Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Past hour
  2. theanswer

KK Partizan 19/20

Čović je obična bubašvaba koja može da ispliva samo u nekoj zemlji trećeg sveta kao što je ova naša, on ne drži nikoga oko malog prsta, ima deset puta više sreće nego pameti i političku zaleđinu da može da radi šta hoće. Vi ste mu dali legitimitet time što ste napustili klub za koji ste navijali i voleli i sada podržavate njegov privatni. Jedini koji pišu hvalospeve ovde o Nebojši Čoviću su navijači Zvezde jer misle da će tako da doakaju navijačima Partizanu. Verujem da je to sprdnja mada ne bih smeo da se kladim. I da, nisu to pare Aleksandra Vučića nego građana Srbije. Ko i ovih 100e.
  3. ToniAdams

Kardio i teretana

sad kad razmislim najvise bola su mi doneli militeri i kosi bendzo. doduse mene mrzi da se zagrevam.
  4. jms_uk

Avionski udesi i nesreće

Ako su bili u tom fazonu, cudo da se nisu skrsili pre. Ne moze se u avijaciji bas tako ignorisati takvo upozorenje... Sent from my iTelephone using Tapatalk
  5. harper

KK Partizan 19/20

Otprilike kao ti da odes na ispit kao student i odredis profesoru sta da te pita i koju ocenu da ti da. Evroliga je pre pocetka te sezone jasno odredila i napisala uslove pod kojima bilo koji klub moze da se takmici u tom takmicenju ali su nasi u regionu u poslovicnom "nece valjda" fazonu ignorisali te odredbe jer nisu smeli da vecini klubova ABA lige u svojim propozicijama zalupe vrata Evrolige ispred nosa i setili ih se tek kada je postalo jasno da ce najvece iznenadjenje u istoriji ABA lige, Igokea, zauzeti prvo mesto na kraju lige. Da ne bi bilo dodatnih zabuna, Evroliga je pre odigravanja tog F4 javno i jasno podsetila ABA ligu na propisane uslove, citaj: jasno i javno im je porucila da Igokea nece moci u Evroligu, kako god da se zavrsi taj turnir. Zato su Igosi odigrali prijateljsku utakmicu u polufinalu protiv tradicionalnih prijatelja iz Beograda i nisu se uopste bunili zbog onoga sto se desilo. Secam se da se vise od njih tada koprcao Radnicki, ciji celnici su premeravali razdaljinu od Surcina do Kragujevca i uveravali da ce ispuniti uslove ako budu osvojili turnir. Ja znam da je vama ugodnije da mislite da je Covic neki svetski demijurg koji vrti celu evropsku kosarku oko svog kratkog i debelog prstica, podrzan i zalivan parama od strane Aleksandra Vucica, ali to ne znaci da treba da falsifikujete blizu istoriju koje se svi dobro secamo jer niste u stanju da zadenete patku o navijacki pojas.
  6. kud u maglu Simoviću

KK Partizan 19/20

7. aram

New Now eating!

zgužvo 1 piticu, a saću i neke lovačke šnicle da smuljam
  8. aram

linda, srbinov prozor u svet egzotike...

ne kuvaju se, ja ih samo prelijem vrućom vodom i ostavim par minuta ili gurnem u mikrotalasnu na pola minuta
  9. goofs

Kardio i teretana

+1 zajebite tu vezbu, benefiti se mogu postici na druge nacine, a mogucnost povrede je velika
  10. Frank Pembleton

linda, srbinov prozor u svet egzotike...

E one viršle u tegli što imaju u Lidlu, jel to može da se jede odma iz tegle ili mora da se kuva... Mislim, ja cepam i žive viršle kad sam gladan, al okolina se nećka ... Shiit has hit the fan...
  11. harper

Ursula Legvin (LeGuin)

Toliko me ta prica uzima i vraca od moje 19. godine kad sam je prvi put procitao u Sirijusu i dvadeset godina pokusavao da je zaboravim da bi mi se maltene od reci do reci vratila kad mi je bila najvise potrebna, stalno se nekako pratimo. Imam gomilu zivotnih trivija vezanih za nju, jednog dana cu valjda i sam napisati pricu o njima. Ako ne pricu onda bar podugacak post ovde, vidim da ima kolega fanova kojima bi mozda bilo zanimljivo da tako nesto procitaju. Kad sam kao student pocinjao svoju prvu zivotnu karijeru, novinarsku, prvi tekst koji sam ikada objavio bio je tekst o "Hainskom ciklusu" i Ursuli Legvin. Naime, tada se upravo pojavila zbirka njenih izabranih dela sa 4 novele iz tog ciklusa, ukljucujuci i "Svet se kaze suma", "Levom rukom tame" i "Covekom praznih saka" (inace, mojim omiljenim Ursulinim romanom), u formi dzepnog izdanja i na vrlo skromnom papiru, kako se tada i stampala ta "nebitna i neumetnicka SF literatura". Taj raritet mi je, na zalost, pojela bezanija i izbeglistvo iz Pristine, kao i mnogo drugih knjiga. Jedna od trivija. Svojevremeno sam jednoj Amerikanki koja predaje rusku knjizevnost na Univerzitetu u Minesoti preporucio "Omelas". Nakon sto se vratila kuci procitala je i poslala mi je zanimljiv mejl. Toliko je potresla prica da je sela sa kolegom koji predaje americku knjizevnost i ispricala mu celu pricu o tome kako je dosla do nje. Covek se nasmejao i rekao joj da on svake godine svoj kurs pocinje tom pricom ali da je on smatra toliko nepoznatom da mu nije jasno kako neko iz Srbije uopste zna da postoji. "Omelas" sam takodje preporucio jednom od najvecih zivih Norvezana i mom dragom prijatelju, Inge Eidsvagu. On je, naravno, procitao iste noci a onda je pokusao da je nadje na norveskom jeziku i shvatio da nikada nije prevedena na taj jezik. Tog dana je odlucio da je on prevede po prvi put, ne znam da li je to uradio ali poznavajuci njega verovatno jeste. Onda shvatis koliko su nasoj generaciji u zivotu doneli ljudi poput Zorana Zivkovica ili Nenada Briksija. Malo je ljudi na svetu jos osamdesetih godina proslog veka citalo ono sto smo mi mogli zahvaljujuci njima i nekim drugim ljudima.
  12. ToniAdams

Kardio i teretana

ahahaha
  13. Zli Gli

Polovnjaci

Narucio Citroen C4 1.6 VTi 2011. godiste i drug mi kaze da sam se zajebao iako je racunica dobra, navodno sam se vencao s njim, niko ga nece kupiti, bice milion problema blablabla... 120 hiljada presao ali kao nema veze, jebao si jeza u ledja. Pas mater... Jel imao neko nekad, jel toliko uzasan? Sent from my SM-G960F using Tapatalk
  14. ToniAdams

Crna Gora

nase more
  15. Hamlet Strašni

Crna Gora

To je druga priča. I ja idem u Hrvatsku u tastovu kuću. Govorim o plaćanju smeštaja.
  16. radisa

Avionski udesi i nesreće

Možda im se alaram često random palio, pa su bili u fazonu, opet glupa elektronika zakazala, tu su točkovi?
  17. BWA

Crna Gora

Mnogi idu jer u Cg imaju svoje nekretnine ili rodbinu i prijatelje.
  18. Hamlet Strašni

Kardio i teretana

Pa ja to kapiram kao osnovnu vežbu - militar, benč i čučanj. Ako jedno od ta tri nisam radio, kao da nisam ni bio na treningu se osećam...
  19. Hamlet Strašni

Crna Gora

Ja bih išao tamo na more isključivo kada bih znao da idem kod nekoga ko je na referendumu glasao protiv i ko ne glasa za DPS i satelite. Pošto je to nemoguće utvrditi, CG more me neće videti...
  20. Zli Gli

Kardio i teretana

Militari potisak iza ledja je zlo i naopako Sent from my SM-G960F using Tapatalk
  21. Hamlet Strašni

Kardio i teretana

Nije 99% nego 100% jesam ga povredio na ravnom benču - divljao sam, a bio sam sam u teretani. Ali kosi benč mi je gori bio od ravnog uvek.Kada sam digao 100 kg iz ravnog u nedelju nije me rame bolelo kao posle toga na 30 na kosom. A kada ga radim na onoj mašini gde je šipka fiksirana pa ide po sajli, to je tek horor. Isto tako mi je prednji militari bolniji od zadnjeg.
  22. pbg12345

Crna Gora

zato sto su nam oteli nase karinsko, novigradsko, konavle i boku :( al imamo adu, bg more
  23. Кристофер Лумумбо

Crna Gora

Zato sto je lepo?!
  24. En Marche, Iako je velika stvar njegov uspeh, Macron nije neko ko je krenuo u avanturu sa 0% prepoznatljivosti. Bio je jedan od najpoznatijih ljudi u vladi Francuske, ministar finansija. Plus je radio na tome da okupi podršku centrista od Bajrua do značajnih delova PS-a (dobio je podršku premijera Vallsa). On je establišment a ne grupa građana koja se okupila da se igra politike. Cs je bogami krenuo baš kako sam ja rekao. Buknuli su po pitanju Katalonije ali nisu tamo neka grupa amatera koja je nabasla u politiku. ADF je prilično klasična stranka koja je dugo građena. Nisu preko noći stigli do svojih 10-12% (na prvim izborima za Bundestag su završili pod cenzusom). Češki premijer je milijarder. I da niko od njih nije napravio stranku 2020 i pobedio i to na slobodim izborima 2 godine kasnije bez para, ljudstva i infrastrukture. Vox je stranka čije je vreme došlo sa migrantskom krizom i propašću PP-a i koja postoji od 2013. Ništa od toga nije ono što se očekuje u Srbiji, da se lansira pokret koji će nekako da prevaziđe sve nedostatke i prvo natera Vučića da oslobodi izbore i medije a zatim da ga iz prve dobije na izborima.
  25. Today
  26. jms_uk

Avionski udesi i nesreće

Kazu da se na audio snimcima (ATC) cuje alarm upozorenja da nisu spusteni...
  1. Load more activity
  • Create New...