Jump to content

All Activity

This stream auto-updates

  1. Past hour
  2. reg

    Pronađi me/Amber Alert

    U vezi sprege sa politikom, mislim da je najviše uticalo to što je u pitanju prvi amber alert slučaj, što je značilo da su praktično svi u Srbiji saznali za njega.
  3. Arkadija

    Pronađi me/Amber Alert

    Rač vlast nisam upotrebila u smislu države ili političke stanke na vlasti, nego policijske vlasti, čuvara zakona, javnog reda i mira. Mada vlast, svakako može da se shvati i šire, i isto ćemo dobiti, zloupotrebu iste. Slažem se da je ovaj slučaj tipičan kriminalistički slučaj, i da nije trebalo da se ni po čemu izdvaja iz niza sličnih. Zašto su se tabloidi dokopali ovoga i do danas ga razarvlače, ne znam.
  4. Shan Jan

    Pronađi me/Amber Alert

    To je ono sto ja ponavljam od pocetka. Ljudima se zakrvavile oci zbog zlocina i promice im koliko bi bilo ko od nas, da se nadje na pogresnoj strani optuzbe, verovatno zavrsio na isti nacin. Ne shvatam kako su ljudi bili slepi na prostu cinjenicu da je nekoliko osoba priznalo najstrasniji zlocin ali nikako ne mogu da se sete sta su uradili sa telom. Ako to nije vristalo da su potpisali priznanja u zelji da stane mucenje kojim su izlozeni od strane drzave onda... ne znam sta je jos potrebno. Policajci nece najebati, mediji ce ovo zataskati i sve ce da se nastavi kao i dosada, ubrzanim putem ka sve vise psihopata u drzavnoj sluzbi koji se sve vise izivljavaju nam obicnim ljudima.
  5. Ted

    Pronađi me/Amber Alert

    tako je. ali ja sam pošao od toga da ovaj slučaj nema nikakve veze sa vlašću kao takvom. naprosto je krenulo kao klasičan kriminalistički slučaj nestanka deteta. niti su roditelji, niti su osumnjićeni na bilo koji način vezani za vlast. ili su u vlasti, pri vlasti, nisu tajkuni, javne ličnosti, nisu rođaci tajkuna, funkcionera, javnih lličnosti. redovni, obični ljudi iz redovnog, običnog miljea. ništa ovde ne vuče na to da se radi o slučaju koji spada u tzv. političke. slučaj nestanka deteta, klasičan kriminalistički, sa sumnjom na nesrećen slučaj, otimicu, eventualno ubistvo. može neko da tvrdi da je veza sa vlašću činjenica da eventualno nerešavanje slučaja ima potencijalne političke implikacije. ali onda opet, imamo toliko nerazjašnjenih slučajeva, da je vrlo teško da će baš ovaj imati potencijal da izazove katastrofalne političke posledice po bilo koga. moguće da mi je percepcija malo otupela, pošto sam iz sistema sud, tužilaštvo, policija izašao pre skoro 13 godina. čak se ni krivicom više na bavim u praksi (pratim naravno jer me interesuje i bio sam u tome duže od 10 godina), bavim se drugim stvarima koje su mi, ako ćemo sa profesionalne strane, smor i manji izazov, ali mi omogućavaju da živim pristojno i mirno.
  6. holden kolfild

    Justified

    samo za middla, hanka™ justifieda i istocnog kentakija> i dalje je lepo kao da je juce bilo. patty
  7. copkillah

    Pronađi me/Amber Alert

    Iskreno, ako su ga ispomerali kao što se provlačilo po medijima, nije nerealno da su zbog svega i zaboravili gde je tačno
  8. Caligula

    Netflix produkcija

    Odgledao sve. Nisam razocaran, dobar kresendo
  9. Frank Pembleton

    Stanje u zdravstvu(TM)

    Ma dajem za laboratoriju i previše. Ovi kad me vide već beže: "Evo ga ovaj što su mu se kriju vene, sad će da ostane pola sata dok mu ne nađemo venu..." 😉
  10. mraki

    Pronađi me/Amber Alert

    Ja sam nekako sve vreme izbegavao taj scenario i razne teorije, ali ne mogu ipak da se ne zapitam “šta ako oni stvarno ne znaju gde je telo?” Ono, ljudi bi pod torturom priznali sve, ali ne mogu ih odvesti do tela ako ne znaju gde je…
  11. dragance

    Politika u UK

    Private Eye je UK verzija francuskog Le Canard Enchaîné koji obožavam.
  12. radnik

    Pronađi me/Amber Alert

    Ni ja ne verujem u teorije zavere. Verujem da jesu ona 2 radnika. Ali od pocetka ne verujem da im je neko pomagao oko sklanjanja tela tj. brat i otac. Samo je u pitanju neka intuicija/osecaj.
  13. Valkyrie

    PPPictionary

    Nije, u pitanju je jedan od izraza za golaćenje na plažama.
  14. warp

    PPPictionary

    Da probamo sa očiglednim Naked ? (Google poznaje nekoliko autora)
  15. Arkadija

    Pronađi me/Amber Alert

    Šta me čudi ovde? To što još uvek , evo i na ovom forumu postoje ljudi koji nisu spremni da odmah poveruju da je država upropastila sve. Ovaj slučaj se dešava samo mesec dana posle ubistva onog nesrečnog starca u zatvoru, koje jesu izvršili cimeri iz ćelije, ali uz znanje i prikrivanje osoblja zatvora. Naš sistem je postavljen tako da onaj koji ima vlast, uvek je zloupotrebljava. Ti koji su prebili na smrt ovog čoveka, bi to uradi i meni i vama svima i svojima. Oni su tako naučeni, tako im je dozvoljeno i nikada nisu doživeli da budu ukoreni zbog fizičkog kažnjavanja pritvorenika. Zato što su tako u mogućnosti. Dati silu i vlast neobrazovanom ološu, koji time hrani svoje komplekse dovodi samo to ovoga, Nema drugog ishoda.
  16. 1n54jd3r

    NBA 23/24

    Top, one kreature sa ESPN i first take ce da izumru.
  17. John Coltrane

    Premier League 2023-24

    @Weenie Pooh vratimo se topnicima na domicilnoj temi https://www.instagram.com/reel/C5gTc23oJe5/?igsh=MzRlODBiNWFlZA==
  18. Milosh76

    Utisak nedelje

    O kulturnoj sceni Zajecara i Knjazevca i ekoloskim problemima u Senti u okolini. Deluje da znaju nesto o tome.
  19. Čutura

    NBA 23/24

    pricao je simmons o tome pre par meseci, vecu lovu ocekuju da uzmu od striming servisa. staaara tv je umrla, samo joj jos niko nije javio.
  20. goofs

    NBA 23/24

    Ovi likovi su mi gotivni od skora
  21. Today
  22. Mercuzzio

    Pronađi me/Amber Alert

    Ja verujem da ovde nema nikakvih teorija zavere već da je u pitanju nesposobnos države, sistema i državnih organa da se nose sa bilo kakvom ozbiljnom situacijom, Decenije i decenije negativne selekcije, zanemarivanja bilo kakvog dublje promišljanja zarad političkog šibicarenja i (kao posledica svega toga) odsustvo bilo kakvog osećaja odgovornosti za bilo šta. Iz godine u godinu svedoci smo kako ovakvi slučajevi postaju sve učestaliji i plašim se da će ih biti sve više. možda offtopic: gledao sam skoro neki podcast gde je Robert Sapolsky (američki neurobiolog) izneo podatak da gotovo svuda na svetu ljudi u životu primenjuju obrazac "tit for tat" tj. milo za drago. Pa onda kaže kako je istraživanje pokazalo da te u nekim balkanskim državama koje su proše kroz ratove 90-ih ljudi kažnjavaju kada im učiniš dobro delo i da mora da je užasno živeti u takvom društvu.
  23. Rowanoke

    Pronađi me/Amber Alert

    Jbt život jel ovo parodija?
  24. goofs

    Najvredniji igrač

    /bogohulj mode on MJ23, LBJ23, Kareem, Magic, Bird, Wilt, Russell, Kobe, TD, Šejkil, Stef, Hakim, BigO, DrJ, Konjoglav Drugom titulom bi verovatno prestigao Oskara i Doktora, tu uz Hakima. /bogohulj mode off
  25. uini

    NBA 23/24

  26. Valkyrie

    Polovnjaci

    Mi smo ljudi bez kompleksa, radujemo se tuđoj sreći. A i od ukusa, vallah
  27. smooth.Op

    Polovnjaci

    @Valkyrie Mi fordaši najskuplje lajkove ostavljamo 🤣
  1. Load more activity
×
×
  • Create New...