Jump to content
IGNORED

Povratak


MarlaSinger

Recommended Posts

32 minutes ago, chandra said:

I odbio sam.

 

 

I ja isto, pre 10-tak godina.

 

Takodje, nisam izgubio ni malo sna oko toga. (Stagod da mi je posle ovde sledovalo...)

  • +1 4
Link to comment

Thomas Wolfe:

 

Quote

"You can't go back home to your family, back home to your childhood ... back home to a young man's dreams of glory and of fame ... back home to places in the country, back home to the old forms and systems of things which once seemed everlasting but which are changing all the time – back home to the escapes of Time and Memory."

 

"I ritorni non sono mai felici."

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
Thomas Wolfe:
 
"You can't go back home to your family, back home to your childhood ... back home to a young man's dreams of glory and of fame ... back home to places in the country, back home to the old forms and systems of things which once seemed everlasting but which are changing all the time – back home to the escapes of Time and Memory."
 
"I ritorni non sono mai felici."
ali ima i ono: Si torna sempre là, dove si è lasciato il cuore

Povratak može biti bolan ali ne mora biti gorak

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

  • +1 1
Link to comment
19 minutes ago, mlatko said:

Si torna sempre là, dove si è lasciato il cuore

Apsolutno, samo sto je to gde sam ja "ostavio srce" neko mitsko mediteransko ostrvo koje mozda ni ne postoji (ili barem nije na mapi, kao ono ostrvo iz Losta, samo tamo negde kod Lampeduze). I uvek se vracam tamo*.

 

*U budnim snovima.

  • +1 1
Link to comment
On 6.10.2009. at 11:41, Yoyogi said:

Gde bre da se vratim?Srbija vise ne postoji kao ciljno mesto za zivot, mozda za turizam ponekad, kad se pridruzi EU.U Australiju, koja ce za 10 godina biti irelevantna kao sto je danas, na primer, Argentina?U Ameriku, Englesku, dok pametni (koje MBA kriminalci sa Wall Street i London City nisu uspeli da doteraju uza zid 2008.) rade suprotno i "tamo gde treba"?HSBC decided that from February its chief executive will be based in Hong Kong. The bank will keep its global headquarters in London. It explained Michael Geoghegan’s move to Hong Kong, where it was founded in 1865, as part of its strategy to ready the group “for the shift in the world’s centre of economic gravity from west to east”. Najbolje izgleda kao penzos u tropski raj u Thai sa beskrajnim golfom i vecnim letom. Sta god da se tamo desi koga ne interesuje (vise) politika i biznis moci ce lepo (i relativno jeftino) da zivi.

 

Amin.

Samo sto Yoyogi sam ne slusa svoje prosle savete, evo ga i dalje u Nagoyi.

 

https://srbijadotokija.com/forums/showthread.php?445-Foto-za-danas-(2021)&p=9460&viewfull=1#post9460 

Link to comment

de vas bojim, skroz ste swatki hihi.gif

kad god se chovek zapita gde mu je kuca, i da odgovor, ukoliko moze da deluje u skladu sa tim, onda je sve u najboljem redu. gde god bila kuca.

sent from bubamoto



  • +1 1
Link to comment

iščitah ove postove do ove poslednje stranice. sada je vidim aktuelizovano posle 12 godina. elem, ako se i moglo razmišljati o povratku rodnoj grudi tada, sada je besmisleno. sedite tamo gde ste ili negde gde je bolje, odgajajte decu da im je to domovina.

 

kada sam pre dve godine upoznao komšijinog prata koji živi na pacifiku, pomislio sam da bi bilodobro pobeći tamo od ovog sranja ovde. finansijski, ne bi bilo problema. bolelo bi me dupe i za internet vezu. no, pod 1, gospođa mi je rekla da sam lud, pod 2.previše je vlažno tamo, reč wiki, i 3, kako se antarktik topi, ostrvo bi se baš smanjilo.

Link to comment
Znas kako je pokojni Toza pev'o, sta ce nama soferima kuca...
Idi begaj, što mi bacaš nostalgiju za mladošću? Stare (dobre) 80e i neuračunljiva žurba da se iz njih izađe :sad:



Toza isto pevao?

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...