Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

vidim da na forum.hr dosta hvale brend nejm kuhinjsku masineriju iz lidla, seckalice, blendere, miksere, koju kupuju na akcijama, garancija tri godine i odlicno radi, dobije se dosta muzike za kintu koju das.

Link to comment
  • 2 months later...
On 21.7.2017. at 14:40, MayDay said:

105egzk.jpg

 

Evo doneo mi kurir. Imam dva noza i imam cak 4 case.

 

 

 

Kupio letos isti ovakav set, nemam neke zamerke, dobro radi i lako se održava.

Edited by Jeremija
Link to comment
  • 4 weeks later...

jel ima nekog forumskog iskustva sa slow cookerom?

 

danas bio na roditeljskom ručku, keva spremala neke batake sa suvim šljivama, maslinama kuvanim u bvinu u tom sokoćalu. bataci bili poluživi, a kuvali se četiri sata :blink:

 

navodno je sve po receptu sa pinteresta :isuse: 

od slova do slova

 

 

 

 

 

doduše u pozivnici je stajalo da se za svaki slučaj ponese i sendvič

Link to comment

Ej, pa lepo kaže, "slow cooker"...  hvataj03et0.png

 

 

Nemam nikakvog iskustva sa njima, ali bataku je uglavnom dovoljno negde sat vremena da se kuva na umerenoj vatri, e sad ovde možda treba i 8 sati (?) da bi svi sastojci fino ispustili sokove, veze nemam...

Link to comment

to sam i ja pitao

:lolol:

 

čudno je što ni šljive nisu bile raspadnute ko u kompotu nego su sačuvale oblik, sa sve maslinkom unutra

 

 

ništa, čeka se kiseli kupus. tu ne može da omane

 

valjda

:mellow:

Link to comment
On 15.7.2018. at 12:17, beyoncé said:

@iwtp

štapni mikser je zakon, sve druge andrmolje samo komplikuju život (montiranje, pranje...)

za bebine kašice mi se takođe čini sasvim dovoljan

nutribulet i slični juice ekstraktori (ovde ima raznih lažnih i povoljnih https://www.nonstopshop.rs/seckalice-i-blenderi) pretvore hranu u tečnost/retku kašu a to ne želiš 

beba treba da razvija sposobnost žvakanja (koja se za čvrstu hranu ontogenetski razvija i pre nego za kašastu hranu), što je važno i za razvoj govora itd

u tom smislu, i viljuška radi posao za raskuvano voće i povrće, a meso može da se isecka sitno sitno najsitnije

najviše paziti na meso koje posle blending tretmana nekada izađe kao klupko konaca što može biti problem za gutanje i ume da "davi"

 

 

Bebac jede sve sta je probao do sad, a sve usitnim genijalnom kujnom alatkom - viljuskom :D Za meso radi jos noz, i to je sve - jeftino smo prosli :D Tako da nista jos nisam kupila (niti gledala) od gedzeta, jednom kada odem u prodavnicu isprobacu izlozene stapne kako leze u ruci i mozda pazarim konacno neki. Posebni deo u prodavnici ima Braunova MultiQuick serija, a ovako vizuelno ima jos tona takvih, samo od drugih firmi.

Link to comment
On 11.11.2018. at 15:00, I*m with the pilots said:

 

Bebac jede sve sta je probao do sad, a sve usitnim genijalnom kujnom alatkom - viljuskom :D Za meso radi jos noz, i to je sve - jeftino smo prosli :D

naravno, odma viljuška i nož, neće valjda čovek da se zeza tamo nekim kašicama za bebe :rolleyes:

Link to comment
On 5.11.2018. at 7:53, ivy said:

treba duze da se kuva,bataci sa koskom sigurno duplo od 4sata..pasulj,kupus i to se kuva 6sati...

 

I duže, zavisi od snage i konstrukcije, takodje je bitno da bude valjano poklopljeno. Sve što sam pravio je ispalo ok ali malo je ukus drugačiji, blaži i nedovoljno dubok...osim pasulja sa kobajom koji je ispao vrh i nije mu trebala nikakava zaprška.

Link to comment
  • 1 month later...
  • 1 month later...
On 19.12.2018. at 11:41, askeladden said:

Uzeo spric za marinadu.Radujem se da probam kako ce biti.Injekcija ce biti od jabukovog sirceta,worchestera ,nekog BBQ sosa i soli.

 

Jel to neki poseban spric ili obican, samo sa nekom debljom iglom?

I kako je ispalo? :)

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...