Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

Da, znam da si već spominjala tu praksu. Nemoj da shvatiš lično, ali ja u svojoj okolini ne znam nikog ko vozi psa u šetnju ili u igru. Ljudi uglavnom i drže pse da bi sebe naterali da izađu iz automobila. U blizini Hundespielplatza u mestu u kome sam ranije živela nije bilo mogućnosti za parking.
Zavisi ko gde zivi. Ne bih se slozila s tobom za ovo boldovano. Ljudi uzimaju pse jer zele da imaju psa.Ja stanujem u jednom gradu severno od Frankfurta i svakog jutra vidim automobile sa F registracijamakoji ujutru rano zorom dolaze sa psima da bi malo trcali, igrali se sa psima. Nema to veze sa fizioloshkimpotrebama pasa ( pretpostavljam ni vlasnika wink.gif ).Ako zivis u centru grada, a volish svog psa ,onda je neminovnost da ga stavish u auto i idesh s njim baremjednom dnevno u neku shumu,poljane,prirodu. Nazalost, takvi primeri su jako retki.Lep pozdrav
Link to comment

kad smo kod setnji:-koliko puta na dan?-koliko (vremenski) dugo?-kad je prva a kad setnja pred spavanje?Mi smo jako srecni posto se Idifix, ako ga ostavimo da spava, ne budi pre 9 ujutru, radnim danima ga budimo da bi krenuli na posaoprva jutarnja setnja oko 9 najmanje pola satakad prodje pauza za rucak 4 posle podne - opet pola satavecera i setnja pred spavanje oko 8-9 uvece - polasata :Dkomsinice sa chivavama se bude u 5, setaju ih na svaka dva sata, i tako do 10-11 uvece....da li ima vze sa rasom ili sa gazdom?sta je normalno? neophodno?

Link to comment

pitbule, daj malo o dogama. sima je kosmos :)setnje: doda se 'seta' cetiri puta dnevno. posto je sad postarija, a oduvek je bila lenja, sve ju je teze navabati da se proseta. ako je priteralo, onda hoce, ali ovako, u rekreaciju, nema te sile ako joj se ne da. pre svakog izlaska iz stana, dobrovoljnog, ili po duznosti, obavezno se zakuca u kuhinju i saceka malu nagradu sto pristaje da ide u setnju. kad odemo na trcanje na tas npr., cim joj dosadi bezi kuci. koliko sam samo puta prolazila kroz nervne slomove trceci za njom dvadesetak metara iza i gledajuci je kako pretrcava prote mateje, radi cik-cak bulevarom, pa ruzveltova, itd. grozno.

Link to comment
kad smo kod setnji:-koliko puta na dan?-koliko (vremenski) dugo?-kad je prva a kad setnja pred spavanje?
Elem vako... Mi šetamo samo jedan do dva puta dnevno, a u kuhinji i na terasi držim po jedan stari pekarski pleh sa novinama koje menjamo, za hitno piškenje i kakenje.... To se nekako pokazalo kao najefikasnije. Ja je šetam uglavnom bez povodca koga stavljam samo kada prelazimo ulicu. šetnja traje sat-sat i po, veliki krug, sa sve kupovinama po prodavnicama ispred kojih kerušica strpljivo čeka, lajući pomalčence...Deca i supruga je ne šetaju, ili bar vrlo retko i uvek sa povodcem, jer se kažu plaše pasa lutalica.Ja nemam tih problema, živim u miru sa tri-četiri čopora lutalica u tri kraja/parka kroz koji u redovnoj šetnji prolazim. Znači to ide otprilike ovako, priđeš i pomaziš alfa mužjaka lokalnog čopora i pustiš ga da onjuši i tebe i tvoju kucu. (ali se ne intimiziraš previše, jerbo posle ne možeš da ih se otreseš). Unazad par godina nekoliko puta sam ipak morao da intervenišem, jer su neke solo-lutalice jurnule na kučence, a jedanput je lokalni alfa mužjak (veliki crno beli poenter sa nadimkom žigić), intervenisao pre mene i oterao uljeza pre nego sam ja stigao da reagujem udubivši se u novine. Znači prihvaćeni smo u lokalnim čoporima jerbo smo i ja i kuca miroljubive naravi. Inače pre nekoliko godina sam se posvađao sa dotičnim alfa mužjakom žigićem i čoporom mu jer mu se nije svidelo kako vičem na svoju mlađu ćerku. Nije mu se svideo moj ton pa smo posle morali da se mirimo... :rolleyes: Najveći problem mi zadaju tinejdžeri sa ljubimcima gadnije naravi koje ne znaju da kontrolišu, a umeju da ih puste u školskom dvorištu. Iz iskustva kažem da Haskiji i Pitt bulovi umeju biti opasni po moju krznenu loptu, jer verovatno imaju nešto iskonsko da love takve krznene lopte koje hodaju. Tu onda i džabe što su možda te kuce bile lepo vaspitane dok im nije nešto "kvrcnulo". Tu onda nema čitanja novina i mora se biti pažljiv i oprezan.Inače kuca (4godine) i bez povodca lepo reaguje na stani/kreni komande koje vežbamo prelazeći male uličice, ali na prometnim ulicama uvek joj stavljam povodac plašeći se da je neko od pešaka, ili neko kuče ne peplaši pa mi ne daj bože istrči na ulicu.Leti je lenja za šetnju, a po vrućini je umela da legne tako da sam je na kraju na ruke nosio. Zimi po hladnom vremenu pretvara se u agility kuče jer joj je to negde radna temperatura i najsretnija je kada ko zec skače po snegu... :)Ajd malo da editujem: -Moje kuče je maleno i moje su mu šetnje prilično zamorne (posle spava ko top), ali velike a pogotovu lovačke kučiće koje ljudi drže u stanovima, stvarno je grehota ne pustiti da se onako svojski, ne istrče. Tuga me uhvati kad takve velike i mlade pse pune energije, gazde šetaju 10-tak minuta na povodcu oko kuće... Posle se čude što im kučići prave haos po stanu... <_< Edited by dare...
Link to comment

Znam, svako voli svog psa i misli da je bas njegov bolji nego svi drugi psi ovog sveta. Tako i treba da bude. Ja obozavam Lea. Leo je mesavina border collier/leonberger i letos je napunio osam godina. Lep, pametan, socijalan, veliki dzentlmen u kombinaciji sa zenkama, diskretan, nepogresivo prepoznaje razne situacije i prema tome podesava ponasanje, poslusan, kad mu damo dobar komad neceg a on nas prvo pogleda u stilu ?jel? istina?? i tek kad mu kazemo ?izvoli? on pocinje da jede. Jutros setamo i naletimo na dve zenke koje se nakostresise jedna na drugu (konkurencija!). Leo se prvo obradovao kao i uvek kad sretne zenku ali kad je video da su se dale u fight on ?ladno zastade, registruje o cemu se radi a onda ko veli daj da prilegnem dok vi ne zavrsite. Cool kao i uvek. Leova najbolja drugarica je Noa (doberman) i evo vec se mesecima intenzivno druze a da nikada ni za trenutak nije nastalo ni najmanje iritacije medju njima. Ona je zivahna, ne popusta i puna je snage kao i svaki doberman. Medjutim on nju laganice izmori na finjaka a onda ode pa joj donese loptu jer zna da ce ona ko mutava da se da na zvakanje iste te njega ostavi na miru. Ovde mozete o vasim ljubimcima. Bice mi zadovoljstvo da ih upoznam. Dozvoljeni su svi izlivi neznosti. Obozavam pse!

Link to comment
kad smo kod setnji:-koliko puta na dan?-koliko (vremenski) dugo?-kad je prva a kad setnja pred spavanje?
Mi imamo srecu da trenutno radimo od kuce pa mozemo da izadjemo sa Leom vise puta dnevno. Prednost je takodje sto zivimo u zelenom kraju i imamo divnu sumu sa stazama tako da Leo moze lepo da se istrci. Prva setnja oko 9. Poduza, jedno sat vremena. Par puta nedeljno bicikl. Druga setnja oko 12. Zavisi od vremena koliko dugo traje. Ako je fino vreme mi jos jedno sat vremena. Uvek sretnemo poneku zenku sa kojom se on slatko izigra. Uglavnom duzina setnji i zavisi od toga koga sretnemo. A uvek sretnemo. Zivimo u kraju gde ima puno pasa. Treca setnja negde popodne, vidimo po njemu kakvo je stanje. Ako ga stigne nuzda on da signal. Zacvili 30 sekundi, pogleda molecivo a onda odseta do vrata i ceka. Opet duzina setnje zavisi od susreta sa ostalim psima. Nama se ne zuri. Cetvrta setnja posle vecere. Sto kasnije to bolje. Al? otprilike tamo negde oko devet. Ima dana kada imamo vise setnji nego ove cetiri basic. Zavisi od toga sta radimo i gde idemo. Uglavnom ga vodimo skoro svuda sa sobom.
Link to comment

kada ne bih imao 3 macke u kuci, ovakav lepotan bi bio moj:ostrodlaki jazavicarDackel-Rauhaardacke_177164g.jpgmada, mogu i razne druge podvrste, svi su lepiDackel-Welpen-Korb__177141g.jpgzauberedackel.jpgtitus_geburtstag.jpgal nam je dobroDackel-mit-Sonnenbr_177181g.jpgko je vazniji od danske kraljice?Dackel-auf-rotem-Te_177176g.jpg

Edited by gazza
Link to comment
kad smo kod setnji:-koliko puta na dan?-koliko (vremenski) dugo?-kad je prva a kad setnja pred spavanje?Mi smo jako srecni posto se Idifix, ako ga ostavimo da spava, ne budi pre 9 ujutru, radnim danima ga budimo da bi krenuli na posaoprva jutarnja setnja oko 9 najmanje pola satakad prodje pauza za rucak 4 posle podne - opet pola satavecera i setnja pred spavanje oko 8-9 uvece - polasata :Dkomsinice sa chivavama se bude u 5, setaju ih na svaka dva sata, i tako do 10-11 uvece....da li ima vze sa rasom ili sa gazdom?sta je normalno? neophodno?
Pa evo, mi sa Tarom, ovako:taratararesize.jpgUjutru, oko 7,30 jutarnja šetnja. Na svu sreću, u blizini mog mesta stanovanja imam prelepu gradsku šumu, ogromnu(5 min. pešačenja). Tu se zadržimo oko pola sata.Posle posla, oko 18,30 obično, duga šetnja, oko sat vremena. I na kraju oko ponoći, pred spavanje, kratak izlazak za pi-pi.Vikendom, naravno mnogu duže šetnje, uz odlazak na plivanje, naročito leti.što se jela tiče, jedemo krokete Royal Canin Giant Adult(one velike kvadratne), uz dodatak malo sveže kuvane paste i neki mesni dodatak, da bude zanimljivije.Zaboravih. Krevet: po meri napravljen futon, sa dušekom, i naravno čaršavima koji se redovno presvlače. Ako ne, gospodjica protestuje. :) Bivši ministar zdravlja, ovde je sastavio listu opasnih rasa, gde je(idiot), stavio i Newfoundland-a. Posle puno protesta, skinuta je sa liste opasnih rasa.Čuj, opasna rasa. :) Edited by Tresko
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...