Jump to content
IGNORED

Homicide ili Shield?


kurdi

Recommended Posts

Homicide, ako ni zbog cega drugog, onda zbog intreatmentforbes03.jpgnaravno, nikako neces pogresiti ni sa The Shield, samo sto ja nikako ne mogu da ih uporedim. drugo vreme, drugi tip serije, totalno drugaciji likovi...

Link to comment
Ne. Samo samo prvih 10 minuta druge epizode.
Ah, cinizam. Hteo sam lepo i kulturno da probam da prodiskutujem o smaranju sa jermenskom krimi princezom i porodičnim problemima i banalnim zapletima i još banalnijim raspletima koji su meni bili nesnosni za gledanje u poslednje dve sezone, naročito posle intenziteta prve dve, ali nešto nisam raspoložen za nadmudrivanje na ovom nivou.
Link to comment

Homicide je prva ljubav, to je fakat :wub: . Stvarno prvih par sezona Homicida je za glavu iznad ostatka serijala. Ne znam kojih par sezona tacno - ali dok caruju Pambleton i Bayliss, Crosetti, Boe Felton i ostala original crew...

Mada su i slog i posle toga comeback Frenka jedan od highlighta serije...

U zavrsnici su ubacili par mnogo dosadnih likova koji su umeli da ubiju epizodu koja se vrti oko njih. Srecom Munch je tu sve vreme ;) Shield sa druge strane nabijen adrenalinom, hardcore pandurskih serija. Svaka cast za The Wire ali farmingtonska ekipa razvaljuje. Full time akcija, bez mnogo prisluskivanja, osmatranja i jednom recju palamudjenja. Mada stvarno je bzv objasnjavati, prosto ljudi su ili odusevljeni ovom serijom ili im je svejedno (ok mozda ima i onih koji je mrze). Predlazem da pogledas 1-2 epizode Shielda, neces se pokajati. Ali svejedno, obe su serije A MUST i uopste ne bi trebalo da dodje do izrazaja dilema KOJU od ove dve gledati vec samo kojim redosledom.

Link to comment

The Shield nisam gledao, pa necu da uporedjujem naravno. Za Homicide mogu da kazem da je jedna od najboljih stvari koje sam gledao, uopste, pa stoga svakako preporucujem da se pogleda. I nisam imao nikakav problem sa serijom kako se blizila kraju. Da, menjala se postava, jedni su odlazili, neki drugi su dolazili, ali sve je to imalo svoje razloge. Ok, prihvatam da neko smatra da je u poslednjoj sezoni pao kvalitet, ali ja se ne bih slozio. Ko odgleda seriju mislim da moze da shvati i zasto.

Poslednja sezona dolazi nakon vrhunca serije, nakon klimaksa, nakon razresenja Kelermanovog "slucaja" i cele price oko Lutera Mahonija i njegove ekipe, nakon sto Pemblton istera stvari na cistac. Poslednja sezona je tu kao epilog, prikazuje nam kako tece zivot nakon krupnih dogadjaja. A ti dogadjaji su promenili mnogo toga. Meni to nije smetalo onda, ne verujem da bi mi smetalo sada, na ponovno gledanje, ali ajde

da se ogradim: proslo je vec dosta vremena od kad sam gledao seriju i nisam je gledao nakon gledanja The Wire-a. Pohvatao sam samo par epizoda na nekoj ovdasnjoj lokalnoj TV. I dalje je to bilo to, ono isto. Nista se u osecaju nije promenilo. U seriji gostovalo dosta dobrih likova, glumaca itd. (npr. Steve Buscemi kao reditelj i glumac), sto je jos jedna preporuka za seriju. :)Pored Muncha i Pembltona, meni najdrazi lik bio Falsone :P cool.gif

Edited by Sludge Factory
Link to comment
meldrick [tj, clark jackson] je inace, kao i u the wire, osim sto je glumio i rezirao par epizoda.
I, to prvu epizodu Žice. Sada pogledah ko ga je glumio i vidim Clark Johnson, i smešno mi da sam ga zapamtio prvo kao reditelja lošeg S.W.A.T i za današnje vreme solidnog Sentinela. Inače, gledam TV filmografiju i vidim da je najveći staž od svih serija kada režija u pitanju ostvario u Shieldu... Dođem ovde i vidim tvoj post...
Link to comment

hah, nisam imao pojma da ima veze i sa shieldom, jerbo ga, kao sto rekoh nisam gledao (a planiram) :)sto se tiche the wire, rezirao je prvu, a ako se ne varam i drugi epizodu prve sezone, kao i finale. a mislim da je i nesto u petoj sezoni rezirao, kada se pojavljuje i kao glumac.

Link to comment
Ah, cinizam. Hteo sam lepo i kulturno da probam da prodiskutujem o smaranju sa jermenskom krimi princezom i porodičnim problemima i banalnim zapletima i još banalnijim raspletima koji su meni bili nesnosni za gledanje u poslednje dve sezone, naročito posle intenziteta prve dve, ali nešto nisam raspoložen za nadmudrivanje na ovom nivou.
Izvinjavam se ako sam preterao, ali sam i u tvom pitanju uvideo cinizam, jer je doslo nakon tvog odgovora gde sam priznao da epizodu FFa nisam gledao do kraja.Mozemo da diskutujemo naravno, buduci da sam (koicidencije li) u manje od tri nedelje obrnuo na miru sve sezone Shielda, kako bi odgledao propusteno sa B92, a iz doba ispitnih rokova.Priznajem, tu je najvise bilo seste i sedme sezone, ali opet kad se gledaju i u jednom dahu one su vise no intezivne i zanimljive. Ima preterivanja u samom raspletu, ali sta drugo ocekivati ako se Vik prihvati onako kako je originalno zamisljen, a to je mutacija Hanibala Lektora i Hari Kalahana.Meni je bilo zanimljivije tako kako je od prve dve sezone Homicida. Edited by nixolaus
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...