pa i necu.

 

za pirinac jeste super al da kupujes tu skalameriju samo za to... sta ga znam.

 

a istina, ja sve sto sam kuvao u toj skalameriji ispalo je kao iz pretisa samo daleko duze trajalo.

 

evo korpice, ako nisam dobro objasnio.

 

Vegetable Steamer Basket,Vicloon Stainless Steel Adjustable Collapsible Steamer Instant Pot and Pressure Cooker Accessories

 

u ikei je korpica 500 i nesto din, odlicna

Edited by morgana
  • +1 1
Link to comment
15 hours ago, Anonymous said:

U Tehnomaniji Gorenje štapni mikser od kilovata +posuda za seckanje +metlica 5000 dindži,  sniženje sa 11000. Secka šta čovek poželi, kupio danas.

Jel to ovako izgleda :lolol:

big-9310237_5ee54604e15e31-6142277115920

  • +1 1
Link to comment
18 hours ago, Anonymous said:

Gorenje štapni mikser od kilovata +posuda za seckanje +metlica

Ja sam imao taj, možda i @ivy nisam siguran, elem, meni je riknuo ovaj štapni deo za seckanje, nosio ga u Gorenje servis (koji mi je 200m od kuće, inače se ne bi zamajavao) i kaže serviser da je to problematičan deo: loše su napravljeni dihtunzi pa brzo propadnu, onda ulazi voda i osovina rđa (to se meni desilo). Sve ostalo radi ko i prvi dan...

 

5UYGaXb.png

 

Link to comment

moje je malo drugaciji neg taj sa slike ali radi...bila sam ga pokvarila meljuci zamrznute banane za sladoled i nosila na servis,jedva mi opravili i ispao mi je jedan delic iz seckalice koji odvaja noz od plasticnog dela...ali sljaka

Link to comment

Znam da ste pricali o toj raboti vec, ali ne uspevam da pronadjem:

Kako je najlakse oprati rernu? Ne znam sta se desilo, kao da je nesto eksplodiralo u njoj vise puta. Prvi put kada se desilo nisam imala volje da se bavim time tako da stoji to vec koji mesec. Cini mi se da je bilo price da se sipa malo ______ u vodu i stavi neko vreme u rernu koja se zagreva, da to onda "smeksa" tu mast pa se posle lako skine bez trljanja?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...