Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

Kad si već pomenuo, moj dobar drugar je imao napuljskog mastifa. Kako je to predivna životinja bila, bukvalno kraljevskih manira. I neverovatno tvrdoglava, znači ako se njemu više ne šeta i reši da sedne, nema sile koja će ga više pokrenuti. :) Na žalost, neke lude komšije su ga otrovale dok je bio u punoj snazi. Tragedija..

Link to comment
Reci to kome treba. Kad ja kazem da je to 1 klempo, naljute se na mene.UBR, klempo mi je mnogo simpatican. Mozda zato sto sam i sam takav ;-)
zato sto ne koristis strucnu terminologiju <_< da preciziramo rasu: opis je basset hound-a a Idifix je Basset Artesien Normand, francuz :)razlika je u tezini oko 10kg bi trebalo da je laksiostalo je slicnofotorafija sveza, cim se probudi :)
Link to comment
. I neverovatno tvrdoglava, znači ako se njemu više ne šeta i reši da sedne, nema sile koja će ga više pokrenuti.
O tvrdoglavosti nemoj da mi pricas, pls, imao sam Zlatnog Retrivera 13,5 godina, i onako mator, kad mu se ulazi u vodu, on udje, cak i zimi, nema veze sto se ja ili moji protivimo tome (zbog zadnjih shapa, koje su kod njih jako slabe posle 4.god).Edit:moj ciale sad ima svog retrivera (imao je i pre, uginuo mu je u 8.oj godini od raka, godinu dana posle mog psa), elem, ovaj je Damian Thorne medju psima,jebote.Ne da da se cetka, odmah rezi, onda ne da nama, koji smo mu porodica, da ga mazimo, rezi na nas, kad uzme kosku na ulici, nema sanse da mu uzmem iz usta, jer ce me ujesti.A sa drugima je maza, klijente, koji nam dolaze u kanc, sve spopada da se mazi. Ciale ga zesce razmazio.@ Modesty-pored tvog basseta, meni je :heart: Mali Vendejski Grifon Baset.:)Edit edita:ovom cialetovom, pored Labradora i Maltezera (psa Maltezera), je najbolji ortak jedan Staford, koji napada sve, sem njih trojice. :blink: Edited by uros_s78
Link to comment

Labrador RetriverPas je potomak psa Svetog Džona koji je u XVIII veku žoveo na ostrvu Njufaundlend. Ribolovci su ga koristili za sakupljanje Bakalara koji su izvukli iz mreže. U Veliku Britaniju je uvežen 1820. godine i ubrzo su ga zapazili aristokrate iz grofovije Dorest i posvetili se njegovom uzgoju i dresiranju da donosi divljač (aport). Pasmina je kasnije poboljšana selekcijom i ukrštanjem najverovatnije sa pointerom. Labrador instinktivno donosi divljač i ne preza od vode, a potragu vodi mirno i istrajno vreba divljač. Zbog odličnog njuha sada se koristi kao odličan pas za otkrivanje droge, exploziva... Nežan je i krotak kao i nenadmašan vodič slepih, veran i nežan prema deci i izuzetno prijatan pas za društvo.Rasa je doživela izuzetan medjunarodi uspeh i spada u najomiljenije rase u Velikoj Britaniji Americi, a u poslednje vreme i u Francuskoj je dospeo na jedno od prvih mesta. Ovo je krupan, snažno gradjen pas sa srednje dugom širokom lobanjom, izraženim stopom, jakim vilicama i otvorenim nozdrvama. Oči su srednje, veličine smedje/boje lešnika, neznog i inteligentnog izraza. Uši su male i vise pored glave, blago zabačene unazad. Grudni koš je širok i dubok. Noge su snazne. Rep je u osnovi debeo i stanjuje se ka vrhu i seže do skočnog zgloba, zaobljen i podseća na vidrin rep. Dlaka je kratka, gusta i čvrsta, ojačana nepromočiom poddlakom, uvek jednobojna (crna, jetreno braon, žuta, krem, žuto-ridja) 34hi9kw.jpg2s9owag.jpg

Edited by PitBull
Link to comment

Aljaski MalamutAljaski Malamut pripada autohtonim rasama pasa. Nekadašanje ime Malhmut dobio je po eskimskom plemenukoje ga je pripitomilo. Pas je težak i snažne gradje i najveći pas korišćen za vuču i smatra se kraljem severnih pasa. Kada su Evropljani okupirali Kanadu koristili su ga za vuču u planinskim predelima. Leti su psi nosili ispod stomaka terete i teže od 20kg. Pas je veoma čist, bez mirisa, miroljubiv, nežan i rado se igrapa je cenjen kao pas za društvo u SAD i Kanadi. Ovaj pas nije stvoren za život u gradu.Pas ima krupnu, proporcionalnu glavu, široku, blago zaobljenu lobanju, kose, tamne, bademaste oči i prave, male trouglaste uši koje su blago zaobljene ne unapred. Vrat je snažan, slabine čvrste i kratke, a noge veoma mišićave sa snažnim i čvrstim šapama. Rep ima oblik elegantne perjanice podignut iznad slabina ili niže. Gusta, gruba dlaaka je zbijena u predelu oko vrata, po plećkama i bedrima i prekriva masnu, gustu i vunastu poddlaku. Može biti u svim nijansama od sive do crne sa belim oznakama na stomaku, delu šapa i svetlijim ili tamnijim obeležjem u obliku kape na lobanji ili u obliku masle na licu.f08zys.jpg2rx6tm0.jpg20afb7p.jpg

Link to comment

Napuljski MastifPotomak Tibetske Doge, preko grčkih i rimskih molosa, postoji već oko 2000 godina u Kampanji, gde njegov uzgoj nikad nije prestajao uprkos ratovima. Pošto je pao u zaborav tokom vekova, sada je ponovo u modi. Korišćen je kao borbeni i ratni pas. Danas se obučava da čuva vile i poljoprivredna gazdinstva, a sve više se ceni kao kućni ljubimac. Uglavnom uravnotežen, inteligentan, smiren i odan ovaj pas vrlo stoički podnosi fizički bol. Njegov miroljubivi izgled ne sme da zavara jer je sklon da ispolji agresiju prema nepoznatim ljudima. Ako mu se naredi da napadne svoju neustrašivost će pokazati svojom masom, vilicama ali i agilnošću i tada je jako teško zaustaviti ga. To je pas kome je preko potreban prostor. 2qsa4k6.jpg2v93ser.jpg

Link to comment

Tibetanski MastifKao direktan predak Tibetanskog psa, skoro da i nije pretrpeo nikakve promene, ako se izuzmu dimenzije koje su manje nego ranije. Britanski uzgajivači su u velikoj meri poboljšali i ulepšali rasu. To je snažan pas čija glava podseća na glavu Bernardinca, postao je značajan kućni ljubimac i pas čuvar. Hrabar je, odan i pitom, ali veoma nepoverljiv prema strancima. U Aziji je pas ostao agresivan, žestok i sposoban da čuva čitava sela od napada divljih zveri.b4fgd4.jpgmwcpcg.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...