Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

2 hours ago, Host said:

Svi non-stick tiganji se prave ili od teflona ili od keramike. Ovi kameni™ verovatno imaju keramicki premaz. Teflon je brendiran, a keramicki premaz nije, pa svaki proizvodjac izmislja svoju pricu. Moje iskustvo sa keramickim GreenPan tiganjem nije neko, relativno brzo je poceo da lepi. Teflon je keva za jaja, samo koristiti drvenu ili silikonsku spatulu za mesanje.  

 

Bog omleta u spojleru.

 

 

  Reveal hidden contents

 

 

 

slazem se. ja omlet i sve varijacije jaja radim u teflonu. silikonska spatula i udri. ikea ih prodaje za kikiriki tako da se mogu dovoljno cesto menjati tako da ni to nije problem. 

 

tucani trosim za razno - mesa, povrca, jela s vise sastojaka, cak i hleb pecem u tome al za jaja jok. pretezak za tu vrstu zabave. jedino kad imam goste na dorucku pa impresioniram. 

 

Link to comment
17 minutes ago, adam said:

tucani trosim za razno - mesa, povrca, jela s vise sastojaka, cak i hleb pecem u tome al za jaja jok. pretezak za tu vrstu zabave.

Pa da...

Link to comment
2 minutes ago, Host said:

Ovo je npr. teflonski tiganj.

 

Super je i za picu. Generalno odlicna sprava, osim za jela sa kiselim sastojcima (paradajz, vino isl) jer povuce metalni ukus. Problem ako hoces da napravis sos na bazi vina posle pecenja stejka, ostalo se resava. 

istina. to sam i sam iskustveno primetio. tucani tiganj voli mascobu a ne kiselost. a za kuvati kiselo je najbolje sjajno posudje s debelim dnom, posebno kad krene da tamni od koriscenja pa imas duplu korist - em uber ukusno, em ocisti sve sto nije moglo da se odstrani na druge nacine. jedan pristojno skrckan paradajz sos radi bolje nego sva sredstva za ciscenje koja sam u zivotu probao. 

Link to comment
8 minutes ago, Host said:

Ovo je npr. teflonski tiganj.

 

Super je i za picu. Generalno odlicna sprava, osim za jela sa kiselim sastojcima (paradajz, vino isl) jer povuce metalni ukus. Problem ako hoces da napravis sos na bazi vina posle pecenja stejka, ostalo se resava. 

nije.

 

Eco-Friendly Stone-Derived Coating –The Carote nonstick frying pan is coating by Swiss imported granite ILAG,And free of PFOA&PTFE,provide you non-toxic green healthy and safe cookware. Interior of pot made out of aluminum alloy,with a 5mm thicken bottom for stable heat distribution,repid heat transfer induction stoves.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Koja razmera limuntusa i vode je dobra za čišćenje od kamenca? Imam one nase klasične kesice limuntusa od 10g.
Obično radim sa vodom od turšije ali je nemam više :)

Link to comment

Stavi bilo koju količinu bilo kog sirćeta u odnosu na vodu, ostavi čitavu noć i dobra si.

 

Nego pitanje za predmetni topik, gde, šta i da li uopšte treba išta kupiti od onih (jeftinih) mini pica pekača?

 

Znam da je pica peć zakon, znam da su fensi rerne dobre, ali nemam ništa od toga, a hoću da konačno počnem da spremam picu kući.

Link to comment
Stavi bilo koju količinu bilo kog sirćeta u odnosu na vodu, ostavi čitavu noć i dobra si.

 

Nego pitanje za predmetni topik, gde, šta i da li uopšte treba išta kupiti od onih (jeftinih) mini pica pekača?

 

Znam da je pica peć zakon, znam da su fensi rerne dobre, ali nemam ništa od toga, a hoću da konačno počnem da spremam picu kući.

Moj ortak kupio nešto tako i ubrzo je to završilo na kupujemprodajem...

Ono 3-4 puta probao i ćao...

 

Mada možda ovi znaju [emoji12]

 

 

 

... Shiit has hit the fan...

 

 

 

Link to comment
14 hours ago, I*m with the pilots said:

Koja razmera limuntusa i vode je dobra za čišćenje od kamenca? Imam one nase klasične kesice limuntusa od 10g.
Obično radim sa vodom od turšije ali je nemam više :)

 

Ketl za grejanje vode čistim sa jednom do dve kesice na pola litra  (zavisno od količine kamenca što treba očistiti).
 

 

 

Link to comment

ketl čistim sirćetom.

količina odokativno 2dl na 1/4 zapremine vode ketla.

pustim da provri i šljusnem u sudoperu.

sirće+bikarb soda za čišćenje odvoda za sudoperu.

 

 

Edited by beta kentauri
Link to comment
24 minutes ago, beta kentauri said:

ketl čistim sirćetom.

količina odokativno 2dl na 1/4 zapremine vode ketla.

pustim da provri i šljusnem u sudoperu.

sirće+bikarb soda za čišćenje odvoda za sudoperu.

 

 

+1

Link to comment
ketl čistim sirćetom.
količina odokativno 2dl na 1/4 zapremine vode ketla.
pustim da provri i šljusnem u sudoperu.
sirće+bikarb soda za čišćenje odvoda za sudoperu.
 
 
Koliko posle ispiraš da se "izgubi" miris i ukus?



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...