Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

On 11.7.2018. at 11:12, I*m with the pilots said:

Sta biste mi preporucili od tih blendera i seckalica: trebace mi da za koji mesec pravim detetu kasice od voca, povrca, kuvanog mesa itd. a za sebe bih volela da mogu da izmesam voce i mleko ili jogurt? Jel' dovoljan "klasicni" blender? Koje snage bi trebalo da bude? Ne bi bilo lose da moze da primi i led, onda mogu da se prave i neke zahtevnije stvari. Jedna moja drugarica koristi samo stapni mikser, ali nekako mi to ne deluje skroz pasend.

 

U Beogradu imam klasicni blender, onaj u koji pored voca mora da ide i malo vode ili neke druge tecnosti, ne znam da li ce on biti dobar i za sve navedeno jer sam uvek pravila samo voce i jogurt/mleko (a i malo je vec star, 10tak godina, plus nije ukljucen preko tri godine), ali dakle u svakom slucaju mi treba i jedan novi uredjaj.

 

I pretpostavljam da je staklo >>> plastika?

 

Edit: znam da se pricalo o nekakvom nutribulitu ovde, potrazicu tu diskusiju, a pretpostavljam da je to nesto kao blender na stereoidima? :D

 

imam i blender i stapni mikser (doduse malo jaci, od 600 W) i ovaj drugi neuporedivo vise koristim za bebe, tj ne znam da li sam i jednom ukljucila veliki blender zbog njenih kasica.

 

ako ces pak da uzimas veliki blender, preporucujem da takodje ima jaci motor i da ima stakleni bokal. u svom meljem led u koji posle dodajem voce i ostale zezalice za vocne smutije.

Link to comment

jab kupio bilo sta sto ima secivo na poklopcu - lazni ili pravi nutribulit, nindza, kurac-palac nije bitno, samo da su seciva na poklopcu.

 

jako je velika razlika kad dodje do pranja. ovo secivo na poklopcu se samo okrene i opere zacas. moze lepo da se dopre ispod seciva i jaci mlaz sve skida. stakleni blender sa secivima na dnu je pakao za pranje, osobito kad se prave namazi, sosovi i corbe. ne moze da se pridje nozevima, uvek ostane nesto zaglavljeno ispod, treba poseban alat za prici i ocistiti. fala dragom pa sam se toga resio. 

 

evo u tehnomaniji i laznih i pravih nutriblendera https://www.tehnomanija.rs/mali-kucni-aparati/nutri-blenderi a sigurno ima i u drugim radnjama. procunjajte sto po netu, sto okolo. ili pitajte babe. moju majku zovu par puta nedeljno za jastuke i duseke i dva puta za blendere. pizdi al pamti (jos uvek)  

 

edit - evo ovde jos jeftinijih modela https://www.gigatron.rs/blenderi

Edited by adam
Link to comment

yes, slican i ja kupio pre par meseci

 

HR3652_00-IMS-en_SG?$jpglarge$&wid=1250

 

raspitivao sam se, poenta je sto veci broj obrtaja (dakle sto manje vremena za blendanje). Ako se blenda dugo, temperatura od trenja ubiva enzime i korisne sastojke. + savet da blender uvek bude na vidnom mestu u kuhinjni jer on sam tezi da se mic po mic zavuce u kuhinjski orman i prekrije stvarima.

 

Link to comment

@iwtp

štapni mikser je zakon, sve druge andrmolje samo komplikuju život (montiranje, pranje...)

za bebine kašice mi se takođe čini sasvim dovoljan

nutribulet i slični juice ekstraktori (ovde ima raznih lažnih i povoljnih https://www.nonstopshop.rs/seckalice-i-blenderi) pretvore hranu u tečnost/retku kašu a to ne želiš 

beba treba da razvija sposobnost žvakanja (koja se za čvrstu hranu ontogenetski razvija i pre nego za kašastu hranu), što je važno i za razvoj govora itd

u tom smislu, i viljuška radi posao za raskuvano voće i povrće, a meso može da se isecka sitno sitno najsitnije

najviše paziti na meso koje posle blending tretmana nekada izađe kao klupko konaca što može biti problem za gutanje i ume da "davi"

 

Link to comment

+1000 na post Beyoncé 

Samo prvih mesec dana treba pasirati bebi hranu, već posle treba da uči da žvaće. Ograđujem se da to verovatno ne važi za decu koja pre 6 meseci počnu da jedu čvrstu hranu. 

Neki prijatelji su imali Avent kuvalo na paru/blender za bebu. Možda to nije loše, ne znam. 

 

A propos lažnih nutribuleta, moja sestra kupila do sad 3 različita i svaki riknuo tako da sad namerava da uzme originalni. Možda je baksuz, ne znam. 

Link to comment

Ja sad bacio oko na moj, ispade da nije lažnjak, nego Delimano, ovaj od 15k na Tehnomaniji...

(nisam kupio nego dobio od babe i dede, koji su rekli da su ga platili nešto jeftino, a smara ih da se drndaju, pa ga dali nama)

 

Pravim u njemu i kikiriki buter, i paštete npr. od pileće džige, dakle daleko je to od tečnosti/retke kaše, pravio sam buter od badema i meda, no probz.  Sve te guste stvari ispadnu fenomenalno smooth.

Ovaj moj ima neki termo osigurač, kad se motor pregreje (kod kikirikija recimo, dok nisam skontao koliko smem da ga forsiram), on se sam ugasi i ne da da se ponovo pokrene dok se ne ohladi dovoljno.

Link to comment

@I*m with the pilots

Ja imam Aventov 4in1 [kuvanje na pari, blender, odmrzavanje, podgrevanje], meni super.

Skuvas, odaspes malo vode, okrenes na drugu stranu i izblendas. Koliko ces da blendas zavisi od tebe, to jest da li ce da bude bas bas kasica ili malo gusce, generalno je preporuka po njihovoj knjizici za neke stvari par puta po 10sekundi, ili 5, ali videces kako ti bebac jede. A zavisi koliko vode ostavis. Plus finu knjizicu sa receptima dobijes. 

Downside mi je pranje, sve se rasklapa sto je super, ali posle prve sargarepe ostane plastika narandzasta, a ja i dalje ko manijak ribam, i ne uspevam da skinem. Nemam masinu za sudove, tako da kapiram da bi bilo mega lakse u tom slucaju. I sto, je li, sve moras da seckas na kockice od 1cm pribilzno. -_-

Cena je oko 20k rsd, ali mislim da ima i 2in1 samo kuvanje na pari i blender, sto je jeftinije. Ja sam ovaj uzela na nekom popustu, pa je kostao oko 16k.

Link to comment

Wow, hvala vam svima na preporukama i detaljima! Razmotricu sve sta ste naveli, pa cu ispratiti snizenja i ponude u prodavnicama ovde (Karstadt ima jednom mesecno nesto od tih seckala na snizenjima, samo do sad nisam obracala paznju mnogo)

 

@Killiana

Imamo i mi solo plastiku za na pari koju bas redovno koristimo (Braunov Multi Gourmet), prvenstveno za ribu i propratno povrce. Isto se i nama ta plastika oboji nekad, mada od kako smo uzeli sudomasinu, primetili smo da ona opere to mnogo bolje, a o mirisu posle bakalara da ne pricam :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...