Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

Ja sam svoj fejk Nutribulit prosledio dalje, jer mi je skupljao prašinu. Nekako, nit sok, nit sos sa njim ne možeš da napraviš, samo potaže i one presne mamaljuge.

 

Sad nešto gledam da kupim sokovnik, puno ih ima u ponudi, a slabo kontam razlike. Ima sad nekih i za hladno ceđenje, mada su prilično skupi. Takođe, buni me što su neki skuplji sokovnici označeni sa 150W snage, a neki jeftiniji i do 800W.

 

recimo, ova tri su mi zapala za oko

 

https://www.tehnomanija.rs/mali-kucni-aparati/standardni-sokovnici/bosch-sokovnik-mes-25a0.html

 

https://www.tehnomanija.rs/mali-kucni-aparati/standardni-sokovnici/philips-sokovnik-hr-1855-70.html

 

https://www.tehnomanija.rs/mali-kucni-aparati/standardni-sokovnici/gorenje-sokovnik-jc805eii.html

 

valja li tu šta?

 

 

 

Link to comment

Svoj real NB pazarila sam od lika preko KP, koji ih je svercovao iz Turske, upola cene koja je ovde bila, tada najjaci od 900W, ful pakovanje.

E sad, zez je sto garancija nije postojala (hvala svecima nije mi ni bila potrebna), ali je lik ozbiljan (bar i po onim tamo ocenama) i rekao je da za sve nepravilnosti menja i sl. tako da sam rizikovala.

Manje vise smuti, ali odlicno pravi humus, kikiriki puter, kesnik krem i sve ostalo od kostunjavog voca.

 

 

Link to comment
3 hours ago, banatjanin said:

 

 

 

 

 

od ova tri filips, zbog ovog snizenja, 17000 nema smisla davati za sokovnik. nakon pocetnog entuzijazma, spakovaces ga u spajz. znam po sebi. filips je prvi izasao s tim efikasnim sokovnikom sa suvim ostacima pre desetak godina, posle su ga kopirali drugi. super, je, odlicno cedi i to sve, al koji ce ti toliko soka, koji ce ti toliko pranja. 

Link to comment

Apsolutno se slazem sa[mention=662]darling[/mention]

Dobila sam svojevremeno onaj Delimanov Pover jucer Jack.. kako se vec zove... koji je stvarno sjajan iscedi boga u vocu, ostanu smesni suvi ostaci, ali ko ce to da pere, sklapa i sklanja svaki cas, jer je ipak skalamerija. Nadjes mu mesto, a to je obicno negde gde nije lako dostupno i kada se bas uzelis ili setis...

 

 

Link to comment
1 hour ago, Jumanji said:

Svoj real NB pazarila sam od lika preko KP, koji ih je svercovao iz Turske, upola cene koja je ovde bila, tada najjaci od 900W, ful pakovanje.

E sad, zez je sto garancija nije postojala (hvala svecima nije mi ni bila potrebna), ali je lik ozbiljan (bar i po onim tamo ocenama) i rekao je da za sve nepravilnosti menja i sl. tako da sam rizikovala.

Manje vise smuti, ali odlicno pravi humus, kikiriki puter, kesnik krem i sve ostalo od kostunjavog voca.

 

 

 

verovatno sam nešto pogrešno radio ili ta mašina nije valjala. humus nije bilo šanse da napravim, odnosno bilo šta što ima konzistenciju gušću od testa za palačinke nije radilo. mora da se doda dovoljno vode kako bi noževi zahvatili i samleli čvrste delove. to mi je i bio problem sa tom mašinom. pored toga što je bila užasno bučna, ali to na stranu. nisam siguran, mislim da se zvalo nutrimix ili tako nekako.

 

 

30 minutes ago, darling said:

 

od ova tri filips, zbog ovog snizenja, 17000 nema smisla davati za sokovnik. nakon pocetnog entuzijazma, spakovaces ga u spajz. znam po sebi. filips je prvi izasao s tim efikasnim sokovnikom sa suvim ostacima pre desetak godina, posle su ga kopirali drugi. super, je, odlicno cedi i to sve, al koji ce ti toliko soka, koji ce ti toliko pranja. 

 

ma zato što sam uobičajio da svakog jutra smutim i popijem dva štapića celera i neku voćku, citrus ili jabuku. sad to radim štapnim mikserom (prastarim i neuništivim cepterom) ali previše je gromuljica, pa je gadnije nego što bi trebalo da bude. a i klinci, beba i tako to

Link to comment

 

 

 

 

verovatno sam nešto pogrešno radio ili ta mašina nije valjala. humus nije bilo šanse da napravim, odnosno bilo šta što ima konzistenciju gušću od testa za palačinke nije radilo. mora da se doda dovoljno vode kako bi noževi zahvatili i samleli čvrste delove. to mi je i bio problem sa tom mašinom. pored toga što je bila užasno bučna, ali to na stranu. nisam siguran, mislim da se zvalo nutrimix ili tako nekako.

 

Samo je do masine, ne mogu o kvalitetu da sudim, ali neke je upitne jacine sigurno, kao i broja obrtaja.

 

 

Link to comment
2 hours ago, Jumanji said:

Samo je do masine, ne mogu o kvalitetu da sudim, ali neke je upitne jacine sigurno, kao i broja obrtaja.

ja više nisam sigurna do čega je

ja imam neki blender koji je ala, reklamira se tako da usitni konzervu koka kole

a ne može bez malo tečnosti da samelje bez obzira što je moćan i što mu je broj obrtaja + beskonačno :dry:

jednostavno mu je nož takav da mora da bude tečniji sadržaj, da bi se sve ''nabacilo'' na taj nož

Edited by dùda
Link to comment

Za putere od kikirikija i jos zahtevnijeg badema je daleko bolje multipraktik.Imam malog Bosha od 600wati i juce sam napravio punu teglu putera od badema.Iz jednog cuga.Nema pregrevanja,malo ulja dodam,i malo tecnog zasladjivaca(sirup od urme).Imao selters nutribullet,1000w i isto sranje sa gumom.Sad sam narucio oridjidji 900w ,black friday za 80e.Mislim da je ok cena.Ali ne verujem da cu da stavljam kikiriki u njega.Zaledjena banana i slicno.

Link to comment
11 hours ago, askeladden said:

Za putere od kikirikija i jos zahtevnijeg badema je daleko bolje multipraktik.Imam malog Bosha od 600wati i juce sam napravio punu teglu putera od badema.Iz jednog cuga.Nema pregrevanja,malo ulja dodam,i malo tecnog zasladjivaca(sirup od urme).Imao selters nutribullet,1000w i isto sranje sa gumom.Sad sam narucio oridjidji 900w ,black friday za 80e.Mislim da je ok cena.Ali ne verujem da cu da stavljam kikiriki u njega.Zaledjena banana i slicno.

Daj reci gde si to naručio please .

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...