Jump to content

All Activity

This stream auto-updates

  1. Past hour
  2. booyaka

    KK Crvena Zvezda 2023/24

    https://www.instagram.com/reel/C56BUmmNF91/?igsh=aGt1d3c3c3oxMWI2
  3. mackenzie

    Košarkaška Reprezentacija Srbije

    Mogli bismo da ga ne zovemo
  4. Zaboravan

    Majstorski topik

    Ništa ne radim, samo da se pohvalim da sam okačio obaveštenje komšijama da će hilti™ da radi na 4. spratu od danas pa dok se ne završi. Od samo da zamenimo™ mislim da ćemo stići do zidanog roštilja na balkonu.
  5. Moonwalker

    Pomoć prijatelja

    Zanimljivo, dok sacekamo naucnike da se zanimamo. Po opisu koristi cause effect metodu, uzroka i posledice i indukciju u zakljucivanju i neka vrsta je preliminarnog istrazivanja. Uvodno induktivno istrazivanje
  6. Shan Jan

    Gender identity

    Ima i ona zanimljiva ideja da se problem dopinga u sportu resi paralelnim takmicenjima gde je sve dozvoljeno od dopinga. Malo off ali taj doping je bas problem, svi to rade manje ili vise, bolje ili lose skrivaju, obesmislilo je puno takmicenja a traje sve to duze nego sto smo mi zivi.
  7. Malkmus

    Šta slušate od ploča?

    Istekao edit. Ovde je Quadrant 4, samo pet sekundi, na 1:53.
  8. Zed

    NHL 2015

    U Zvezdi niko ne može da se sastavi, sjebali su i malog Topića.
  9. Dnaralaske

    Gender identity

    E, hvala. Ovo ne kapiram, nije binarna stvar. Svi imaju agendu ali Informeru verujem 5%, RTS-u 15, a N1 70%. I nemam problem da me neko napravi na budalu, ne bi mi bio prvi put, čini mi se da takav gard prema svetu čoveku donosi više štete nego koristi. I stavljanje svih u isti koš isključuje gomilu faktora koji mogu da budu korisni kod procene verodostojnosti. Sve se slažem, jedino što se ovde na topiku u linkovima uglavnom radi o stigmatizaciji. Ne moramo, sumnjam da postoji potreba, ali moraćemo ako problem bude takav kakvim ga opisuješ? Očigledno je nejasna trentuno, čim postoje ovakvi slučajevi. I naravno da je nepošteno ako nisu slične startne pozicije, ne verujem da iko tvrdi suprotno.
  10. Jimmy Kowalski

    NHL 2015

    Ja reko Milosica poco da prati hokej..
  11. Malkmus

    Šta slušate od ploča?

    Izvinjenje vinolifilima na skretanju teme. Upravo je na Studiju B išla kompozicija koja je služila kao špica za Diskomer, tako da sam malo pogubljen šta je šta tu. Uz ovu muziku je išlo i odbrojavanje, a nije Quadrant 4, nego je nešto što malo liči na 808 State, sa klavijaturama koje podsećaju na duvačke instrumente u prvom planu. Nađoh Vibracije špica
  12. Weenie Pooh

    Liga Evrope 22/23

    Čitaš ko da treba ti dresura.
  13. Milošica

    NHL 2015

    Svaka čast što i dalje veruješ u tog momka sa avatara, ne može da se sastavi u Zvezdi.
  14. Milošica

    Liga Evrope 22/23

    Znao si da ću čitati post
  15. gospa buba

    Stanje u zdravstvu(TM)

    ja sam kuma dijabeticharke, dobro doshla u nashu ludachku zajednicu dijabeticharki i kuma
  16. Zed

    NHL 2015

    Ovechkin nakon očajnog prvog dijela sezone mnogo bolji u drugom te se vratio u trku za Gretzkijem. Treba mu 40 golova u još 2 sezone ugovora.
  17. copkillah

    Liga Evrope 22/23

    mislim da je to do ovih novih navijačkih generacija koje su se navikle na FIFA-u na Soniju pa kontaju da fudbal tako funkcioniše, važi za bilo koje mlađe fenstvo™, a povuče ponekad i ove starije recimo ja bih tukao cca. 50% navijača Liverpula kad čitam šta pišu
  18. Weenie Pooh

    Liga Evrope 22/23

    Dok West Ham zna kako je to osvojiti LE pa ne otvaraju šampanjac kad ih izbaci Leverkusen? Neću vas smarati klipovima sa Arsenalovih navijačkih kanala na kojima se busaju u grudi kako će pregaziti Bajern kao plitak potok i nagađaju ko bi mogao da im bude protivnik u finalu - ne ni polufinalu, nego baš finalu Ja nisam siguran kako da objasnim tu goonersku kočopernost koja se uočava u poslednjih par godina. Uzeli ljudi jedan FA kup i sad zamišljaju da Pep Guardiola noćima ne spava u strahu od onog šta mu bivši šegrt sprema, a realno i čitava Evropa drhti. Nagađam da je odgovor medijski hype. Severnolondonski bias kod tamošnjih medija je nešto posebno; narativa radi proglasili su Artetu za next best thing, nesrećni Arsenalovi fanovi to internalizovali, i sad divljaju bez kontrole ko Sara Jo jbt.
  19. booyaka

    KK Crvena Zvezda 2023/24

    Hanga out do kraja sezone. Biće zajebano doći do titula.
  20. Today
  21. uini

    Najvredniji igrač

    pogledacu bas, pa cu pejstovati
  22. Weenie Pooh

    Gender identity

    Samo lupiš enter dva puta tu gde hoćeš da splituješ. Razlika je u tome što ti uočavaš agendu samo na jednoj strani, a ja računam da agendu ima svako. Ako usvojiš ovaj drugi pogled na svet i medije, bićeš zahvalan onima koji svoju agendu ne kriju i ne uvijaju, jer te za razliku od onih drugih ne prave na budalu. "Ugrožene grupe", u ovom slučaju trans omladina, nisu primarno izložene stigmatizaciji već eksploataciji. Forsiranje ovog trenda je isplativo za struku™ koja se tranzicijama bavi kao i za medije kojima je fenomen interesantan; ali cenu ne plaćaju oni već klinci sa problemima kojima se ne pruža potrebna socijalna ili psihološka podrška, već se upućuju na hormonalna i hirurška rešenja™. Ali kakvu novu kategorizaciju je uopšte moguće uvesti i zašto, ako se ignoriše postojeća i sasvim funkcionalna kategorizacija? Zašto izmišljati novu rupu na saksiji pošto smo staru, da prostiš, začepili? Meni lično ženski sport uopšte nije bitan, ali kapiram da mladim ženama i njihovim roditeljima jeste. Da ne žele da se prećutno guraju u grupu takmičara nižeg reda, i da će pre prestati da se bave sportom nego što će se sa tim poniženjem pomiriti. Dakle nije problem u eventualnoj poplavi zlatnih medalja za trans osobe - problem je u neizbežnom odustajanju mase devojčica koje ne žele da se takmiče za počasno drugo mesto, niti žele da im lomi kosti protivnička košarkašica™. To je velika šteta, jako tužan ishod bi bio. (U američkom sportu dodatna stvar je u sportskim stipendijama koje su jedina prilika za mnoge devojke da upišu prestižnije škole. Da li misliš da je pošteno tu priliku im oduzeti kako bi se umesto njih upisao lik koji se juče dosetio da promeni ime i počne da nosi maskaru?)
  23. copkillah

    Košarka u vrtlogu politike (bez provokacija i vredjanja)

    Nikad ga imena nisu opterećivala, pa smo tako igrali sa Ljetasom™
  24. Radoye

    Gender identity

    Mozda relevantno za ovu raspravu - a mozda i ne: https://en.wikipedia.org/wiki/Jaiyah_Saelua Mozda je resenje za citav ovaj cirkus barem sa sportske strane da se kreiraju dve kategorije takmicenja - "open" za svakoga bez obzira na genetiku i samoidentifikovanje (i mozda cak i tolerantnija na koriscenje supstanci za poboljsanje performansi, posto se cini da svet svakako neminovno klizi ka tome), i druga ekskluzivno za osobe sa XX hromozomima i bez ikakve hemije. Pa kom opanci tom i dzeri...
  25. Dnaralaske

    Gender identity

    Pa istina, evo ja se uvek upecam kad neko stavi link ka nekim podmuklim nalozima.
  26. Milošica

    Liga Evrope 22/23

    Bednici.
  1. Load more activity
×
×
  • Create New...