Jump to content
IGNORED

Povratak


MarlaSinger

Recommended Posts

svaka cas na entuzejanzmu! ja tela da menjam citavu planetu kasam imala 20.... Srbijicu kasam imala 25...... sa 30 rekoh fak det i otisla u svet
:lol: I ja sam htela da menjam planetu sa 7 godina
Link to comment
Dosla sam da uzmem diplomu koja ce mi garantovati da me u Srbiji nece jahati gori od mene.
jako je smesno ovo sto pises.iritira me u izvesnom smislu. najvise zato sto me podseca na mene od pre sedam godina.gori od tebe su vec zauzeli svoje pozicije i spremni su na sve da ih sacuvaju.kvalitet nije bitan. nema rasprave. nema razmene ideja u profesionalnom okruzenju.postoji samo partijska metastaza poluidiota.apsolutno sve je moguce gurnuti pod tepih, posto umesto profesionalizma cveta improvizacija.betty je napisala jednu recenicu koja me je ono bas pogodila. rekla je da ona u srbiji nema kolege.nemam pojma cime se ona bavi, ali ta recenica se moze primeniti i na mene.ja nemam kolege. imam sebicne osobe koje su, stiteci svoje male interese, prakticno sahranili struku. sada se kaju.ali sada je kasno.nema etike, nema strategije, nema vizije. postoji samo beskonacno cerupanje resursa. i postoji dalji odliv kadrova.mozda bi trebalo da obrisem ovaj post. Edited by PointTaken
Link to comment
nema etike, nema strategije, nema vizije. postoji samo beskonacno cerupanje resursa. i postoji dalji odliv kadrova.mozda bi trebalo da obrisem ovaj post.
Zasto bi brisao/la? To je tvoje vidjenje, svidelo se drugima ili ne. Edited by MarlaSinger
Link to comment
jako je smesno ovo sto pises.iritira me u izvesnom smislu. najvise zato sto me podseca na mene od pre sedam godina.
tejkn, nisam imbecil majkemi. nisam ja to napisala u smislu da me sad sve neko ceka da mi da super poziciju zbog toga sto imam respektabilnu diplomu. ona mi je samo safety net, jer s ovim ne mogu biti bez posla ni na marsu i kad mi dodje da nekome lupim samar da to mogu slobodo da uradim i da se okrenem i odem. + prepoznatljiva je ljudima spolja, pa ako ce da cine kakav posao u srbiji, bar da imaju poznato 'lice'. samo zato mi je trebala, a ne zato sto sam imala ne znam ni ja kakvu akademsku ambiciju.i dobro znam kako stvari funkcionisu u srbiji i koja generacija i koji tacno pojedinci su profititrali najvise u raspodeli funkcija posle petog oktobra. ja to sve vrlo dobro znam. do detalja.
Link to comment
nisam ja to napisala u smislu da me sad sve neko ceka da mi da super poziciju zbog toga sto imam respektabilnu diplomu.
nisam te tako ni razumela.ali, budi svesna toga da neces biti u vecini. neces biti ni u manjini.bices u jednini.i ovde cu stvarno da ucutim na datu temu.
Link to comment
Znam jedno - ja se kao turista nigde i nikad nisam osećao kao neki stranac (dakle, kao relativni socijalni izopštenik), pa čak ni u Tokiju, ni sa ruksakom i mapom grada na leđima, dok sam pitao ljude za pravac (gubim se i u Novom Sadu, pa se ne osećam strancem). Da li to znači da taj osećaj kicks in posle iskustva realnog života tamo? Mada se mnogi (idiotski, dodao bih) osećaju strancima i čim pređu granicu na Horgošu u šoping turi do Segedina.
moj osecaj da sam stranac potice od jezika, tamo gde ne razumem jezik lokalnog stanovnistva, tu sam stranac
Link to comment
i dobro znam kako stvari funkcionisu u srbiji i koja generacija i koji tacno pojedinci su profititrali...
Mislim da nema "generacije" koja je profitirala. Neke gruge stvari su u pitanju. Inače ti zavidim na optimizmu i pozdravljam ga. Ne znam koliko je osnovan, ali i poenta optimizma je da postoji i onda kada nije baš osnovan, zar ne?
Link to comment
Inače ti zavidim na optimizmu i pozdravljam ga. Ne znam koliko je osnovan, ali i poenta optimizma je da postoji i onda kada nije baš osnovan, zar ne?
Ne mora tu uopste da se radi o optimizmu. Jednostavno, povratak u Srbiju, ovakvu kakva jeste ili malcice drugaciju (jer mnogo drugacije skoro biti nece), moze zapravo da bude veliki izazov, veci od bilo koje druge opcije koja ce da se nudi Mayday ili meni ili bilo kome drugom.
Link to comment

Kao što sam napisao-poštujem i pozdravljam. Optimizam tu postoji, prosto zato što prihvatanje izazova podrazumeva veru u pozitivan ishod nošenja sa istim(izazovom).

Link to comment

Ajd samo jos da kazem da postoji jos solidan broj ljudi koji su se skolovali i radili u inostranstvu i tamo bili vrlo uspesni i zeleli da se vrate, a nisu jer nisu imali gde. E pa prelazi se sa zelje na dela, pa su se neki vec vratili a mnogi su u tranziciji. Ne zna se jos za njih a stvarno su vrhunski ljudi. Sa vecinom sam u kontaktu i to mi je najbitnije. Popunjava se mreza prilicno.

Link to comment
mislim da moze i drugacije da se gleda - ne bi se vracali oni kojima u startu nije bio nikakav problem (ili su bas hteli) da odu daleko od srbije...
E, mislim da ti je ovo dobra opservacija. Ima tu nečega iz više razloga:(1) želja da se što dalje pobegne bi sasvim očekivano korelirala sa odsustvom želje da se vrati, čak i kad se odbije neminovni procenat razočaranja; (2) spremnost da se ode geografski dalje bi verovatno bila obrnuto proporcionalna neraskidivoj vezanosti za porodicu, prijatelje i/ili kulturu (koliko puta sam čuo: "Ja ne bih mogao/la bez mame/tate/mojih...", što je, naravno, sasvim validno osećanje, ali bi se očekivalo da ono bude otežavajući faktor u odluci da se ode baš daleko);(3) oni koji su bili voljni da odu dalje, tj. nisu bili nevoljni da napuste Evropu su možda bili fleksibilniji u smislu odsustva potrebe da se živi samo u Evropi i nigde drugde (svakom svoj kontinent najtoplije prija...). Ja prvi sam prilikom odlaska mislio da Evropa mora biti najbolji kontinent za život (ili makar najbolji za mene), ali sam bio voljan da preispitam taj stav i gle čuda...Znam da sam napisao očigledne stvari, ali mi je baš leglo da razradim tvoju misao. :D
Link to comment
Ajd samo jos da kazem da postoji jos solidan broj ljudi koji su se skolovali i radili u inostranstvu i tamo bili vrlo uspesni i zeleli da se vrate, a nisu jer nisu imali gde. E pa prelazi se sa zelje na dela, pa su se neki vec vratili a mnogi su u tranziciji. Ne zna se jos za njih a stvarno su vrhunski ljudi. Sa vecinom sam u kontaktu i to mi je najbitnije. Popunjava se mreza prilicno.
Da li mislimo na iste? Verovatno, s obzirom da nam je, po struci i background-u, "mreza" verovatno slicna.No, rec je upravo u tome da sticajem okolnosti jesi u toj mrezi pa nema ni neke preterane neizvesnosti oko pozicije kad se vratis. U tom smislu je tvoja odluka laka i optimizam razumljiv.Sto se izazova tice, to je u redu ako su ti cilj neke promene u Srbiji, bilo upsteno u drustvu bilo u akademskoj zajednici. Dakle, vise organizaciono gledano. Akademsko-intelektualni izazov nikako ne moze biti veci u Srbiji nego tamo gde se trenutno nalazis.
Link to comment
Da li mislimo na iste? Verovatno, s obzirom da nam je, po struci i background-u, "mreza" verovatno slicna.No, rec je upravo u tome da sticajem okolnosti jesi u toj mrezi pa nema ni neke preterane neizvesnosti oko pozicije kad se vratis. U tom smislu je tvoja odluka laka i optimizam razumljiv.Sto se izazova tice, to je u redu ako su ti cilj neke promene u Srbiji, bilo upsteno u drustvu bilo u akademskoj zajednici. Dakle, vise organizaciono gledano. Akademsko-intelektualni izazov nikako ne moze biti veci u Srbiji nego tamo gde se trenutno nalazis.
Vrlo moguce. Ja ovde na forumu ni ne krijem koje je moje beogradsko radno mesto koje me ceka. A za dalje cemo se iskoordinirati. Ocu ja i ovim Srbosima strendzerima da nadjem uhlebljenje ako hoce da se vrate. Na sve mislim.
Link to comment
Znam da sam napisao očigledne stvari, ali mi je baš leglo da razradim tvoju misao. :D
jeste, ja bas onako lakonski, napisala recenicu pred odlazak na posao :Dnisam htela da ponavljam, ali ja se od reci do reci slazem sa onim sto si ti napisao kao odgovor na temu topika - od nemanja zelje za povratkom do nemanja zelje ni da idem tamo i da bih uvek radije platila nekome da dodjem meni u posetu nego potrosila pare i vreme da ja odem.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...