Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Ja sam tamo davno pisao srceparajuće tekstove već o tom bioskopu (i Voždovcu uopšte), slao fotke. Gledah tamo Bonda, Đems, Bonda, kad je biJoskop još bio nov... Prominentno mesto je imao u filmu kad porastem biću Kengur (što sam i postao)...
...inace za tu priliku bioskop Slavica na Karaburmi je odglumio bioskop Vozdovac :lol:
Link to comment
šta se gde dešava, šta vam se sviđa, šta vas nervira, itd, jednom rečju - sve.
beograd je jedan od boljih gradova na svijetu. objektivno - zene su fantasticne i nocni zivot je odlican sa puno izbora. hrana je jako dobra. ono sto mi se ne svidja je neka drcnost kod puno ljudi, agresivnost.
Link to comment
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
Skoro sam prosetao onim krajem Vracara iza Hrama. Zaista je rec "uzasno" jedina koja adekvatno moze da opise sta se tamo desava. Mogu samo da zamislim koliko pizde oni koji citavog zivota zive na Vracaru.
Ja sam jedna od tih koji pizde.Rodjena i celog zivota (sa malim prekidima) zivela na Neimaru. Ovo je bio najlepsi deo Beograda. I to ne kazem ja (da hvalim svoj kraj) vec sam cula 100 puta.Estetski, veoma ruzno izgleda 90% tih zgradurina. Cak i one koje nisu same po sebi ruzne jednostavno se ne uklapaju u ambijent. Mnogo je i skarabudzenih nadogradnji.Sada mnoge od tih novih zgrada imaju garaze, ali se nove komsije cesto prakiraju i na ulici, kad ih mrzi da uteruju svoje limuzine i dzipove u te garaze.Ispred moje kuce je 20 godina uvek bilo mesta za parkiranje, ali u poslednje vreme se ne secam kad sam videla komsijin auto ispred prozora, covek se parkira u ulici ispod, ili iznad...Skupila sam neke parice za auto, ali mi se nesto i ne kupuje, kad vidim da cu morati da se "tucem" sa mocnim dosljacima oko parking mesta, a jos uvek na posao i na faks mogu peske. :) Inace, ozbiljno razmisljam da emigriram sa Vracara (za pocetak).
Link to comment
  • 1 month later...

Završiše Južni bulevar posle cirka šest meseci rada. Jeste široko, jeste novo, ali generalno ne vidim neko bitno poboljšanje. Nema uvučenih stanica za autobuse, nema mesta za parkiranje sa cele jedne strane, a ostrvo na sredini je huge. Ok, kontam da je suština u onome što su uradili pod zemljom, ali generalno deluje kao previše mrcvarenja i gužve za ostvareno.Je l' zna neko da li je sada na redu onaj drugi deo od Maksima Gorkog na gore ili ostaje kako jeste?Juče čitam da krajem juna počinju da rade bulevar revolucije od vuka do cvetka zbog potpuno raspadnutih šina, što je opet samo privremeno rešenje jer 2009. planiraju da rade kompletnu ulicu. :blink:

Link to comment

^ ako je tachno ovo za bulevar onda nisu normalni. Ili to ili neko iz Gradske Vlade ima firmu koja se uvaljuje u poslove. Or both...posto cesto idem linijom 25 niz maksima gorkog znam kolika je bila frka na pocetku kad su zatvorili juzni bulevar. zatvarati Bulevar Kralja Aleksandra ce paralizovati BG, a oni bi to da urade 2 puta?

Link to comment
Juče čitam da krajem juna počinju da rade bulevar revolucije od vuka do cvetka zbog potpuno raspadnutih šina, što je opet samo privremeno rešenje jer 2009. planiraju da rade kompletnu ulicu. :blink:
:lol::blink::cry::rant::mad::ph34r:
Link to comment
  • 4 weeks later...

Danasnji email The Economist:Planning a business trip to Belgrade anytime soon? You might want to consider the charms of the city's Mr President Hotel, where guests can choose to spend the night with any one of 45 world leaders, living and dead. Their portraits, that is. Mr President hotel Beograd

Link to comment
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Jedan shameless mali oglas: fina i mlada cetvoroclana porodica iz dijaspore, zbog zelje izbegavanja guzvanja sa sopstvenom familijom/prijateljima u BG, bi volela da iznajmi namesten stan na 4-5 dana maksimum u martu mesecu. Dvosoban, po mogucnosti Vracar - mada ni odabrani delovi Dorcola nisu mrski :)Ako poruka treba da se premesti na drugo mesto, moderatori izvol'te (nisam bio siguran).Svi ostali, javite se na PM.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...