Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

  • 4 months later...

Gde da kupim jednostavnijeg secka/rende? Ne treba mi skalamerija sa 100 nastavaka, posuda, zamenjivih sečiva, već samo jedno za krastavac, kupus itd... bilo bi idealno da može da se podešava debljina sečenja. Takav je bio stari koji više nije u funkciji, a ne mogu da nadjem ništa slično...

Link to comment
6 minutes ago, mraki said:

Gde da kupim jednostavnijeg secka/rende? Ne treba mi skalamerija sa 100 nastavaka, posuda, zamenjivih sečiva, već samo jedno za krastavac, kupus itd... bilo bi idealno da može da se podešava debljina sečenja. Takav je bio stari koji više nije u funkciji, a ne mogu da nadjem ništa slično...

nešto od ovoga

https://www.boerner.rs/kategorija-proizvoda/seckalice/

Link to comment
  • 2 weeks later...

ovo gore me podseti da nahvalim spravu.... dobio od keve ovog secka dole pre jedno godinu dana, mozda i jace. i stajalo to u spajzu neotpakovano jer mi taj taperver ide nevidjeno na kikiriki. i pre nekog vremena ipak probam. od tad do sad nema sta nisam seckao u ovom, cak sam i orahe mleo. sprava radi savrseno i vrlo se lako pere.  najozbiljnija preporuka. 

Image result for tupperware chopper

image.jpeg

Link to comment
3 hours ago, Frank Pembleton said:

Ovo na "potezanje"? Bez struje, zar nije lakse ono sa ruckom?

jeste na potezanje, bez struje, na kanapce. rucku nisam probao al ovo je uberjednostavno i ne zahteva neku snagu. mogu starci i deca. a zacas se otvori i plakne. probao razno - povrce, voce, travke, cak i orahe mleo i to vrlo uspesno. samo gledas da ne prepunis al to vazi za sve seckalice. odlicna sprava. 

Link to comment
  • 4 weeks later...

cYTglSQvgV8

 

Upravo videh ovu reklamu.

 

Pošto sam prase koje obožava pomfrit i jedem ga u proseku svaki drugi dan, ovo bi makar teoretski rešilo moje zauljene pomfritske probleme.

Ima li neko iskustva sa ovim (ili nekim sličnim) čudom, naročito što se spremanja pomfrita tiče?

 

Link to comment

da li si probao da pomfrit spremiš u rerni, umesto prženja u dukokom ulju:

Promešaš pomfit sa vrlo malo ulja (recimo dve kašike) i malo soli. Na pleh za pečenje staviš papir za pečenje, na njega izliješ pomfrit i sve staviš u zagrejanu rernu. To je sve. Eventualno pri kraju pečenja možeš da izvadiš pleh da promešaš pomfrit i vratiš u rernu. To to je isto na vrelom vazduhu, pa ako ti je OK, delimano ti ne treba.

Link to comment

Jesam, ali je dugotrajnije i skuplje. Ovo mi deluje na prvi pogled kao interesantno instant rešenje. Praktično bez masnoća plus jako brzo. Zato me i zanima neko iskustvo iz prve ruke ako postoji.

Link to comment

Ljudi, to su sve postupci i procedure. Kad neko to radi ovako često kao ja, treba mu što kraći i što manje opterećujući proces. Zato mi ovo i deluje obećavajuće plus što je skoro sigurno zdravije od onoga što trenutno radim.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...