Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

2 hours ago, ivy said:

i prvo svakako poluobaris krompir pa se tako krace pece

 

ja sam mislio na onaj industrijski smrznuti pomfri iz maxija, a +1000 na ovaj poluobareni krompir što spominješ, a kad se već poluobaruje, onda je grehota ne dodati na pleh još malo povćki: paškanata i briselskih kupuščića, možda i sitne cvekle ili nešto treće, ucelo belog luka, nauljiti sve to i krupno nasoliti...   

 

odlutasmo od teme ali je mnogo dobro

 

1 hour ago, Dankan Ajdaho said:

treba mu što kraći i što manje opterećujući proces

 

pa ne mož kraće i jednostavnije od istresanja zamrznutog pomfrija na papir za pečenje i šljus u rernu. 
zahvaljujući papiru za pečenje nema bogznašta da se riba kad je sve gotovo

doduše delimana možeš da izneseš na terasu pa tamo da pečeš, da ne greješ kuhinju

 

čini mi se da taj delimano vruć vazduh pekač radi isto kao i nekad popularni "robot"

Link to comment

iseces ga na oblike koje zelis da peces,znaci odmah na oblike za pomfrit,stavis u veliku serpu ,sipas vode,poklopis i stavis da se kuva...e sad nemam pojma koliko dugo,mozda 10tak min od kada provri a mozda i manje a mozda i vise...to moras sam da vidis jer dosta zavisi od krompira koji koristis i od velicine oblika na koje seces...ugl da se ne obari skroz,da ne izgubi oblik ali da sto vise omeksa

 

procedis ,vratis u serpu i ostavis tako da isparava i da se ohladi...i stavis u frizider..moze sigurno 3dana da stoji a za duze mozes da experimentises..

 

inace to je stari restoranski trik..najbolje da sav onaj silni pomfrit spremaju svaki cas i od pocetka..

 

Edited by ivy
Link to comment

imaš onog secka koji izbacuje pomfrit ko u meku, ako je problem seckanje, a ima i već iseckan

kuvanje, može i manje od 10min

 

kad je tako iseckan ne treba mu puno vremena da se bude kuvan. kad me mrzi da čekam da se obari iseckam ga ko pomfrit i tako kuvam, narendam kačkavalj i voila

Link to comment

Stvar ukusa. Meni je od svežeg uglavnom bolji. No jako puno je i do vrste krompira koji se koristi. Za svež je najbitnije da se stavi u dovoljno vrelo ulje i da se dobro ocedi nakon završetka. Dodatno se još stavi na duple salvete. Tako spremljen ne postaje gnjecav te je garantovano  ukusniji od smrznutog.

Link to comment
  • 1 month later...

Svi ti sa nelepljivim premazima su sumnjivi. Izbacili su PFOA i iz teflona, ali ko zna sta su dodali.

Meni su najbolji gusani ili tucani tiganji i u njima se ne lepi nista. Jesu skuplji i teski, ali vecni i nestetni.

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...