Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Past hour
  2. Marvin (Paranoid Android)

Zaglupljivanje nacije

U prošlih godinu-dve učestalo primećujem onu glupost o tome da su Srbi autohtoni narod sa Balkana koji je ovde živeo još dok su Adam i Eva šetali rajskim vrtovima. Odakle je ovo tačno počelo? Prosto ne mogu da verujem da je toliko ljudi bilo izloženo mantranjima onog Deretića, pa sve očekujem da je postojao još neki katalizator ove budalaštine. Ljudi nehajno odbacuju Seobu Slovena kao nešto potpuno izmišljeno. Sve i da se kaže da su istorijski podaci o doseljavanju Srba i Hrvata na Balkan nakon Seobe Slovena dosta nepouzdani, sama Seoba je istorijska činjenica. A kao da ih je sve više i više koji odmahuju rukom "ta teorija je odavno odbačena", i pogotovo sada nakon pronalaska one Župske Venere iz perioda pre 5000 godina fura novoistoriju da je Vinčanska kultura naša, tj da smo to mi (žalibože što se radi o 5 milenijuma, dakle čak pre epohe kad je stari Egipat doživeo vrhunac). Je li postojao neki koordinisani pomak ka tome, ili jednostavno spontano zalivanje gluposti?
  3. Najveći problem će biti naći znamenite Angolaće koji će taslačiti, tarabiti, sadžgavati itd.
  4. Milošica

Velja kruska u grlo zapadne

Rekao bih da ipak nije.Postoji neko forsiranje svakako,ali za Milojev sistem Vukanović je koristan igrač.Onaj gol nama u derbiju je bio tako fudbalski.
  5. levi

jedini ovde koji je zalutao ne na ovaj spisak nego u Zvezdu je Vukanović. čak i mučeni Jevtović koji je ispao sa spiska ima neke fudbalske osobine, video je neke malo ozbiljnije klubove u životu. a Vukanović klasičan drugoligaški igrač, 27 godina, sa plafononom malo iznad obrva
  6. Milošica

Rekao bih da ste blagi favoriti u ovom dvomeču.
  7. Milošica

Mindhunter

Odgledao prvu sezonu.Malo je naivno,ali je kul.
  8. Tale

Konkursi za zaposlenje

Zna neko nekoga ko radi u Wurth? Zanimaju me opšte stvari, dobio sam neku ponudu za posao.
  9. Uglavnom se istice da kome se ne svidja postojece stanje, mora prvo da ponudi alternativu. Iako se uglavnom slazem, da pitam: jel mora onaj ko prihvata postojece stanje kao jedino moguce da ponudi alternativu za ovo? Ili jos bolje: ne za ovo, nego da umesto ovog jednog stoji njih 20 parkiranih jedan iza drugog.
  10. Zlato pa neka ide zivot. Mozda ga necemo osvojiti ali to ne znaci da ne treba verovati u ove momke da mogu jako i do samog kraja jer veliki su to majstori, nema sta.
  11. Shared space je mozda interesantna diskusija, ali ako mi to kazes kao odgovor na to da automobili i pesaci u Beogradu danas ne mogu da se krecu istim putem onda je to cisti trol. Ne ljuti me ideja da hodam po ulici na kojoj automobili voze oprezno i sporo, i koja bi bila tako napravljena i uredjena, nego to sto danas moram da hodam po kolovozu na kojem oko mene pice automobili kao da ja nisam tu. To si do sada mogao vec 10 puta da shvatis. Ili ukratko: > Znači stekao si utisak da biciklista nema, ali imaš lično mišljenje da treba da ih bude? Imam misljenje da ne treba svaki pedalj Beograda ili bilo kog drugog grada da bude okupiran automobilom i to je cela tema ovde. Ni biciklizam konkretno, ni GSP konkretno, ni metro, ni ja licno, ni ti i tvoji "funny videos" i ostali prilozi. Jedina tema ovde je kretati se slobodno. Sto se tice bicikla, 1 forumas bi rekao da ne mogu da ti oduzmem pravo na to da budes iracionalan. Ako pricamo o tome sta je realno, apsolutno sve pokazuje da su bicikli daleko manje opasni po sve ucesnike saobracaja (pa i njih same) od automobila. Pa je tako i ulica puna bicikala manje opasna od ulice pune automobila. Tako da se slobodno plasi bicikla, i sa zebnjom cekaj trenutak kad ces izvuci zivu glavu iz Kopenhagena i vratiti se u Oazu Beograd. Ljudi se plase raznih stvari: visine, zatvorenog prostora itsl. Mozemo da se slozimo da ljudima koji gaze sve pred sobom nije mesto na putu, ali cinjenica je da je takvih malo. Cinjenica, a ne misljenje.
  12. copkillah

Poslednji film koji ste gledali Part II

Stoji mi na disku, ono što sam čitao, obećava
  13. harper

Smanjuje se polako ali sigurno broj dunstera i nepotrebnih putnika, spala je knjiga na dva dunsterska slova, Stojkovica i Simica. Ovo ostalo je fin spoj stranaca, par nasih dokazanh igraca i nekoliko klinaca koji bi u buducnosti mogli da budu dobri igraci. Sto se prvog tima tice, ocekujem dve dileme za Milojevica, ko ce biti parnjak Kanjasu i da li ce Garsija poceti utakmicu ili uci u drugom poluvremenu umesto Vukanovica. Garsija sigurno nije spreman ali Milojevic ima tu naviku da odmah gurne u vatru igraca koji je tek dosao a od njega se mnogo ocekuje, to je vec radio sa Radonjicem, Kafuom, Causicem i, naravno, Marinom. Ukoliko sve bude islo po planu imacemo tri izmene, na levom beku, centarforu i jednom od krilnih igraca. Od tog drugog igraca pored Kanjasa ce dosta zavisiti sta cemo igrati u Bernu. Ako je do kvaliteta Milojevic bi trebalo da se odluci za Ivanica koji je ipak klasa i za Vulica i za Vladiku, u Kopenhagenu je pokazao da moze dobro da odigra i u defanzivi kad je skoncentrisan. U tom slucaju na krilima bi trebalo da pocnu Ben i Vukanovic kako bi pomagali Kanjasu u bloku ispred odbrane, Boaci i Marin ce biti bez nekih prevelikih obaveza osim da se muvaju izmedju linija YB kad ovi imaju loptu i pokusavaju da iscackaju nesto. Pozadi nemamo previse izbora zbog povreda i kartona, ispred Borjana ce biti Gobeljic, Pankov, Degenek i Rodic, ovog poslednjeg ce u nekom trenutku zameniti Zander. Treba se maksimalno cuvati provokacija i sudije, narocito Marin kojeg ce sigurno gadjati da isprovociraju kako ne bi igrao u revansu. Marin mora da uredno odcuti celu utakmicu, da se ne breca sudiji, da izbegava da pravi "takticke" faulove. Drugim recima, treba da cuti i igra. Nadam se da su mu u klubu skrenuli paznju na to da ce biti meta i da mora da zadrzi koncentraciju svih 90 minuta. Svajcarski klubovi vazda imaju protekciju kod sudija, svim igracima se mora objasniti da ne protestuju previse zbog sudijskih odluka i da budu fokusirani na mec. Bice sigurno sranja van stadiona s navijacima i albanskom emigracijom ali, jebi ga, to je nesto na sta klub ne moze da utice.
  14. copkillah

FK Partizan 2019/2020

Mislim da smo upravo rešili dilemu ko je konzument ludog Žeksa. Ne bih te dalje zadržavao, šampione.
  15. BWA

KK Partizan 19/20

ovaj plavi sorts budi nadu
  16. BWA

FK Partizan 2019/2020

tvrdnja da uspon zvezde nema nikakve veze s vucicem je smjehotres. covjek upada u klupske prostorije, smjenjuje upravu, ujutro povlaci drzavne sponzore, popodne ih vraca, poklanja stranom ambasadoru dres fkcz....i sve to nema veze sa promjenom vlasti🤔
  17. jorma shparga

Poslednji film koji ste gledali Part II

Meni Memories of Murder i dalje najbolji film iz J.Koreje ali ovo je skroz dobro : Parasite
  18. stvarno su malo kripi:)) valjda i jeste dizajnirano za fotografiju(?!) a u stvarnosti, mogu misliti, ko mashkare.
  19. Upisah se u listu "oni su verovali".
  20. noskich

Drugovi i drugarice, umro je Dragi Vođa

WHO PROVOKES WHOM ON THE KOREAN PENINSULA? The U.S. has its largest overseas military base in South Korea where it also set up a missile system which is threatening both China and Russia. Unsurprisingly, this mouthpiece of the U.S. military-industrial complex calls it "military provocations" when China and Russia are getting closer to U.S. troops stationed very far from U.S. soil and dangerously close to Russian and Chinese soil... https://www.wsj.com/articles/chinese-russian-warplanes-test-u-s-patience-in-skies-near-south-korea-11565947805 Chinese, Russian Warplanes Test U.S. Patience in Skies Near South Korea
  21. fonTelefon

Amerika, zemlja velika

i ti verujes da se kupaju svaki dan? jedan dan na poslu u Apple's New York City store reportedly dealing with bed bug infestation
  22. cini mi se da lici na ovih par primera dole al bih rekao da su nesto krace i gusce. i ravnije. kazem, kao cetkice za zube. a devojke raznorazne, nije da su bas sve modeli. doduse, mozda to (kao i sve drugo) u novinama izgleda kolko tolko ok al zakaze u stvarnosti... ko bi ga znao. kakogod, stvarno ne lici ni na sta a debelo je uzelo maha.
  23. Dankan Ajdaho

KK Partizan 19/20

24. roksi

youtube radio

25. nije lako ovo zamisliti:)) ima li neki vizuelni primer? al cekaj, zar nisu vestacke trepavice hit jos od kardasijanki? a mozda cak i pamele anderson:))? p.s. doduse, mozda ta severnjacka moda jos nije u potpunosti stigla ovde dole:))
  1. Load more activity
  • Create New...