Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

9 hours ago, I*m with the pilots said:

Zar obicno po tim inox materijalima ne pise da nije preporucljivo koristiti ista ostro? Da li je ta "kovrdzava mrezica" inace tvrda, nisam je nikada koristila?

 

kovrdzava mrezica je najmeksa mrezica na svetu, nezna je, i cisti efikasno sve redom bez sile, ne moras da upires. u principu bih njom vukla i po teflonu da ima potrebe. cudesna je. meni je neobicno da ljudi ne znaju za nju i da je ne koriste, sve pere i cisti, i bez deterdzenta i bez sirceta. super je i za sudoperu, sporet, skida stare zagoretine i izgoretine s plehova, ma sve. inace, kruni se (al nevidljivo, ti ko korisnica ne vidis mrvice zice), tako da znas da je vreme da kupis novu kad ti nestane :D

 

Edited by darling
Link to comment
Da, mrežica i bilo šta tog tipa je no no jer skida sloj.

Ne znam da li je kamenac, možda minerali iz vode ili deterdžent...

Sent from my EVR-L29 using Tapatalk


A koji sloj kod inoksa? Sloj čega?



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
13 hours ago, Mil@n said:

Kupio sam nedavno Tefalov set šerpi, rekao bih da je kvalitetan, i baš je fino kuvati sa njim ali ne može se normalno oprati, ostaje ona memla na sve strane, dajte neki hint, vi prevejani kuhinjski lisci™. :)

 

Set je:

 

https://www.emmezeta.rs/set-lonaca-intuition-tefal-10-komada-89139.html

 

Izgleda ovako posle pranja:

 

zTvVU7O.jpg

moze sirce, limun, zica...  al bezveze je i da se trosis i da gubis vreme.

 

kad serpa pocne da gubi sjaj znaci da je vreme da se u njoj skuva jedan dobar paradajz sos za pastu tj. shug od pomidora. serpa posle tog tretmana blista kao nova.

 

foru kupio od dalmoske babe carice i radi besprekorno. znaju babe nekad. :)

 

 

Link to comment
On 13.1.2020. at 21:06, Zli Gli said:

Nije, uvalila neku clanarinu od 2500 koja kao nosi neke popuste i uz koju ide torba za dinar, plus knjiga sa receptima za NutriBullet od 390din, ah pardon nije vise 390 nego je stara cena 990, ma nema veze, jednom se zivi, dajte i to, dajte sve... i tako.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 

Sad vidim ovo. Najebao si, nećeš ih se rešiti tako lako. :lolol:

Link to comment

Zvala me vec, imao propusten poziv jedno jutro sa nekog broja i mislio da je neko zvao za kola, okrenuo broj a ono nepostojeci... posle nekog vremena zove me isti broj i ono Delimano macka, nudi nove proizvode na akciji[emoji3]

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
21 minutes ago, gospa buba said:

shta je to kovrdzava mrezica. slike ili nije bilo.

sent from bubamoto
 

 

ova

https://www.idea.rs/online/#!/products/60039750/vileda-glitzi-inox-zica-za-sudove-1-kom-

 

ta na kojoj pise inoks :D

 

jer ne grebe inoks. meni uopste nije jasno kako je milan uspeo da izgrebe inoks serpe. 

 

imas viledu, imas fino, fino su jeftinije.

 

misim, ja sam sokirana, ljudi, cime vi ribate zagoretine ako ne kovrdzavom zicom?! 

 

jos ce ispasti da je otkriti nekom kovrdzavu zicu jos vece otkrovenje nego zenama otkriti tampone :D

 

 

Edited by darling
Link to comment
8 minutes ago, darling said:

misim, ja sam sokirana, ljudi, cime vi ribate zagoretine ako ne kovrdzavom zicom?! 

 

Ja imam poslednje zalihe prave kovrdžave žice, one što grebe inox i skida sve.

 

Ne znam šta ću kad to potrošim. Ta što ne grebe inox i što jedina ima da se kupi nije čelik nego nakovrdžan staniol.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...