Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts



grešiš. obavezno mazanje pre prve upotrebe i kasnije bambus bar jednom u dva meseca, drvo jednom u tri. ima sto godina da ti traju...
vazelinsko ulje za korišćenje u prehrambenoj industriji najbolje, a mislim i najjeftinije. mada u suštini bilo koje mineralno ulje.
 


E pa verujem ti skroz, samo eto nisam, pogresila sam, sta cu, ali traju nekoliko vec.

Kasnije sam videla da je ovo JO rostilj. Fensi nema sta.
Link to comment
18 hours ago, aram said:

vazelinsko ulje za korišćenje u prehrambenoj industriji najbolje, a mislim i najjeftinije. mada u suštini bilo koje mineralno ulje.

 

Bold - prvi put čujem. Takođe, zar vazelin nije petrolatum ili tako nešto, nusprodukt prerade nafte?

Link to comment
 
Bold - prvi put čujem. Takođe, zar vazelin nije petrolatum ili tako nešto, nusprodukt prerade nafte?
jeste i ja sam ubedjena da beogradske pekare masovno rade pecivo na vazelinu ili nekom srodnom derivatu.

sent from bubamoto

Link to comment
On 29.10.2019. at 9:15, aram said:

odlično. samo ih treba malo više paziti od drvenih, ne ostavljati u vodi i povremeno ih premazati tankim slojem ulja, da ne krenu da se rascvetavaju...

 

Okej!

Samo ovo za ulje, na nekoliko sajtova procitah da preporucuju zapravo jestivo ulje, najbolje hladno cedjeno, a zar nije to i logicnije jer je - jestivo? Ili zasto ti bas to radis sa nejestivim uljem?

Spoiler

Pflege Öl : Als Öl empfiehlt sich herkömmliches, aber hochwertiges Speiseöl insbesondere kalt gepresstes (natives) Öl, da dies die feinen Poren nicht verstopft und besser in die Kapillaren eindringen kann. Die Kapillaren sind die Faserstrukturen der Pflanze die zum Transport von Flüssigkeiten dienen. 
 

 

Pretpostavljam da se uzme neki flis papir i onda malo razmaze, kao kada se masti pleh? :)

(I ako imas neku konkretnu dasku za preporuciti, pucaj)

Link to comment
 

Okej!

Samo ovo za ulje, na nekoliko sajtova procitah da preporucuju zapravo jestivo ulje, najbolje hladno cedjeno, a zar nije to i logicnije jer je - jestivo? Ili zasto ti bas to radis sa nejestivim uljem?

Spoiler

Pflege Öl : Als Öl empfiehlt sich herkömmliches, aber hochwertiges Speiseöl insbesondere kalt gepresstes (natives) Öl, da dies die feinen Poren nicht verstopft und besser in die Kapillaren eindringen kann. Die Kapillaren sind die Faserstrukturen der Pflanze die zum Transport von Flüssigkeiten dienen. 

 

 

 

 

Pretpostavljam da se uzme neki flis papir i onda malo razmaze, kao kada se masti pleh? [emoji4]

(I ako imas neku konkretnu dasku za preporuciti, pucaj)

 

.

 

 

http://www.ikea.com/rs/sr/catalog/products/00309829/?query=00309829&cid=a1%3Asm%7Ca2%3Ars%7Ca3%3Aappshare%7Ca4%3Astore_app%7Ca5%3Aandroid%7Ca6%3Ashare%7Ca7%3Aikeaglobal%7Ccc%3A216

 

https://www.ikea.com/rs/sr/p/aptitlig-mesarski-panj-bambus-00233429/

 

... Shiit has hit the fan...

 

 

 

Link to comment

zbunili ste me s ovoliko diskusije o kuhinjskim daskama. meni kad treba, kupim na pijaci koja mi odgovara po dimenzijama i lepoti, bude neka sitna kinta, i traje mi deset, petnaest godina. perem je pod vodom, struzem zicom, nekad i deterdzentom, zimi je susim na radijatoru, leti bilo gde. u zivotu nisam cula da je iko ikad premazivo dasku uljem. 

Edited by darling
Link to comment
23 hours ago, darling said:

zbunili ste me s ovoliko diskusije o kuhinjskim daskama. meni kad treba, kupim na pijaci koja mi odgovara po dimenzijama i lepoti, bude neka sitna kinta, i traje mi deset, petnaest godina. perem je pod vodom, struzem zicom, nekad i deterdzentom, zimi je susim na radijatoru, leti bilo gde. u zivotu nisam cula da je iko ikad premazivo dasku uljem. 

 

Ja imam neke dve od maslinovog drveta, donešene kao suvenir s letovanja kako to jelte dolikuje. Njih jednom u godinu dve istrljam krpicom umočenom u maslinovo ulje i bukvalno se preporode, kontrast onih godova bude veći, izgledaju mnogo lepše. To nema smisla raditi za domaće daske koje se prodaju po pijacama i supermarketima jer su obično od bukve pa su em jeftine da se zamene em nemaju neku teksturu koju bi ulje moglo da naglasi.

 

Link to comment
On 30.10.2019. at 21:58, I*m with the pilots said:

 

Okej!

Samo ovo za ulje, na nekoliko sajtova procitah da preporucuju zapravo jestivo ulje, najbolje hladno cedjeno, a zar nije to i logicnije jer je - jestivo? Ili zasto ti bas to radis sa nejestivim uljem?

  Reveal hidden contents

Pflege Öl : Als Öl empfiehlt sich herkömmliches, aber hochwertiges Speiseöl insbesondere kalt gepresstes (natives) Öl, da dies die feinen Poren nicht verstopft und besser in die Kapillaren eindringen kann. Die Kapillaren sind die Faserstrukturen der Pflanze die zum Transport von Flüssigkeiten dienen. 
 

 

Pretpostavljam da se uzme neki flis papir i onda malo razmaze, kao kada se masti pleh? :)

(I ako imas neku konkretnu dasku za preporuciti, pucaj)

 

 

 

ta vazelinska i parafinska ulja se koriste u prehrambenoj industriji za podmazivanje masina jer su viskoznija i ,,deblja,, za trenje izmedju metalnih delova i kazu da su sejf za to..

a za daske nemam pojma..

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...