Jump to content
IGNORED

Homicide ili Shield?


kurdi

Recommended Posts

Wire jeste dobar, gledao sam ga rado, ali hype oko te serije je preveliki. Epiteti "daleko iznad svih pandurskih serija" su preterani. Znam da stavljam glavu na giljotinu i da ce me prezreti svi Wire grupies, al jbg... Jedna od razlika ove serije u odnosu na druge je sto je deo stalne ekipe po vise sezona bio odredjen broj veoma profilisanih i karakterno izbrusenih "negativaca" i ljudi su se vezivali za njih, sto je Shieldu, Homicideu ili nekoj trecoj cop seriji prilicno strano (ok bilo je negativaca koji su se vrteli ali se nikada nije zalazilo dublje u njihove likove). U prvom, drugom i trecem planu 99% pandurskih serija su upravo panduri, njihovi bosovi, porodice, kucni ljubimci, barovi, itd i u tom segmentu je Wire napravio razliku i iskoracio u malo drugacijem smeru. To je bilo smelo i vredno respecta. U kranjem slucaju - donelo je rezultat. Realno ne znam koliko bi se ljudima svideo Wire sa svim cop likovima da nije bilo jednog Stringer Bella, Avona, Marloa, Chrisa, (Sobotke ako uopste moze da se uracuna u negativce) i naravno Omara Littla koga su uspeli da nacine jednim od kultnijih TV likova ever. Dakle, ovo ne da nije hate za Wire vec naprotiv, stvarno mi je draga serija...ali i dalje ne mogu da je rangiram iznad Shielda i Homicidea.edit: progoni me neko osecanje da vecina ljudi koji su se ovde izjasnili za Homicide nisu ni gledali Shield. Dakle, ne kazem da Shield mora obavezno biti iznad Homicide-a, ali bilo bi posteno da se izjasnjavaju ljudi koji su zaista pogledali obe serije (tj sve tri ukljucujuci i Wire).

Edited by ducca
Link to comment

prva razlika izmedju the wire i ostalih pandurskih serija je sto the wire i nije pandurska serija. neki od glavnih likova u seriji jesu panduri, ali to svejedno nije ista stvar kao homicide ili ostale 'klasicne' pandurske serije. daleko je ambicioznija od njih i, po meni, u najvecem dijelu je apsolutno uspjela.da, hajp oko serije jeste ogroman, ali nije nezasluzen. naravno, to each his own, nema sumnje da se nece ni the wire svima svidjeti, ali po meni - to jeste serija koja je dosta iznad svih ostalih koje sam ikad gledao, pandurskih ili kakvih god.

Link to comment

Pa, ne vidim koji je to hajp bio u odnosu na mnoge druge serije. Čak, kada se davala, nisam ni znao za nju...Danas je drugačije, i šta da kažem... Sve što mi analiza i percepcija te serije govori je da je to najkvalitetniji tekst koji sam ikada video na televiziji. Taj nivo teksta plašim se da je teško ponovljiv fenomen i da ne može biti ni uzor, pre je izuzetak koji potvrđuje pravilo...Mislim, stvarno ništa loše ne mogu da kažem oko toga što se The Wire diže u nebo, danas kada je emitovanje već i prošlo, zato što u njoj ne umem da vidim ništa drugo nego ubedljivo najbolju seriju (epizoda dužih od 30 minuta), koju sam ikada video na televiziji... Pri čemu, to "pandurska serija" ni ne konstatujem kao neku bitnu odrednicu...EDIT: Shield verovatno nikada neću uspeti da isteram da pogledam celu seriju... Sorry...

Edited by Ajant23
Link to comment

Jedna kratka opservacija, koja se odnosi na Homicide. Osim serije, postoji i film Homicide: The Movie, koji treba odgledati, jer se svi bitni karakteri koji su ikada igrali ponovo okupljaju i u kojoj je opisana smrt poručnika Điardela. Istovremeno služi kao finale čitave serije, a odvija se nakon iste.

Film i inače nije loš, ali da ne otkrivam previše za one koji nisu gledali. :P

Link to comment
Jedna kratka opservacija, koja se odnosi na Homicide. Osim serije, postoji i film Homicide: The Movie, koji treba odgledati, jer se svi bitni karakteri koji su ikada igrali ponovo okupljaju i u kojoj je opisana smrt poručnika Điardela. Istovremeno služi kao finale čitave serije, a odvija se nakon iste.

Film i inače nije loš, ali da ne otkrivam previše za one koji nisu gledali. :P

pogotovu zadnjih par scena
Link to comment

Gledah ga davno, Pink je pustio jedared. Slabo se secam do duse. Valjalo bi da se obnovi gradivo. :)Mada je dobra fora bila sa Djiardelom tu:

ne mislim samo na njegovu smrt nego i na to kako i zasto je poginuo, kandidovao se za gradonacelnika Baltimora sa planom da legalizuje droge. Inace, to me podseti na 1 dijaloga izmedju detektiva, ranije tokom serije, kad su raspravljali bas o tome da li treba legalizovati drogu, Munch i Bejlis su bili za, a ne secam se ko je bio protiv, mozda Kelerman i Pemblton (ili je to bilo jos i ranije, pre nego sto je Kelerman dosao).

Link to comment

da, sjecam se epizode sa williamsom, djelovala mi je pateticno. inace, mislim da njegovog sina u toj epizodi igra tada mladjani jack gyllenhaal :)[makar mislim da se pojavljuje u toj epizodi, nisam 100% siguran]

Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment
Protiv je bio Meldrik Luis, ako se dobro sećam. Kakav je to car, btw.
Nisam sad siguran, mislim da ovde nije postavljena cela scena, da ima jos posle, jos neko se ukljucio u raspravu, ali ko ne mog' se setim. Moguce da je Lusi.A Meldrik jeste car. :)Hmm, evo sta kaze d almajti wikipedia:
And the Rockets Dead Glare is the seventh episode of the first season......Munch, Bayliss (Kyle Secor) and narcotics detective Russ DeSilva (Steven Marcus) debate whether drugs should be illegal; the homicide detectives claim legalization would reduce violent crime and that drug revenue could go to good causes. Bolander asks Munch if he smokes pot, but he refuses to answer. That night, Munch and Bolander arrest the drug dealer at home.
BTW, ono jeste bio mladjahni Jake Gyllenhaal. http://www.imdb.com/title/tt0604349/ Edited by Sludge Factory
Link to comment
  • 4 months later...
Lepo od tebe, mada si se džabe mučio...
A sto se dzabe mucio???Odlicna serija....BTW.Ajante ti mi napravi "paniku", odjednom hiljadu neprocitanih tema... ;)
Link to comment
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...