Jump to content
IGNORED

Povratak


MarlaSinger

Recommended Posts

"Осећајте се као код своје куће!""Нека, хвала, ја више волим да сам у гостима."Тј ја се мање више свуда осећам као код куће, навикнем брзо, него ми постане мало досадно кад већ све локалне путеве знам напамет, при уласку у град увек исти редослед, а кад дође дотле да знам и скраћенице и боља а мање позната места за паркирање, скоро да је време за селидбу...У идеалном случају, план је да се живи на два-три места по неколико месеци... кад се оде у пензију. Засад, седи ди си.

Link to comment

1. pa vraticu se, of kors2. osecam se kao stranac, ali tako i treba da bude. sta ima koji moj da se osecam ko francuskinja?!volela bih da mi posao bude takav da mogu da idem da zivim malo po USA, malo po evropi, malo po dalekom istoku, a da mi sidro bude u beogradu. stvarno zelim da mi bebice odrastaju sa mojim roditeljima i mojim prijateljima.

Link to comment
"Осећајте се као код своје куће!""Нека, хвала, ја више волим да сам у гостима."Тј ја се мање више свуда осећам као код куће, навикнем брзо, него ми постане мало досадно кад већ све локалне путеве знам напамет, при уласку у град увек исти редослед, а кад дође дотле да знам и скраћенице и боља а мање позната места за паркирање, скоро да је време за селидбу...У идеалном случају, план је да се живи на два-три места по неколико месеци... кад се оде у пензију. Засад, седи ди си.
plan je odlican - i mi nesto tako *planiramo* za sada radimo preview raznih lokacijaSrbija nije u uzem izboru a razloga ima puno - na primer, ima tako puno mesta na zemlji koja imaju bolju klimu, bolju infrastrukturu, bolje zdravstvo i skolstvo nego SrbijaPosto 15 godina ne zivim u Srbiji da, osecam se strancem.na svako drugo moje pitanje "zasto ovo ili ono" dobijem tipske odgovore- nije to tako vise- nisi ti bila ovde kad je bilo bombardovanje- to tako u Srbiji ne moze da radi- ne razumes ti... Ovde bar znam kako sta radi, ulazam svoje najbolje godine i svu svoju snagu u ovu drzavu i moje komsije me razumeju posto zivimo u istim uslovima - sve to nemam u Srbiji.Nisam luxemburzanka ali nisam vise ni srpkinjaniko me vise ni ne pita odakle sam. jednostavno - to vise nije bitnoja samo znam gde je meni dobro i to proglasavam svojom *domovinom**Otadzbinu* i onako nisam mogla da biram - to je tata odlucio :)
Link to comment

a sta je uopste otadzbina? ozbiljno pitam. nemojte samo neke viki/gugle definicije. da li je to mesto ili drzava? tamo gde si rodjen ili gde si odrastao? koji period odrastanja? i zasto jedno a ne drugo? tamo gde si najduze ziveo?nesto petnaesto? :unsure:

Link to comment
a sta je uopste otadzbina? ozbiljno pitam. nemojte samo neke viki/gugle definicije. da li je to mesto ili drzava? tamo gde si rodjen ili gde si odrastao? koji period odrastanja? i zasto jedno a ne drugo? tamo gde si najduze ziveo?nesto petnaesto? :unsure:
evo sta kaze na to pitanje Aleksa santic 1908-e godine
MOJA OTADŽBINA Ne plačem samo s bolom svoga srcaRad zemlje ove uboge i gole;Mene sve rane moga roda bole,I moja duša s njim pati i grca.Ovdje, u bolu srca istrzana,Ja nosim kletve svih patnji i muka,I krv što kapa sa dušmanskih rukaTo je krv moja iz mojijeh rana.U meni cvile duše miliona -Moj svaki uzdah, svaka suza bona,Njihovim bolom vapije i ište.I svuda gdje je srpska duša koja,Tamo je meni otadžbina moja,Moj dom i moje rođeno ognjište.1908. ALEKSA ŠANTIĆ
sU tim u vezi imam da kazem da sam se nadala da ce se se svet za 100godina promenitida cemo se mrdnuti sa koncepta "nacionalnih drzava", da ce ljudi biti slobodniji (u svojoj sopstvenoj glavi i srcu) da ne robuju kamenu i parcetu zemljine povrsine.ovako - kao da smo rodjeni u 19-om veku kao Aleksa Santic... <_<
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...