Jump to content

All Activity

This stream auto-updates

  1. Past hour
  2. Desmond Bojčinski

    Stanje u zdravstvu(TM)

    Ne znam šta je Steins mislio ali iz mog iskustva može paralela da se povuče između administracije i medicinskog osoblja lagano. Na par mesta gde sam radio po pravilu imaš jednu pred penziju iz staarog kadrovskog i koja radi gro posla, zna nam svima 700 imena dece i rođendane im, imaš ih par koji ovoj nisu ni do kolena mada rade nešto i imaš gomilu partijskih, još od žutih se talože tu, valjaju avon i semplirane parfeme i u fazonu bolje ništa da ne radim nego nešto da zajebem. I među lekarima vrlo slično. Imaš jednog koji je za nedelju dana u sali odradio 40 koronarografija, stavio 30 stentova i još 20 špecija izmerio, u ordinaciji pregledao 70 pacijenata i stigao da dežura bar jedno od 24 sata. A imaš i primarijuse kojima su specijalizanti pregledali pacijente, bio u sali 2 puta ove nedelje a verovatno i nije bio na poslu u ponedeljak i petak. I tako već 20ak godina. A za opremu se ne slažem, Srbija u proseku ima vrlo dobru opremu. Stručni kadar je stara priča. Novac takođe. Pričao sam i pre, sa istim ljudima i istim parama, sa dobrom organizacijom posla, vremena i sredstava (ne vrlo dobrom, dobrom) zdravsto u Srbiji bi sigurno bilo za trećinu bolje. Da ne kažem za pola.
  3. Paul Gompitz

    Pronađi me/Amber Alert

    Ako je djevojcica bila u autu da li se onda sigurno mogu unutra naci njeni dnk tragovi?
  4. Uskebasi

    Pronađi me/Amber Alert

    Ne da je malo, nego nije ništa. Sta dokazuje gps sa vozila? Sa čime se upoređuje? Kako se dokazuje da je dete baš tad, baš tuda proslo? Sve i da je nekako moguće upariti putanje auta i deteta, kako se dokazuje ono sto im se stavlja na teret? Tuzilastvo mora dokazati činjenični opis optuznice, tj. sve elemente bića krivičnog dela, s tim da već par hiljada godina važi pretpostavka nevinosti i princip in dubio pro reo, koji kaže da sve sto nije izvan svake razumne sumnje dokazano se tumači na način koji je povoljniji po okrivljenog.
  5. Milošica

    Majstorski topik

    .
  6. ragasto

    Pronađi me/Amber Alert

    GPS sa vozila, i (pretpostavljam) GPS sa njihovih telefona. Nije baš ni malo. edit: ne pismenos
  7. holden kolfild

    Majstorski topik

    bolji deo foruma ima mrning glory. jos midzeta da isuce golemu karu i bog da nas vidi. troika neverue.
  8. Weenie Pooh

    Premier League 2023-24

    A dobro, to je bar simpatično, iako nije neki humor. Zato ovi likovi odmah viču "SACK ARTETA" čim prime gol.
  9. Frile

    Pronađi me/Amber Alert

    Ima trasu kretanja (sa tačnim vremenom na svakoj tački) iz gps uređaju u vozilu. Po meni je to ključni podatak koji povezuje ovu dvojicu i dete. To verovatno (znaće pravnici) nije dovoljno za presudu,
  10. omiljeni

    Odbojka

    finale svetskog 1998 u japanu. italija nas oduvala 3-0. to je bilo poslednje prvenstvo koje se igrali na promene, naši ukupno u 3 seta ne znam da li su bili skupili dvadesetak poena. jedan italijan je valjda imao sumnjive rezultate na testu. mislim da je Rozalba bio u pitanju, ali je na kraju bio oslobođen.
  11. 189-

    NBA 23/24

    malo!
  12. 1n54jd3r

    NBA 23/24

    Porterovi su stvarno interesantna porodica...ovaj popio tvorza za ono ubistvo u pijanom stanju...bice zanimljivo da li ce ove familijarne stvari imati uticaj na to kako ce MPJ izgledati u PO
  13. Mr.Mxyzptlk

    Polovnjaci

    ja sam. hteo fokusa 2020 ali je udaren bio blizu otvora za gorivo. repariran top, al ono, ne bih rizikovao. jos mu je na placu
  14. Peter Fan

    NBA 23/24

    Tek onda nece. Naprotiv, kako ESPN smanji prenose, tako ce morati da popunjavaju rupe u programu, i onda ide te budalastine. A ESPN i dalje u trci i vec maju svoju streaming platformu.
  15. Valkyrie

    PPPictionary

    U formi prideva
  16. Valkyrie

    Majstorski topik

    Sram te bilo!
  17. Today
  18. djili

    Politika u UK

    Nije bas politika, ali kako ovo: Infected blood scandal: Children were used as 'guinea pigs' in clinical trials Bukvalno su ubili ljude, i sta je bilo na kraju, nista.
  19. warp

    PPPictionary

    Naturism ?
  20. bradilko

    Odbojka

    gledao ovlas neku emisiju sa mirzom dzombom( voditelj) i vanjom grbicem ( gost). i prica grbic kako su na jednom svetskom prvenstvu igrali najbolju odbojku ali su izgubili finale a ispostavilo se da su protivnicki igraci bili dopingovani ( cini mi se talijani da su u pitanju) zna li ko stogod o tome?
  21. reg

    Pronađi me/Amber Alert

    U vezi sprege sa politikom, mislim da je najviše uticalo to što je u pitanju prvi amber alert slučaj, što je značilo da su praktično svi u Srbiji saznali za njega.
  22. Arkadija

    Pronađi me/Amber Alert

    Rač vlast nisam upotrebila u smislu države ili političke stanke na vlasti, nego policijske vlasti, čuvara zakona, javnog reda i mira. Mada vlast, svakako može da se shvati i šire, i isto ćemo dobiti, zloupotrebu iste. Slažem se da je ovaj slučaj tipičan kriminalistički slučaj, i da nije trebalo da se ni po čemu izdvaja iz niza sličnih. Zašto su se tabloidi dokopali ovoga i do danas ga razarvlače, ne znam.
  23. Shan Jan

    Pronađi me/Amber Alert

    To je ono sto ja ponavljam od pocetka. Ljudima se zakrvavile oci zbog zlocina i promice im koliko bi bilo ko od nas, da se nadje na pogresnoj strani optuzbe, verovatno zavrsio na isti nacin. Ne shvatam kako su ljudi bili slepi na prostu cinjenicu da je nekoliko osoba priznalo najstrasniji zlocin ali nikako ne mogu da se sete sta su uradili sa telom. Ako to nije vristalo da su potpisali priznanja u zelji da stane mucenje kojim su izlozeni od strane drzave onda... ne znam sta je jos potrebno. Policajci nece najebati, mediji ce ovo zataskati i sve ce da se nastavi kao i dosada, ubrzanim putem ka sve vise psihopata u drzavnoj sluzbi koji se sve vise izivljavaju nam obicnim ljudima.
  24. Ted

    Pronađi me/Amber Alert

    tako je. ali ja sam pošao od toga da ovaj slučaj nema nikakve veze sa vlašću kao takvom. naprosto je krenulo kao klasičan kriminalistički slučaj nestanka deteta. niti su roditelji, niti su osumnjićeni na bilo koji način vezani za vlast. ili su u vlasti, pri vlasti, nisu tajkuni, javne ličnosti, nisu rođaci tajkuna, funkcionera, javnih lličnosti. redovni, obični ljudi iz redovnog, običnog miljea. ništa ovde ne vuče na to da se radi o slučaju koji spada u tzv. političke. slučaj nestanka deteta, klasičan kriminalistički, sa sumnjom na nesrećen slučaj, otimicu, eventualno ubistvo. može neko da tvrdi da je veza sa vlašću činjenica da eventualno nerešavanje slučaja ima potencijalne političke implikacije. ali onda opet, imamo toliko nerazjašnjenih slučajeva, da je vrlo teško da će baš ovaj imati potencijal da izazove katastrofalne političke posledice po bilo koga. moguće da mi je percepcija malo otupela, pošto sam iz sistema sud, tužilaštvo, policija izašao pre skoro 13 godina. čak se ni krivicom više na bavim u praksi (pratim naravno jer me interesuje i bio sam u tome duže od 10 godina), bavim se drugim stvarima koje su mi, ako ćemo sa profesionalne strane, smor i manji izazov, ali mi omogućavaju da živim pristojno i mirno.
  25. holden kolfild

    Justified

    samo za middla, hanka™ justifieda i istocnog kentakija> i dalje je lepo kao da je juce bilo. patty
  26. copkillah

    Pronađi me/Amber Alert

    Iskreno, ako su ga ispomerali kao što se provlačilo po medijima, nije nerealno da su zbog svega i zaboravili gde je tačno
  27. Caligula

    Netflix produkcija

    Odgledao sve. Nisam razocaran, dobar kresendo
  1. Load more activity
×
×
  • Create New...